۰۰۱۹ – پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای پلاسن نروژ" />۰۰۱۹ – پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای پلاسن نروژ"/>
تحلیل فرهنگسرای پلاسن نروژ (pelassen)

۰۰۱۹ – پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای پلاسن نروژ

فرهنگسرا مجموعه‌ای است که در آن یک یا چند نهاد فرهنگی گوناگون فعالیت دارند و آثار فرهنگی به نمایش گذاشته شده و یا آموزش داده می‌شود. مرکز فرهنگی پلاسن در شهر مولده نروژ، توسط گروه معماری XN3  بنا نهاده شده و دارای مساحتی بالغ بر ۵۸۰۰ متر مربع است. فرهنگسرای پلاسن نروژ سالانه پذیرای بزرگان عرصه جاز و علاقه‌مندان جاز است که از اقصی نقاط جهان رهسپار این شهر می‌شوند. این شهر که شهری کوچک و کم جمعیت است، به محلی برای برگزاری گردهمایی‌های مختلف تبدیل شده و لذا به ساخت فرهنگسرایی نیاز بود که بتواند هم از عهده نیازهای محلی براید و هم پاسخگوی بازدیدکنندگان جهانی باشد.

فرهنگسرای پلاسن نروژ که دارای فضاهایی گوناگون جهت تجمع بازدیدکنندگان است در مرکز شهر مولده ساخته شده و در چشم انداز فراسوی آن، آبدره‌ها و کوه‌های بی نظیری مشهود هستند. فرهنگسرای پلاسن از چند بخش متفاوت تشکیل شده که از جمله آن‌ها می‌توان به یک فضای باز بزرگ بر روی پشت بام ساختمان که می‌تواند چندهزار نفر را در خود جای دهد و همچنین فضای مخصوص گالری‌ها اشاره نمود. علاوه بر این، این سازه دارای تئاتر و خانه جاز نیز می‌باشد.

ساختمان فرهنگسرای پلاسن نروژ در سه طبقه بنا نهاده شده است و قسمت بیرونی آن با سنگ گرانیت تک رنگ پوشیده شده است. شباهنگام نیز، انوار قرمز رنگ بی‌نظیری از درون سازه و از طریق پنجره‌های شیشه آگین بزرگ آن به بیرون ساطع می‌شود که جلوه‌ای خاص بدین بنا می‌بخشد. اصلی‌ترین تکنیک به کار رفته در ساخت فرهنگسرای پواسن، تکنیک کاغذ و قیچی است، که تضاد سطح بی‌نظیری را به وجود آورده و با برش‌های پی در پی، منظره‌ای زیبا را پدید می‌آورد. پله‌هایی نیز در اطراف ساختمان فرهنگسرای پلازن نروژ وجود دارند که سبب پیوند بین قسمت بالای شهر و پایین آن می‌گردند. هدف از ساخت این فرهنگسرا، طراحی سازه‌ای انعطاف‌پذیر و قدرتمند بود که تحمل افرادی را که برای شاد بودن بدین شهر می‌آیند داشته باشد.

شما همراهان فروشگاه معماری دیسامگ می‌توانید جهت مطالعه جزئیات بیشتر و دانلود پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای پلاسن نروژ از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای پلاسن نروژ

اشتراک گذاری

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+