پاورپوینت تحلیل معماری اکولوژیک

پاورپوینت معماری اکولوژیک

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و تهدید دائمی زیستگاه‌های طبیعی انواع گونه‌های جانوری و گیاهی، توجه بیشتر  به معماری اکولوژیک یک امر ضروری است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت معماری اکولوژیک در قالب ۴۰ اسلاید می‌پردازیم.

طراحی اکولوژیک:

پاورپوینت معماری اکولوژیک

طراحی اکولوژیک بنا به تعریف ارائه شده توسط “سیمون وردرین” و “استوارت کوهن” عبارت است از هر گونه طراحی ویژه‌ای که اثرات مخرب وارده به محیط زیست را به وسیله تلفیق طراحی با فرایندهای زنده به حداقل می‌رساند. به عبارتی دیگر، طراحی اکولوژیکی یک الگوی طراحی منطقی مبتنی بر محیط زیست است. این نوع طراحی به تلفیق رشته‌های مختلفی نظیر معماری سبز، کشاورزی پایدار، مهندسی زیست محیطی، بازسازی زیست محیطی و دیگر زمینه‌ها کمک می‌کند. پیشوند “اکو” به نود زمینه علمی مختلف از جمله اکوسیتی، مدیریت مبتنی بر زیست محیط و فن اوری مبتنی بر محیط زیست اشاره دارد. این مفهوم اولین بار توسط جان بوتون در سال ۱۹۹۸ مورد استفاده قرار گرفت.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل معماری پایدار

پاورپوینت معماری بیونیک

پاورپوینت معماری فراکتال

پاورپوینت معماری ارگانیک

پاورپوینت تحلیل معماری سبز

پاورپوینت تحلیل سبک هایتک و اکوتک

تحلیل معماری اکولوژیک

در ابتدا طبیعت در حال توسعه و نوظهور طراحی اکولوژیکی به “افزودن” فاکتور محیط زیست به فرآیند طراحی اشاره داشت لکن بعدها این مفهوم بر جزئیات برنامه‌های عملکرد محیط زیستی مانند سیستم محصول، محصولات فردی یا به طور کلی بر روی صنعت تمرکز نمود. با استفاده از مدل‌های چرخه زندگی و یا از طریق جریان انرژی و مواد، طراحی اکولوژیک به یک موضوع جدید بین رشته‌ای و یک بوم شناسی صنعتی تبدیل شده است. بوم شناسی صنعتی به معنای یک ابزار مفهومی برای تقلید مدل‌های مشتق شده از اکوسیستم‌های طبیعی و چارچوبی برای مفهوم سازی مسائل زیست محیطی و فنی است.

معماری اکولوژیک:

معماری اکولوژیک

معماری اکولوژیک به عنوان یکی از شاخه‌های طراحی اکولوژیک، بر اثرات محیط زیستی و توسعه پایدار تمرکز دارد. رویکرد اصلی معماری اکولوژیک شناسایی همزمان موجود زنده و محیط در عین بررسی ارتباطات میان آن دو است؛ چراکه محیط زیست به خودی خود دارای استانداردهایی است برهم زدن تعادل آن، شانس بقای گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی را به حداقل می‌رساند. از این رو معماری اکولوژیک که امروزه به طور عام تحت شعاع عنوان معماری پایدار قرار دارد، می‌تواند تخریب محیط زیست را به طور چشمگیری کاهش دهد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت معماری اکولوژیک:

 • تاریخچه
 • طراحی اکولوژیکال
 • اکولوژیکال بیلدینگ
 • نکاتی در مورد معماری اکولوژیکال
 • طراحی اکولوژیکال برای امروز
 • اندیشه‌هایی در مورد رویدادهای اینده معماری اکولوژیکال
 • پروژه‌های نمونه
 • الکترونیک ریهان
 • مهد کودک بالی هال
 • پروژه زمرد سبز
 • ساختمان داینتری
 • مرکز تالاب‌های  محیط زیست

پاورپوینت معماری اکولوژیک برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۴۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت معماری اکولوژیک یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه معماری اکولوژیک را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

۲ یک نظر

  1. سام کیان پاسخ

   درود بر شما. وقت بخیر. متاسفانه سرور دانلود سایت به مدت یک ساعت دچار اختلال بود و بعدش برطرف شد. همین الان هم می‌تونید دانلودتون رو بدون مشکل انجام بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+