مجموعه 20 نمونه پلان ترمینال

مجموعه ۲۰ نمونه پلان ترمینال مسافربری (برش، نما، پرسپکتیو)

طراحی استاندارد یک پروژه ترمینال مسافربری نیازمند ملاحظات خاصی است که جز از طریق مطالعه بسیار و یا الگوگیری از پلان سایر نمونه‌های مطرح ترمینال میسر نمی‌شود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه مجموعه ۲۰ نمونه پلان ترمینال مسافربری در قالب ۲۰ فایل اتوکدی می‌پردازیم.

ترمینال مسافربری:

ترمینال مسافربری

یک ترمینال مسافربری، مکانی است که به منظور شروع یا پایان سفر اتوبوس و یا سایر وسایل نقلیه عمومی طراحی شده باشد. ترمینال‌های مسافربری داری دسته‌بندی‌های مختلفی هستند که بر اساس مسافت تحت پوشش و وسایل نقلیه مورد استفاده صورت گرفته است. در همین راستا می‌توان از ترمینال‌های مسافربری درون‌شهری و برون‌شهری به عنوان اساسی‌ترین دسته‌بندی انواع ترمینال‌های مسافربری نام برد.

طراحی ترمینال مسافربری:

نمای ترمینال مسافربری

رشد روزافزون تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی، در کنار افزایش وسعت شهرها، سبب افزایش ارتباات بین نقاط مختلف کره زمین شده است؛ به طوری که امروزه، بسیاری از افراد، زمان زیادی را صرف رفت و برگشت روزانه به یک مسیر مشخص می‌کنند. لکن چنین امری نیازمند مکان خاصی است که بتواند بر اساس یک جدول زمانبندی دقیق، خدمات حمل و نقل مقتضی را ارائه نماید. 

طراحی داخلی ترمینال مسافربری

امروزه انواع ترمینال‌های مسافربری به عنوان یکی از مهم‌ترین فضاهای شهری، اهمیت بسیاری در حمل و نقل افراد و کالاها به مقاصد مختلف دارند. از این‌رو طراحی یک ترمینال مسافربری، نیازمند رعایت استانداردهای خاصی است که بتواند پاسخگوی نیاز خیل شهروندان مراجعه کننده به این مکان باشد. از طرفی، افزایش دامنه فعالیت ترمینال‌های مسافربری در کنار تعداد مراجعین بالا، سبب تغییر کاربری اصلی این مکان‌ها و سوق دادن آنها به ارائه هرچه بیشتر خدمات شده است.

طراحی ترمینال مسافربری

طراحی پلان ترمینال مسافربری به سبب شرایطی که پیش‌تر نیز بدان اشاره شد، نیازمند ملاحظات خاصی است که جز از طریق مطالعه و کسب تجربه بسیار میسر نمی‌شود. لکن امروزه به سبب تعدد ترمینال‌های مسافربری، الگوگیری از پلان نمونه‌های مطرح ترمینال مسافربری، به عنوان یکی از ورش‌های جایگزین مطرح است و می‌تواند سبب صرفه‌جویی بسیاری در زمان و انرژی افراد به منظور طراحی پلان ترمینال مسافربری شود.

اسکرین‌شات مجموعه ۲۰ نمونه پلان ترمینال مسافربری:

اسکرین‌شات مجمموعه 20 نمونه پلان ترمینال مسافربری 1اسکرین‌شات مجمموعه 20 نمونه پلان ترمینال مسافربری 2اسکرین‌شات مجمموعه 20 نمونه پلان ترمینال مسافربری 3

محتویات مجموعه ۲۰ نمونه پلان ترمینال مسافربری:

مجموعه ۲۰ نمونه پلان ترمینال مسافربری پیش‌رو، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۰ فایل اتوکدی تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود فوری این مجموعه استثنایی پلان ترمینال مسافربری، ۲۰ نمونه پلان ترمینال مسافربری را در دست خواهید داشت که هر کدام از آنها می‌توانند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده مورد استفاده قرار بگیرند.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+