مجموعه 20 نمونه پلان مهدکودک

مجموعه ۲۰ نمونه پلان مهدکودک (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

طراحی پلان مهدکودک من جمله مواردی به شمار می‌رود که طی دوره کاردانی و کارشناسی معماری از دانشجویان این رشته درخواست می‌شود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه مجموعه ۲۰ نمونه پلان مهدکودک در قالب فایل اتوکدی می‌پردازیم.

مهدکودک:

نمونه پلان معماری مهدکودک

مهدکودک مکانی به شمار می‌رود که علاوه بر ارائه آموزش‌هایی خاص به کودکان، ملزومات تفریح و وقت گذرانی آنها را نیز فراهم می‌آورد. تخیل و خلاقیت کودکان در سنین ۴ تا ۷ سالگی شکل می گیرد. از این رو فضاهای مختص کودکان همانند مهدکودک در پرورش خلاقیت کودکان نقش به سزایی دارد. متاسفانه، در کشور ما، به این موضوع چندان اهمیت داده نشده و فضاهای مهد کودک متناسب با روحیات کودکان طراحی نشده است و اکثرا از فضاهای مسکونی و آپارتمان به عنوان مهدکودک استفاده می‌شود. عدم رعایت استاندارهای جهانی در طراحی مهدکودک‌ها تنها به بنای اصلی آنها محدود نمی‌شود و امکانات و طراحی داخلی آن‌ها را نیز در بر می‌گیرد. چنان که در بسیاری از مهدکودک‌ها، محوطه‌های بازی مسطح هستند و سطح زمین با پلاستیک و یا سایر کفپوش‌های نرم پوشیده شده است که امکان روبرویی با هر چالشی را از کودک سلب می‌کند.

مجموعه ۲۰ نمونه پلان مهدکودک:

نمونه پلان معماری خانه کودک

پلان مهدکودک یکی از مواردی است که طی دوره کارشناسی معماری از دانشجویان این رشته درخواست می‌شود. اما طراحی یک پلان مهدکودک، علاوه بر رعایت نکات فنی از طریق مطالعات مرتبط، تدوین برنامه فیزیکی مهدکودک و تحلیل نمونه موردی مهدکودک خارجی، نیازمند توجه بسیار به جنبه‌های روان‌شناختی نیز هست. همین امر سبب شده است که طراحی یک پلان مهدکودک استاندارد و منطبق بر نیازهای روحی و روانی کودکان، امری دشواری برای بسیاری از دانشجویان معماری تلقی گردد. به همین دلیل هم ترجیح تعداد کثیری از دانشجویان معماری، استفاده از یک پلان مهدکودک آماده و طراحی شده توسط سایر دانشجویان معماری و یا معماران مطرح به عنوان یک الگو طی روند طراحی یک پلان مهدکودک جدید است.

مطالب پیشنهادی:

مجموعه ۲۰ نمونه پلان دانشکده هنر و معماری (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

مجموعه ۲۰ نمونه پلان مدرسه (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

مجموعه ۲۵ نمونه پلان استخر سرپوشیده (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

مجموعه ۲۰ نمونه پلان کتابخانه (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

مجموعه ۲۰ نمونه پلان فرهنگسرا (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

اسکرین شات مجموعه ۲۰ نمونه پلان مهدکودک:

کاملترین مجموعه پلان مهد کودک 20 نمونه پلان عالی خانه کودک نمونه پلان خانه کودک

 

مجموعه ۲۰ نمونه پلان مهدکودک:

نمونه پلان معماری خانه کودکستان

مجموعه ۲۰ نمونه پلان مهدکودک برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ در قالب فایل اتوکدی تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پلان مهدکودک پیش‌رو که در اصل مجموعه‌ای متشکل از ۲۰ نمونه پلان مهدکودک است، پکیج فوق‌العاده‌ای را در دست داشت که هریک از پلان‌های موجود در آن می‌توانند به عنوان یک پروژه معماری فوق‌العاده مورد استفاده قرار بگیرند.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+