مجموعه 20 نمونه پلان مجتمع تجاری

مجموعه ۲۰ نمونه پلان مجتمع تجاری (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

پلان مجتمع تجاری را می‌توان من جمله اهم مواردی دانست که توسط اساتید در مقاطع مختلف به عنوان پروژه معماری بر عهده دانشجویان این رشته گذاشته می‌شود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه مجموعه ۲۰ نمونه پلان مجتمع تجاری می‌پردازیم.

مجتمع تجاری:

 پلان مجتمع تجاری

مجتمع تجاری اقتباسی از بازار است که با هدف دربرگیری مغازه‌های خرده‌فروشی، بخش‌های خدماتی، پارکینگ خودروی مشتریان به وسیله یک شرکت مدیریتی واحد طراحی، ساخته شده و فعالیت می‌کند. یک مجتمع تجاری همچنین می‌تواند دارای رستوران، بانک، تئاتر، شهربازی و ایستگاه‌های خدماتی نیز باشد. در گذشته، در ایران، فضاهای محدود و کوچکی ساخته می‌شد که پاساژ نام داشتند. اما با رشد مبادلات تجاری و نیاز فعالان اقتصادی به فضای تجاری و اداری، ساخت مراکز تجاری آغاز گردید و بعدها فضاهای خدماتی متنوعی همچون شهربازی، سینما و رستوران به آنها اضافه شد. طراحی یک مجتمع تجاری استاندارد و خلاقانه می‌تواند بر رقابت در جذب مشتری تاثیرگذار باشد. معماران بایستی عواملی همچون محیط فیزیکی، هیجانات، وفاداری مشتریان را در طراحی مجتمع‌های تجاری مدنظر قرار دهند.

پلان مجتمع تجاری:

 پلان معماری مجتمع تجاری

پلان مجتمع تجاری را می‌توان من جمله اهم مواردی دانست که توسط اساتید در مقاطع مختلف به عنوان پروژه معماری بر عهده دانشجویان گذاشته می‌شود. لکن طراحی یک پلان مجتمع تجاری استاندارد و اصولی، نیازمند برخوداری از اطلاعات کافی از طریق تدوین برنامه فیزیکی و مطالعه چندین نمونه موردی مجتمع تجاری مشهور جهان نظیر مرکز خرید کانیون ترکیه، مرکز خرید لنگ هام هنگ کنگ یا نمونه موردی مجتمع تجاری ایرانی است. همین امر موجب شده است که الگوگیری از یک پلان مجتمع تجاری دانشجویی یا اجرایی، گزینه بهتری جهت طراحی یک پلان مجتمع تجاری جدید شود.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت برنامه فیزیکی مجتمع تجاری

پروژه مجتمع تجاری (اتوکد، تری دی مکس، رندر، پوستر، PSD و رساله)

رساله ارشد مجتمع تجاری تفریحی با رویکرد معماری پایدار (۱۸۴ صفحه ورد)

مجموعه ۲۰ نمونه پلان رستوران (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

مجموعه ۲۰ نمونه پلان کافی شاپ (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

اسکرین شات مجموعه ۲۰ نمونه پلان مجتمع تجاری:

مجموعه پلان های مجتمع تجاری مجموعه پلان های معماری مجتمع تجاری مجموعه پلان های طراحی معماری مجتمع تجاری

مجموعه ۲۰ نمونه پلان مجتمع تجاری:

 مجموعه پلان معماری مجتمع تجاری

مجموعه ۲۰ نمونه پلان مجتمع تجاری برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۰ فایل اتوکدی تهیه شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود مجموعه ۲۰ نمونه پلان مجتمع تجاری، ۲۰ پلان مجتمع تجاری فوق‌العاده‌ای را در دست خواهید داشت که هریک می‌توانند به عنوان یک پروژه معماری استثنایی مورد استفاده قرار بگیرند.

اشتراک گذاری

نسرین نعمتی هستم، فارغ‌التحصیل کارشناسی نرم‌افزار و زبان از تبریز.

۱ یک نظر

  1. علی پاسخ

    سلام نسرین . وقتت بخیر .
    چون کارشناش مربوط به محتوا ی سایت هستی .
    لطفا یه مقدار قیمت ها رو کنترل کن چون دانلود کننده ها دانشجو هستند.
    و با این قیمت ها کلا منصرف میشن .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+