پاورپوینت خط آسمان

پاورپوینت خط آسمان

خط آسمان (Skyline) به عنوان خط فرضی اتصال‌دهنده راس ساختمان‌های بلندمرتبه و آسمان‌خراش شهرها به عنوان یکی از مهم‌ترین جلوه‌های بصری شهرهای مدرن مطرح است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت خط آسمان در قالب ۲۲ اسلاید می‌پردازیم.

خط آسمان:

پاورپوینت تحلیل خط آسمان

شاید برای شما جالب باشد که بدانید که شهرها هم مانند ما انسان‌ها امضا دارند. خط آسمان یا دورنمای شهری هر شهر منحصر به فرد بوده و در واقع به عنوان امضای آن شهر مد نظر قرار می‌گیرد. خط آسمان یا دورنمای شهری در واقع چشم‌انداز ساختمان‌های مرتفع آن شهر با پس‌زمینه آسمان است. به بیانی دیگر، خط آسمان نخستین نمود نظم در شهرسازی محسوب می‌شود. در کشورهای پیشرفته بر خلاف بسیاری از ممالک در حال توسعه، اهمیت زیادی برای خط آسمان قائل می‌شوند؛ به طوری که مجوز ساخت به بناهای ناسازگار با خط آسمان داده نمی‌شود و حتی در صورت ساخت، ظرف مدت کوتاهی تخریب می‌گردد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت زیبایی شناسی در معماری

پاورپوینت گشتالت در معماری

پاورپوینت تقارن در معماری

پاورپوینت فرم در معماری

پاورپوینت ریتم در معماری

پاورپوینت بررسی خط آسمان

خط آسمان خیابان‌ها در واقع به مرز بالایی بلندترین نقطه ساختمان‌ها و شیرازه مشترک جسم خیابان با آسمان اطلاق می‌شود. این خطوط و همچنین خط پایه و خط ترکیب جزو خط آسمان به شمار می‌آیند. خط پایه مرز بالایی دیواره عمودی ساختمان است و خط ترکیب مرز انتهایی دیواره عقب نشسته یا حد بام در معرض دید درپس زمینه آسمان است. این عنصر جسمی در برگیرنده سری احجامی است که در اختلاط با پشت بام ساختمان‌ها با ساختمان‌های مرتفع تر موجود در پشت دیواره در معرض دید قرار می‌گیرد. عنصر جسمی خط آسمان، تجلی ترکیب فرم در جسم خیابان به حساب می‌آید و به عنوان نمادی برای نظم شهری و دوراندیشی در معماری خانه‌ها شناخته می‌شود.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت خط آسمان:

  • خط
  • خط زمین
  • خط آسمان
  • سیمای شهری
  • جداره‌ها
  • تهران جدید و قدیم
  • منابع

پاورپوینت خط آسمان برای نخستین بار و به طور اختصاصی،‌ توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۲ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت خط آسمان یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه و محاسبه خط آسمان و نمونه‌های مختلف آن را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه معماری فوق‌العاده نیز کاربرد داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+