پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران

میدان حسن آباد تهران یکی از میادین قدیمی این شهر است که در محاصره بناهایی تاریخی قرار دارد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران در قالب ۳۰ اسلاید می‌پردازیم.

میدان حسن اباد:

پاورپوینت میدان حسن آباد تهران

میدان حسن آباد یکی از میادین تاریخی به جای مانده از طهران قدیم است و علیرغم آنکه امروزه شباهت اندکی به گذشته خود دارد، همچنان قسمتی از تاریخ گذشته تهران را به دوش می‌کشد. این میدان که در بافت قدیمی شهر تهران قرار دارد، در جایی بین خیابان امام خمینی و خیابان وحدت اسلامی و حافظ، روایتگر بافت شهری دوره قاجاری است. قاجاریان که به مدت طولانی بر ایران حکمروایی نمودند، آثار بسیاری را از خود برجای نهادند که از جمله آنها می‌توان میدان حسن آباد را برشمرد. سال ساخت میدان حسن آباد به سال ۱۳۰۹ بازمی‌گردد.

پاورپوینت بررسی میدان حسن آباد تهران

میدان حسن آباد توسط چهار بنای همشکل و قرینه محاصره شده است که جلوه کم‌نظیری به آن می‌بخشند. در ابتدا یعنی زمانی که هنوز در این قسمت میدانی وجود نداشت این بخش به منطقه حسن آباد شهرت داشت. این منطقه که مملو از باغات فراوان بود به فردی به نام میرزا یوسف آشیانی تعلق داشت. لکن پس از فوت وی تمام باغ‌ها تکه تکه به مردم فروخته شدند و در این قسمت چهارراهی به همین نام ساخته شد. پس از روی کار آمادن رضا شاه، وی چهارراه موجود در این منطقه را تخریب کرده و میدان حسن آباد را به سال ۱۳۰۹ در این بخش بنا نهاد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل میدان کاج تهران

پاورپوینت تحلیل کوچه مروی تهران

پاورپوینت تحلیل میدان تجریش تهران

پاورپوینت تحلیل میدان سرخ مسکو

پاورپوینت تحلیل فضای شهری استکهلم سوئد

پاورپوینت بررسی میدان حسن آباد

میدان حسن آباد به سبب وجود ۴ سازه موجود در آن شکلی منحنی وار و قرینه دارد و تمام خیابان‌های منتهی به آن نیز سنگفرش شده‌اند. در زیر میدان زیرگذری نیز وجود دارد که نه تنها خیابان‌های حافظ و وحدت اسلامی را به هم متصل می‌کند بلکه می‌توان از آن برای عبور و مرور خودروها نیز استفاده نمود. این میدان هم اکنون به بخش‌های مختلفی تقسیم شده است که که در آن فروشگاه‌های مختلفی (عموما ابزار و یراق فروشی) وجود دارد. به عنوان مثال در بخش شمالی مبل فروشی‌ها، بخش جنوبی، سیسمونی و در دورتادور میدان نیز مغازه‌های ابزار و یراق آلات قرار گرفته‌اند.

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران:

 • تهران درگذر زمان
 • تاریخچه‌ی حسن آباد
 • حسن آباد درکجای تهران قرار دارد؟
 • تصویر ماهواره‌ای از تهران و میدان حسن آباد
 • حسن آباد بخش مرکزی تهران
 • مجموعه نقشه‌های شهرسازی میدان حسن آباد
 • نقشه سه بعدی از میدان حسن آباد
 • بررسی و تحلیل نما و پانوراماهای میدان
 • بررسی مسیرهای رفت و آمد
 • بررسی فضای شهری
 • بررسی عناصر لینچ
 • تحلیل فضای شهری

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت میدان حسن آباد تهران یکی از بهترین نمونه‌های پروژه تحلیل فضای شهری تهران را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی کامل نیز کاربرد داشته باشد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+