20 نمونه پروژه متره و برآورد ساختمان بتنی و فلزی

۲۰ نمونه پروژه متره و برآورد ساختمان بتنی و فلزی

متره و برآورد به عنوان یکی از مهم‌ترین مباحث رشته‌های معماری و عمران، نیازمند محاسبات دقیق و زمانبری است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه ۲۰ نمونه پروژه متره و برآورد ساختمان بتنی و فلزی در قالب فایل اتوکدی، ورد و اکسل می‌پردازیم.

متره و برآورد:

متره و برآورد

متره و برآورد (Quantity surveying and estimating) که به عنوان یکی از دشوارترین مباحث در رشته‌های معماری و عمران مطرح است، به فرآیند اندازه‌گیری میزان متریال مورد نیاز جهت اجرای یک پروژه و محاسبه مقدار متریال به کار برده شده در یک پروژه اجرایی اطلاق می‌گردد. متره و برآورد به عنوان یکی از شاخه‌های مدیریت پروژه به شمار می‌رود و به پیروی از آن، نیازمند تخصیص، پیگیری و کاربرد منابع جهت دستیابی به اهداف معین در یک بازه زمانی مشخص است.

پروژه متره و براورد

متره و برآورد در درجه اول، قابل تقسیم به دو دسته متره باز (آنالیز قیمتی) و بسته است. در متره بسته مقادیر را با توجه واحدهای تعیین شده و بر اساس ردیف‌های و فصل‌های صورت قیمت به کار برده شده در اسناد پیمان یک ساختمان و یا تنها بخش‌هایی از آن، محاسبه شده و در جداول ریز متره وارد می‌شود. در متره باز، برآورد هزینه اجرا و مدت زمان مورد نیاز جهت آن، از طریق تجزیه بها صورت می‌پذیرد. با این حال گفتنی است که دقت هرچه بیشتر در تجزیه بهای مصرف شده به منظور تامین مصالح، نیروی کار و ماشین آلات، برآورد را به هزینه اجزایی واقعی نزدیک‌تر می‌سازد.

سازه‌های مورد بررسی در ۲۰ نمونه پروژه متره و برآورد:

 • پروژه متره و برآورد ساختمان ۳ طبقه بتنی
 • پروژه متره و برآورد ساختمان ۶ طبقه فلزی
 • پروژه متره و برآورد ساختمان ۱ طبقه فلزی
 • پروژه متره و برآورد ساختمان ۴ طبقه فلزی
 • پروژه متره و برآورد ساختمان ۶ طبقه فلزی
 • پروژه متره و برآورد ساختمان ۴ طبقه فلزی
 • پروژه متره و برآورد ساختمان بتنی ۵ طبقه
 • پروژه متره و برآورد ساختمان یک طبقه فلزی
 • پروژه متره و برآورد ساختمان ۲ طبقه فلزی

۲۰ نمونه پروژه متره و برآورد ساختمان فلزی و بتنی پیش‌رو، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب اکسل، ورد و فایل اتوکدی، تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود نمونه پروژه متره و برآورد پیش‌رو، ۲۰ نمونه از بهترین نمونه‌های پروژه متره و برآورد را در دست خواهید داشت که هریک می‌توانند به عنوان یک پروژه متره و برآورد دقیق مورد استفاده قرار بگیرند.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

۴ یک نظر

 1. Ali پاسخ

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم این پروژه ها از اینترنت جمع شدن و در قالب یه فایل هستند یا پروژه های جدا هستند که هیشکدوم تو هیچ سایتی قرار ندارن؟

  1. سام کیان نویسنده ارسال پاسخ

   درود بر شما. وقت بخیر. این پروژه‌ها از آرشیو قرار گرفتن و داخل هیچ سایت دیگه‌ای وجود ندارن. مگر اینکه وبسایتی اون رو از ما خریداری کرده و برای فروش گذاشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+