۰۰۶ – پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار کنزو تانگه" />۰۰۶ – پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار کنزو تانگه"/>
پاورپوینت بیوگرافی و آثار معماری کنزو تانگه (Kenzo Tange)

۰۰۶ – پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار کنزو تانگه

کنزو تانگه در سال ۱۹۱۳ میلادی در اوزاکای ژاپن متولد شد. گرچه معمار شدن بسیار فراتر از رویاهای او به عنوان یک پسر بود اما آثار لوکوربوزیه سبب شد که این امید در او شکل گیرد تا اینکه توانست در سال ۱۹۳۵ میلادی به عنوان دانشجوی معماری دانشکده معماری دانشگاه توکیو شروع به تحصیل نماید. تانگه از حامیان جنبش متابولیسم در معماری است. حرکت متابولیسم که گاه آمیخته‌گرائی نیز خوانده می‌شود، در ژاپن به مثابه نوعی نحوه تفکر و همکاری گروهی بود.

کنزو تانگه در سال ۱۹۶۱ میلادی موسسه ای با عنوان “کنزو تانگه آرتک” که بعد ها “کنزو تانگه آسوشیتس” نام گرفت را تأسیس کرد و تا زِمان بازنشستگی اش یعنی سال ۱۹۷۴ در دانشگاه توکیو به تدریس مهندسی شهرسازی مشغول شد. وی رساله ی دکترایش را در سال ۱۹۵۹ با عنوان “ساختار شهرهای بزرگ با توجه به اندازه و موقعیّت آن‌ها” برگزید. طرح جامع او برای شهر توکیو در سال ۱۹۶۰ ، طبیعتی بی‌نظیر را برای شهر قائل می شد و اجازه ی ایجاد تغییرات بی‌نظیر را در شهر امکان پذیر می‌نمود. طرح جامع توکیوی او توجّهات بسیاری را به سمت خویش معطوف ساخت چرا که ایده ی او برای گسترش شهر از کناره‌های ساحلی بوسیله ی پل ، خرابه مصنوعی ، پارکینگ‌های شناور و “کلان ساختارها” در نوع خود بی نظیر و بسیار بدیع بود.

آثار تانگه از معمار بزرگ مدرنیسم لوکوربوزیه تأثیر گرفته است. تانگه در سال ۱۹۴۹ موفق به اخذ جایزه بین المللی برای پروژه پارک موزه ی صلح در هیروشیما گردید. یکی از ویژگی‌های سبک تانگه این است که بدون آنکه از چی گی ( وسیله تزیینی چوبی ضربدری شکل که در دوسر بام های معابد شینتو از آن استفاده می شود.) استفاده کرده باشد، بسیاری از موتیف‌های معابد جین جا را به کار گرفته است. من جمله اهم آثار کنزو تانگه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مرکز صلح هیروشیما  
  • استانداری کاگاوا  
  • استادیوم مرکزی المپیک توکیو  
  • کلیسای جامع سنت مری  
  • ستاد تلویزیون فوجی
  • هتل آکاستا پرینس
  • موزه نور
  • معبد آب
  • موزه هنر مینیاپولیس

او طراح «هتل تهران» نیز هست که قرار بود در تقاطع بلوار کشاورز و خیابان حجاب کنونی (روبروی وزارت کشاورزی و پایین‌تر از دبیرستان آیت‌الله سعیدی) ساخته شود. ولی ساخت آن با وقوع انقلاب ۱۳۵۷ نیمه کاره رها شد.

شما می‌توانید جهت مشاهده جزئیات بیشتر و همچنین دانلود پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار کنزو تانگه، از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار کنزو تانگه

 

 

 

اشتراک گذاری

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

در صورتی که به هنگام دانلود محصول خریداری شده با صفحه خطای ۴۰۴ مواجه شدید، از طریق واتساپ با پشتیبانی در تماس باشید.
+