پاورپوینت تحلیل مرکز خرید کانیون ترکیه

پاورپوینت مرکز خرید کانیون ترکیه

مرکز خرید کانیون استانبول به عنوان یکی از بزرگترین مجتمع‌های تجاری چند منظوره و مراکز خرید اروپا و غرب آسیا از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل مرکز خرید کانیون ترکیه در قالب ۳۸ اسلاید می‌پردازیم.

مرکز خرید کانیون ترکیه:

مرکز خرید کانیون ترکیه

کانیون، یکی از بزرگترین و وسیع‌ترین نواحی اروپا، مفهوم جدیدی را برای زندگی شهری در لونت، منطفه تجاری مرکزی استانبول به وجود آورده است. مشارکت جرده و معماران Tabanlioglu سبب گشته تا پروژه پیشرفته ای با وسعتی در حدود ۲.۷۴ میلیون فوت مربع و متشکل از دفاتر مدرن، خوابگاه‌های لوکس، مرکز خریدهای محلی و پیشرو در یک طرح ارگانیک و فضای باز، شامل آمفی تئاتر، میادین و پارک‌های شکل گرفته بر روی پشت بام و فضاهای بازی که کارگران، ساکنان و بازدیدکنندگان می‌توانند در این مکان‌ها دور هم  جمع شوند شکل گیرد. طراحی منحصر به فرد کانیون لونت که متمایز از بسیاری از پروژه های چند منظوره استانبول و مراکز خرید محصور و موجود در فضای سر پوشیده است، به جذب ساکنان شیک و بسیاری از مارک‌های شناخته شده مشهور منجر شده که در ترکیه جزو مارک‌های جدید به حساب می‌آیند.

یک مرکز خرید بین‌المللی:

یک مرکز خرید بین‌المللی

استانبول دارای دو بازار تاریخی است که یکی از آنها،   گرند بازار نام دارد و یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین بازارهای سرپوشیده این شهر به حساب می‌آید که نزدیک به ۳۰ مرکز خرید مدرن از سال ۱۹۸۸ تا کنون در آن احداث گردیده‌اند. بیش از ۱۵ منطقه خرید دیگر نیز در این بازار در حال ساخت هستند و برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته تا مراکز خرید بیشتری نیز در آینده‌ای نه چندان دور بدان اضافه گردند. در این بازار خرده فروشی رو به رشد و رقابتی، کانیون به عنوان یک مقصد خرید مدرن ترکیبی متشکل از مراکز خرید طراحی شده که از بسیاری جوانب، از سایر مراکز خرید استانبول کاملا متمایز است. پروژه کانیون یک سرمایه گذاری مشترک با سرمایه برابر بین شرکت‌های برجسته ترکیه، گروه Eczacıbaþý و موسسه املاک و مستغلات و سرمایه گذاری Ýs  است که بخشی از Ýs bank می‌باشد.

طرح:

طرح مرکز خرید کانیون ترکیه

مشارکت جرده و معماران Tabanlioglu سبب شده است که مرکز خرید کانیون به عنوان یک پروژه باز، پر جنب و جوش و سبز و محیط زیست دوست بنا نهاده شود. طراحی این سازه به صورت مجموعه‌ای از اشکال معماری جسورانه صورت گرفته که، هر کدام از واحدهای آن، دارای کاربری متفاوتی هستند. این واحدهای جداگانه با هم ترکیب شده و یک ترکیب پویا و نمادین را تشکیل داده اند. اشکال، چشم اندازها و دیدگاه‌های پروژه به طور مداوم  در حال تغییر  هستند و در نتیجه یک فضای پر جنب و جوش و پر انرژی را برای کاربران فراهم می‌آورند.

