۰۰۱ – پاورپوینت مرمت مسجد کریم خان تبریز" />۰۰۱ – پاورپوینت مرمت مسجد کریم خان تبریز"/>
پروژه پاورپوینت مرمت مسجد کریم خان تبریز

۰۰۱ – پاورپوینت مرمت مسجد کریم خان تبریز

 تبریز سومین شهر بزرگ ایران، جایگاهی ویژه و خاص در تاریخ، پیشینه و اقتصاد کشور دارد. مرکز تاریخی و پرافتخار استان آذربایجان شرقی، روزگارانی پرفراز و نشیب را پشت سر گذاشته و حوادث گوناگونی را به چشم خود دیده است. روزگاری قریه‌ای کوچک در نزدیکی کوه‌های سر به فلک کشیده سهند بوده و زمانی به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد. مسجد کریم خان تبریز یکی اط آثار این شهر باستانی است که در خیابان امام خمینی، چهار راه شهید بهشتی واقع گردیده است.

مسجد کریم خان در دوره قاجاریه بنا شده و در تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۱۵۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. سقف مسجد کریم خان تبریز با ۱۶ گنبد پوشیده شده است که یکی از این گنبدها دارای ارتفاع و شعاع بیشتری نسبت به گنبدهای دیگر است. تمامی نماهای این مسجد در عملیات مرمت با اجرهای جدید به رنگ قرمز در آمده‌اند و سقف گنبد این مسجد با مصالح سنگی پوشیده شده است . ابعاد حاضر این مسجد ۱۷ در ۳۱ متر است که با سازه‌ای به تعداد ۱۲ ستون برپا شده و کشیدگی اصلی آن نیز به جهت شرقی و غربی میل دارد. از ستون های موجود در این مسجد تعداد هشت ستون دارای تزئیناتی همچون مقرنس و سرستون‌های سنگی می‌باشند. اخیرا . حین احداث ایستگاه مترو در میدان شهید بهشتی تبریز، سازه این بنای تاریخی خسارت دید و باید اقدامات لازم برای مرمت و بازسازی آن، به بهترین شکل انجام شود.

شما می‌توانید جهت مشاهده جزئیات بیشتر و همچنین دانلود پاورپوینت مرمت مسجد کریم خان تبریز  از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

پاورپوینت مرمت مسجد کریم خان تبریز

 

اشتراک گذاری

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+