پروژه کامل ایستگاه عوارضی4 (فایل اتوکدی، رندر، پوستر و PSD)

پروژه کامل ایستگاه عوارضی (فایل اتوکدی، رندر، پوستر و PSD)

پروژه ایستگاه عوارضی یکی دیگر از موضوعات نادری است که توسط دانشجویان معماری بدان پرداخته می‌شود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پروژه کامل ایستگاه عوارضی در قالب فایل اتوکدی، رندر، پوستر و PSD لایه باز (قابل ویرایش) می‌پردازیم.

ایستگاه عوارضی:

ساختمان عوارضی

 

عوارض جاده ای درواقع وجوهی هستند که در جاده ها از خودروهای مختلف گرفته می‌شوند که بسته به نوع خودرو (باری- سواری)  نیز مقدار آن متفاوت می‌باشد. این وجوه که در واقع نوعی مالیات حمل و نقل و یا روارو در جاده‌های کشور محسوب می‌شوند معمولا برای نگهداری از راه‌ها و جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین  به منظور اخذ عوارض جاده ای، باجه‌هایی تحت عنوان عوارضی ساخته شده اند که هدف از ساخت آنها اخذ این وجوه از خودروها می‌باشد. معمولا میزان وجوهی که باید در این عوارضی‌ها اخذ شود توسط وزیر راه و شهرسازی تعیین می‌گردد و غالبا این عوارضی‌ها به گونه ای ساخته می‌شوند که در آنها خودروها مجبور به توقف هستند و تا زمانی که مبلغ مورد نظر را پرداخت نکنند حق عبور ندارند.

پروژه کامل ایستگاه عوارضی:

پروژه کامل ایستگاه عوارضی1

پروژه ایستگاه عوارضی یکی دیگر از موضوعات نادری است که توسط دانشجویان معماری بدان پرداخته می‌شود. این امر در حالی صورت می‌گیرد که فقدان نمونه‌های استاندارد و خلاقانه در کشور موجب شده است، طراحی یک پروژه کامل عوارضی، امری دشوار و مشقت‌بار باشد. از سویی دیگر، این امر نیازمند در دست داشتن یک برنامه فیزیکی دقیق، مطالعه استانداردها و ضوابط طراحی ایستگاه عوارضی و همچنین بررسی چندین نمونه موردی ایستگاه عوارضی برجسته است. لذا بسیاری از دانشجویان معماری ترجیح می‌دهند از یک پروژه کامل ایستگاه عوارضی طراحی شده توسط سایر دانشجویان معماری یا معماران برجسته به عنوان الگویی جهت طراحی یک پروژه ایستگاه عوارضی بهره ببرند.

مطالب پیشنهادی:

پروژه کامل ایستگاه قطار ( فایل اتوکدی، رندر،‌ پوستر و PSD لایه‌باز)

پروژه ایستگاه قطار (فایل اتوکدی، تری دی مکس، رندر، پوستر و PSD)

پروژه کامل پایانه مسافربری (فایل اتوکدی، رندر، پوستر، PSD و رساله)

پروژه ترمینال (اتوکد، تری‌دی‌مکس، سه بعدی، رندر، پوستر و PSD)

پروژه کامل فرودگاه (اتوکد، پاورپوینت، رساله، رندر، TIF و پوستر)

توضیحات تکمیلی:

پروژه کامل ایستگاه عوارضی (فایل اتوکدی، رندر، پوستر و PSD)3

ساختمان عوارضی پیش‌رو با مساحت ۵۸ مترمربع به صورت یک طبقه روی همکف با پلانی به شکل مستطیل طراحی شده است. طبقه همکف محل قرارگیری مسئول عوارضی به صورت دوطرفه و طبقه اول فضای استراحت کارکنان است که متشکل از اتاق خواب، آشپزخانه و سرویس بهداشتی می‌باشد. ساختمان عوارضی توسط یک سایبان نیم دایره شاخص شده است و به صورت یک المان، کاربری فضارا در جاده برای مسافران نمایان ساخته است.

اسکرین شات پلان پروژه کامل ایستگاه عوارضی:

پلان 1 ایستگاه عوارضی پلان 2 ایستگاه عوارضی

مدارک فنی و مستندات پروژه معماری ایستگاه عوارضی:

  • فایل اتوکدی (DWG)
  • ۲ رندر باکیفیت (JPG)
  • پوستر حرفه‌ای (JPG)
  • فایل PSD لایه باز (قابل ویرایش)

پلان‌های ترسیمی پروژه ایستگاه عوارضی:

  • پلان طبقه همکف
  • پلان طبقه اول

فضاهای ترسیمی پروژه ایستگاه عوارضی:

طبقه همکف:

  • اتاق عوارضی شمالی
  • اتاق عوارضی جنوبی

طبقه اول:

  • اتاق خواب
  • آشپزخانه

پروژه ایستگاه عوارضی برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالبفایل اتوکدی، رندر، پوستر و PSD لایه باز (قابل ویرایش) تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پروژه کامل ایستگاه عوارضی پیش رو، یکی از بهترین نمونه‌های پروژه معماری ایستگاه عوارضی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان منبع و مرجعی جهت طراحی یک پروژه ایستگاه عوارضی دیگر نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+