فضاهای مرکز خرید کانیون:

فضاهای مرکز خرید کانیون

مرکز خرید کانیون از وجود راهرویی مرکزی با فضای آزادی بهره می‌برد که منحنی های نرمی را در فرم ساختمان‌ها، ایجاد می‌کند، و یک اثر عمیق و دراماتیک را بر طراحی مجموعه به جای می‌گذارد. کانال ۶۰۰ فوتی کانیون بخش‌های اداری، مسکونی، مرکز خریدها و بخش سرگرمی را به حیاط‌های مختلف، تراس‌ها و فضاهای دیگر مرتبط می‌کند و لذا کارگران، ساکنان و بازدید کنندگان پروژه می‌توانند در میان بخش‌های مختلف با یکدیگر تعامل داشته باشند. در قلب پروژه کانیون، مسیر باریکی شکل گرفته که از کانیون به یک میدان کاربردی راه می‌یابد و در آن، آمفی تئاتر به درون پایگاه فضای سرگرمی پروژه رمی‌رسدد و صحنه ای را برای انواع فعالیت‌های سرگرم کننده و حتی پیاده روی باز می‌کند . چشم انداز نحوه محوطه سازی و شمایل آب، طرح باز و طبیعی پروژه را چشمگیرتر می‌سازد.

فضای مرکز خرید کانیون

مسیر باریک در هر دو طرف توسط چهار مجموعه مرکز خرید  و سرگرمی احاطه شده است. یک طرف دارای سه طبقه مرکز خرید و یک طبقه متشکل از رستوران‌ها، کلاب‌ها و دیگر مکان‌های سرگرمی است. این چهار سطح دارای تراس‌هایی هستند که به بازدیدکنندگان در هر طبقه  اجازه می‌دهند تا بر فعالیت‌های روی داده در طبقات زیر اشراف داشته باشند. طرف دیگر دارای چهار طبقه سرگرمی است که شامل سینمای نه صفحه نمایشی نیز می‌باشد.

فضای مرکزی مرکز خرید کانیون

سقف فضای سرگرمی شامل یک رستوران است که صندلی‌هایش در فضای باز قرار گرفته‌اند و به هنگام صرف شام می‌توان، مراسمی را که در اطراف کانیون اجرا می‌شوند نظاره گر بود. علاوه بر اتصال به مسیر باریک، مرکز خریدهایی با ورودی های متعدد در طبقات مختلف وجود دارند که این پروژه را به بافت شهری پیوند داده و سبب می‌شوند که محل این سازه به تمام ساختارهای خدمات عمومی نظیر  مترو، خیابان و پارکینگ دسترسی داشته باشد.

بخش تجاری برج کانیون:

بخش تجاری برج کانیون

برخلاف مراکز خرید مجلل استانبول، کانیون دارای یک مرکز خرید در فضای باز با پانل‌های گرمایشی است که به خریداران و بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا از هوای تازه در یک محیط کنترل شده در مقابل شرایط محیطی نظیر باد، باران و برف، لذت ببرند. طراحی منحصر به فرد کانیون لونت بسیاری از  خرده فروشان، از جمله بسیاری از بازاریان استانبول و ترکیه، را به این منطقه کشانیده و تعداد فروشگاه‌های آن به ۱۶۰ می‌رسد.

بخش تجاری برج کانیون ترکیه

جرده و معماران Tabanlioglu، برج ۲۶ طبقه کانیون را با نمای منحنی واری طراحی کرده اند که شکل ظریفانه کانیون را بیش از پیش نمایان می‌سازد و منظره زیبایی را ایجاد می‌کند که بخشی از منظره شهر در فراسوی آن قرار دارد. برج، کمی از بلوار بزرگ Büyükdere Caddesi دورتر است و سبب شکل گیری یک میدان ورودی بزرگ با چنان محیط مفرحی می‌شود که سبب می‌گردد مسیر طولانی و باریک ختم شده به کانیون به نظر بی اهمیت آید. علاوه بر این، این مسیر شامل سایبانی است که سبب حفاظت از بازدیدکنندگان در هنگام بارش باران می‌شود.

