پاورپوینت تحلیل پارک چیتگر تهران

پاورپوینت تحلیل پارک چیتگر تهران

مجموعه چیتگر تهران که پارک چیتگر تهران و دریچه شهدای خلیج فارس را در خود جای داده است، نخستین و یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی ایران و خاورمیانه است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت پارک چیتگر تهران در قالب ۲۳ اسلاید می‌پردازیم.

تاریخچه پارک چیتگر تهران:

پاورپوینت پارک چیتگر تهران

پارک چیتگر به عنوان یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی شهر تهران، در سال ۱۳۴۲ خورشیدی توسط سازمان جنگل‌ها و مراتع احداث گردید. لکن کار کاشت درختان انبوه و بی‌نظیر آن تا سال ۱۳۴۸ خورشیدی به طول انجامید. این پارک در سال ۱۳۶۱ خورشیدی به سازمان بنیاد شهید واگذار شد. اما به دلیل عدم نگهداری مناسب از آن در سال ۱۳۶۷ به سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران ارجاع داده شد. در سال ۱۳۶۸ نیز مسئولیت نگهداری از ان به شهرداری منطقه ۵ واگذار گردید. پس از آن و بعد از تقسیم بندی‌های نهایی شهر تهران، با تاسیس شهرداری منطقه ۲۲ این پارک نیز جزو اراضی آن بخش در نظر گرفته شد و تاکنون تحت نظارت شهرداری این منطقه قرار دارد

تحلیل پارک چیتگر تهران:

پارک چیتگر تهران

پارک چیتگر تهران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های جنگلی تهران، با وسعتی در حدود ۹۵۰ هکتار و درختان سرسبز خود به یکی از تفرجگاه‌‌های اصلی اهالی تهران و یکی از مناسب‌ترین مکان‌ها برای گردش و تفریح و ورزش و دوچرخه‌سواری تبدیل شده است. پارک چیتگر تهران که در جوار آن دریاچه‌ای نیز به همین نام قرار گرفته است، از آب و هوایی مطلوب برخوردار است و درختان انبوه آن تا حد زیادی به تصفیه هوای شهر تهران کمک می‌کنند. پارک چیتگر تهران از شمال به زمین‌های چیتگر، از جنوب به آزادراه تهران- کرج، از غرب به شهرک سرو آزاد و از شرق به ناحیه خرگوش دره راه دارد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل میدان تجریش تهران

پاورپوینت تحلیل میدان کاج تهران

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران

پاورپوینت تحلیل کوچه مروی تهران

پاورپوینت تحلیل میدان سرخ مسکو

 

پاورپوینت بررسی پارک چیتگر تهران

منطقه درختکاری شده پارک چیتگر، وسعتی در حدود ۷۳۴ هکتار را به خود اختصاص داده است و از جمله درختان و گیاهان موجود در این پارک می‌توان به کاج الداریکا، سرو نقره‌ای و سرو خمره‌ای اشاره نمود. از دیگر درختان موجود در این منطقه می‌توان درخت زبان گنجشک، اقاقیا، نارون چتری، داغداغان، بلوط و افرای زینتی را نام برد. یکی از دلایل اصلی احداث پارک چیتگر تهران گسترده که در ضلع غربی تهران جای گرفته است، هدایت بادها به سمت تهران و افزایش میزان اکسیژن و هوای پاک بود.پاورپوینت پارک چیتگر تهران

پارک چیتگر تهران علاوه بر فراهم آوردن تفرجگاهی بی‌نظیر برای گشت و گذار، دارای قسمت‌های مختلفی از جمله پیست اسکی، سوارکاری و پیست دوچرخه سواری نیز هست که دور تا دورشان را درختان زیبا فرا گرفته‌اند. در واقع این پارک به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود که در بخش شرقی سعی شده است، امکانات ورزشی مختلف گنجانیده شود. لکن بخش غربی پارک به صورت طبیعتی بکر و دست نخورده باقی مانده است. در مجاورت پارک چیتگر تهران ایستگاه مترویی نیز قرار دارد که رفت و آمد به پارک را از هر نقطه تهران تسهیل می‌کند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت پارک چیتگر تهران:

  • مقدمه
  • معرفی پارک چیتگر تهران
  • پوشش گیاهی
  • امکانات
  • احتیاط
  • دریاچه و اتصال آن به پارک
  • دسترسی
  • منابع

پاورپوینت تحلیل پارک چیتگر تهران برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۳ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت پارک چیتگر تهران یکی از بهترین منابعی جهت تحلیل مجموعه چیتگر تهران را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه معماری فوق‌آلعاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+