پاورپوینت گچ

دانلود رایگان پاورپوینت گچ و انواع آن

گچ یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمان بشر به شمار می‌رود از هزاران سال پیش به شکل گسترده‌ای در ساخت بناهای ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه رایگان پاورپوینت گچ و انواع آن در قالب ۱۲ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی گچ:

مجسمه گچی

گچ متریالی ساختمانی است که به عنوان پوشش تزیینی و یا حفاظتی در دیوارها و سقف‌ها و همچنین مدل‌سازی و ساخت آثار دکوراتیو و هنری کاربرد دارد. مهم‌ترین منبع تولید گچ، سنگ گچی است که به صورت طبیعی در معادن یافت می‌شود. با این حال برخی از انواع گچ، حاصل ترکیب گچ با سیمان و آهکند. در گذشته‌های دور نیز این ترکیب از گچ به سبب مقاومت بیشتر در ساخت بسیاری از بناهای تاریخی کاربرد داشت و قدیمی‌ترین کاربرد آن به شهر باستانی پمپی باز می‌گردد که از ترکیب گچ و آهک جهت پوشاندن دیوارها استفاده می‌شد. در معماری اسلامی نیز گچ از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است و به شکل گسترده‌ای در ساخت بناهای مذهبی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت شاتکریت

پاورپوینت آجر و آجرکاری

پاورپوینت شیشه و انواع آن

پاورپوینت نما و انواع آن

پاورپوینت کاشی و سرامیک

نحوه استفاده:

گچ

علیرغم وجود انواع مختلف گچ، طرز تهیه تمامی آنها یکسان است؛ گچ به شکل پودری، با مقادیر مناسبی از آب ترکیب شده و مخلوطی خمیری را پدید می‌آورند که قابل استفاده به منظور پوشاندن سطوح دیوارها و سقف یا پدید آوردن اشکال و المان‌های مختلف است. ترکیب گچ با آب سبب آزادسازی حرارت طی فرآیند کریسالیزاسیون می‌گردد که سفت شدن آنی گچ را به دنبال دارد. امروزه به منظور فرم دادن به گچ از انواع ابزارآلات فلزی و همچنین سنباده استفاده می‌شود. با این حال تولید بلوک‌ها و المان‌های تزیینی پیش‌ساخته گچی با استفاده از قالب صورت می‌گیرد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت گچ و انواع آن:

  • تاریخچه گچ
  • انواع گچ
  • انواع پخت
  • ویژگی‌های گچ ساختمانی
  • نسبت اختلاط گچ
  • بلوک‌های و قطعات گچی پیش‌ساخته

پاورپوینت رایگان گچ و انواع آن برای نخستین بار و به صورت اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۱۲ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با دانلود رایگان پاورپوینت گچ و انواع آن، یکی از بهترین منابعی در رابطه با گچ، تاریخچه و انواع آن را در دست خواهید گرفت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی کم‌نظیر نیز مورد استفاده و استناد قرار بگیرد.

دانلود رایگان نمونه موردی ترمینال

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+