میدان امام خمینی همدان

پاورپوینت تحلیل میدان امام خمینی همدان

میدان امام خمینی همدان یکی از میادین زیبا و قدیمی این شهر است که به سبب رعایت استانداردها در کنار زیبایی بصری خاص خود شهرت بسیاری دارد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل میدان امام خمینی همدان در قالب ۴۱ اسلاید می‌پردازیم.

همدان:

شهر همدان

همدان یکی از شهرهای تاریخی واقع در غرب ایران است که از دیرباز به سبب موقعیت خاص خود، سکونتگاه اقوام مختلفی بوده است. مادها به عنوان نخستین حکومت ایرانی، همدان یا همگتانه سابق را به پایتختی خود برگزیده بودند. این شهر به سبب قدمت بسیار خود، از آثار تاریخی بسیاری بهره می‌برد که من جمله اهم آنها می‌توان از آرامگاه پورسینا (آرامگاه ابن سینا نام برد.) شهر همدان به سبب قرارگیری در حوزه آبریز کوهستان، منطقه پر آبی است. لذا بدیهی است که مشاغل تحت تاثیر آن نظیر دام‌پروری و کشاورزی از رونق مناسبی در این شهر برخوردار باشند.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران

پاورپوینت تحلیل کوچه مروی تهران

پاورپوینت تحلیل میدان کاج تهران

پاورپوینت تحلیل میدان تجریش تهران

پاورپوینت تحلیل میدان بهارستان تهران

پاورپوینت میدان سرخ مسکو

معرفی میدان امام خمینی همدان:

پاورپوینت میدان امام خمینی همدان

میدان امام خمینی همدان اصلی‌ترین میدان این شهر و نقطه اتصال چهار خیابان اصلی شریعتی، بابا طاهر، تختی و شهدا است. این میدان از بدو احداث به سبب پوشش گیاهی خاص و منحصر به فرد خود در سطح شهر شهرت داشته است. درختان توت تنومند محصور در میان شمشادهای فراوان، جلوه بصری فوق‌العاده‌ای را برای این میدان فراهم می‌آوردند. لکن امروزه به دنبال تغییر پوشش گیاهی این میدان، تنها شاهد چند اصله درخت مختلف هستیم که هارمونی و زیبایی سابق را از این میدان بزرگ و قدیمی سلب کرده است. سیاست محصوریت در احداث میدان امام همدان را می‌توان یکی از بارزترین و مهم‌ترین مزایای آن دانست.

تحلیل میدان امام خمینی همدان

ایستگاه تاکسی واقع در میدان امام خمینی همدان، یکی دیگر از فضاهای خدماتی شهری واقع در این میدان به شمار می‌رود که جنب و جوش بسیاری را برای این میدان فراهم آورده است. سامان‌دهی کاربری‌های متفاوت، نکته دیگری است که می‌توان در نخستین نگاه به میدان امام خمینی همدان دریافت. پرهیز از کاربری اداری واحدهای متعدد مستقر در حوالی میدان و اختصاص یافتن تمامی آنها به فعالیت‌های تجاری و خدماتی، علی الخصوص رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها، در کنار تدارک دیدن فضایی جهت فعالیت شبانه دست‌فروش‌ها، گزینه مطرح دیگر در طراحی و ساخت میدان امام خمینی همدان بوده است.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل میدان امام خمینی همدان:

  • موقعیت
  • اهداف راهبری سیاست‌های میدان شهری
  • سیاست وجود آب
  • سیاست محصوریت و دلبازی
  • سیاست ساماندهی کاربری
  • سیاست مشخص بودن عرصه میدان
  • سیاست تغییر فاصله مرکز فضا به منظور افزایش تاثیرگذاری
  • سیاست تاکید بررسی مرکز ثقل فضا

پاورپوینت تحلیل میدان امام خمینی همدان برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۴۱ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل میدان امام خمینی همدان، یکی از بهترین منابعی جهت بررسی این میدان شگرف و قدیمی را به دست خواهید آورد که می‌تواند به منظور ارائه یک پروژه تحلیل فضای شهری استاندارد نیز کاربردی باشد.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+