بخش اداری برج کانیون:

بخش اداری برج کانیون

برج دفاتر اداری مرکز خرید کانیون با شیشه شفافی پوشانیده شده است که سبب می‌شود درون اتاق‌ها به وضوح مشخص باشد و علاوه بر این، مزایای اضافی  نظیر بهره برداری از حداکثر نور طبیعی در مناطق کاری را فراهم می‌نماید. یک سیستم ایجاد سایه در سمت جنوب برج، تعبیه شده است که تاثیر گرمای شدید ایجاد شده از نور خورشید در بعد از ظهر را تقلیل می‌دهد. سیستم تهویه مطبوع این سازه که در تمام طول روز روشن است ، هوای تازه‌ای را در سراسر ساختمان پمپاژ می‌کند.

بخش اداری برج کانیون استانبول

محدوده وسعت کف دفاتر اداری کانیون به طور متوسط ​​۱۳۰۰۰ فوت مربع است و شامل فضاهای مدولاری است که انعطاف پذیری لازم را برای رفع نیازهای همیشه در حال تغییر شرکت های پیشرو فراهم می‌نماید. برج مسکونی در بالای بالکن مرکز خرید چهار طبقه ای قرار گرفته و، از طبقه ۲ تا ۱۷ را اشغال نموده است. با مشارکت جرده و معماران Tabanlioglu برج کانیون با یک شکل نمادین ساده طراحی شده که  دیدگاه‌های جالبی را در مورد فضاهای موجود در داخل و خارج از پروژه فراهم می‌کند.

بخش مسکونی برج کانیون:

بخش مسکونی برج کانیون

قسمت مسکونی این برج دارای ۱۷۹ واحد در ۲۱ سبک مختلف است که دارای وسعتی متغیر بین ۸۶۰ تا ۴،۱۰۰ فوت مربع می‌باشند. الگوی  عقب گشت برج کانیون، این امکان را فراهم می‌اورد تا بسیاری از واحدها دارای بالکن خصوصی، تراس‌های خصوصی و باغ باشند. با توجه به معیار باز بودن پروژه و در جهت تحقق بخشیدن به این مهم، پنجره‌های آپارتمان‌های مسکونی این سازه رو به سوی محیطی مسکونی و باز، گشوده می‌شوند. بخش استخر که مخصوص ساکنین است در سمت جنوب در پشت تراس قرار گرفته و حداکثر نور خورشید و حفظ حریم خصوصی را فراهم می‌اورد.

متریال:

متریال مرکز خرید کانیون استانبول

مصالح ساختمانی به کار گرفته شده در ساخت کانیون، فرم قوی معماری پروژه را تقویت و تکمیل می‌نمایند. برج دفاتر اداری کانیون با یک دیوار شیشه ای که دارای پایه سنگی است پوشانیده شده است. مناطق مشترک، که به سوی مسیر باریک کانیون راه می‌یابند، از ترکیب سنگ، کاشی و بتن ساخته شده اند. در ساخت برج مسکونی نیز از شیشه، گچ و سنگ  به همراه حواشی فلزی استفاده شده است. طرح کانیون استانبول به نحوی ساخته شده است تا بتواند به راحتی در مقابل زمین لرزه ها مقاومت کند  و از وقوع حوادث دهشتناک برای منطقه خودداری نماید.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل مرکز خرید کانیون ترکیه:

  • مرکز خرید کانیون
  • یک مرکز خرید بین‌المللی
  • طرح
  • فضاهای مرکز خرید کانیون
  • بخش تجاری برج کانیون
  • بخش اداری برج کانیون
  • بخش مسکونی برج کانیون
  • متریال

پاورپوینت تحلیل مرکز خرید کانیون ترکیه برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۸ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت مرکز خرید کانیون استانبول، پاورپوینت تحلیل یکی از بهترین مراکز خریدی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی و یا به عنوان یک نمونه موردی مجتمع تجاری جهت تدوین رساله مجتمع تجاری مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://www.e-architect.co.uk/istanbul/kanyon-levent

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+