پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار والتر گروپیوس

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار والتر گروپیوس

والتر گروپیوس به عنوان یکی از برجسته‌ترین معماران قرن بیستم، دارای آثار ارزشمند بسیاری است که هریک از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار والتر گروپیوس، در قالب ۶۰ اسلاید می‌پردازیم.

زندگی نامه والتر گروپیوس:

زندگی نامه والتر گروپیوس

والتر گروپیوس، فرزند سوم والتر آدولف گروپیوس و مانون آگوستا پائولین شارنبر، در شامگاه ۱۸ می سال ۱۸۸۳ میلادی در برلین دیده به جهان گشود. والتر گروپیوس در سال ۱۹۱۵ میلادی، با آلما مالر (۱۸۳۵-۱۹۶۴)، بیوه گوستاو مالر، ازدواج کرد و بدین ترتیب دختر والتر و آلما که والتر نام مادر خود، مانون را بر او نهاده بود، در سال ۱۹۱۶ میلادی متولد گردید. لکن مانون، در ۱۸ سالگی در اثر بیماری فلج اطفال درگذشت و این امر سبب گردید تا آلبان برگ، کنسرت ویولن خود را به یاد او به رشته تحریر درآورد و آن را به یاد فرشته بنامد.  گروپیوس و آلما در سال ۱۹۲۰ میلادی از یکدیگر جدا شدند. در ۱۶ اکتبر سال ۱۹۲۳ میلادی، گروپیوس با الیس فرانک که بعدها به ایزا تغییر نام داد، ازدواج کرد. آنها حضانت دختری به نام بیت گروپیوس که بعدها به اتی تغییر نام داد را نیز پذیرفتند. اما اتی در تاریخ ۹ ژوئن ۱۹۸۳ در لکسینگتون، ماساچوست کشته شد.

زندگی حرفه‌ای:

زندگی حرفه‌ای

والتر گروپیوس در اوت سال ۱۹۱۴ میلادی جهت گذراندن خدمت سربازی فراخوانده شد و به عنوان یک سرباز و سپس به عنوان یک ستوان در نیروی تکاوران جنگ جهانی اول خدمت کرد. او توانست از مدفون ماندن زیر آوار و مرده‌ها و سقوط از آسمان با یک خلبان مرده جان سالم به در برد و نشان صلیب آهنی را که یکی از با ارزش‌ترین نشان‌های نظامی در زمان خود بود را به سبب شجاعت ذاتی دست آورد. پس از آن، گروپیوس نیز همانند پدر و عمویش، مارتین گروپیوس به رشته معماری روی آورد. اما وی قادر به طراحی نبود و برای این کار به شرکا و همکارانش وابسته بود. لذا وی برای تکمیل کارهایش، دستیاری را استخدام نمود.

زندگی والتر گروپیوس

والتر گروپیوس در سال ۱۹۰۸ میلادی، پس از چهار ترم مطالعه معماری در مونیخ و برلین، به دفتر معمار مشهور و طراح صنعتی، پیتر برنس، یکی از اولین اعضای مکتب منفعت گرایی، پیوست. کارکنان همکار او در آن زمان، لودویگ میس وندروهه، لوکوربوزیه و دیتریش مارکس بودند. والتر گروپیوس در سال ۱۹۱۰ میلادی، از شرکت برنس استعفا داد و همکاری خود با کارمند و همکارش، آدولف میر، را در برلین آغاز نمود. آنها توانستند با کمک یکدیگر، مبلغ لازم برای ساخت یکی از مدرنترین ساختمان‌های آن دوران یعنی ساختمان کارخانه کفش فاگوس را تهیه نمایند. گرچه گروپیوس و میر تنها نمای خارجی این بنا را طراحی کردند، دیوارهای پرده‌ای شیشه ای این ساختمان نشان دهنده هر دو اصل مدرنیستی است که نشان دهنده کاربرد آن و نگرانی های گروپیوس درزمینه ارائه شرایط سالم کاری برای طبقه کارگر بود. این کارخانه در حال حاضر به عنوان یکی از بناهای تاریخی مدرنیزم اروپا شناخته می‌شود.

لوکوربوزیه و اریک مندلسون

والتر گروپیوس در سال ۱۹۱۳ میلادی، ماموریت یافت تا واگنی را برای لوکوموتیو خطوط راه آهن Prussian در کونگزبرگ طراحی نماید. این لوکوموتیو بسیار منحصر به فرد و اولین لوکوموتیو موجود در نوع خود در آلمان و شاید در کل قاره اروپا بود. آثار دیگر دوره ابتدایی زندگی حرفه‌ای گروپیوس، شامل ساخت ساختمان اداری و کارخانه برای نمایشگاه ورکباند (۱۹۱۴) در کلن بود. وی در سال ۱۹۱۳ میلادی، مقاله ای را تحت عنوان “توسعه ساختمان‌های صنعتی” منتشر نمود که شامل دوازده عکس از کارخانجات و سیلوهای ساخته شده در آمریکای شمالی بود. متن بسیار تاثیرگذار این مقاله بر دیگر مدرنیست‌های اروپایی برجسته‌ای نظیر لوکوربوزیه و اریک مندلسون، تاثیر بسزایی نهاد. تا آنجا که هر دو آنها تصاویر مقاله گروپیوس در رابطه با سیلوها را در بین سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ میلادی مجددا چاپ نمودند. لکن کسب و کار گروپیوس با شروع جریانات جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۴ میلادی راکد شد و وی به عنوان سرباز ذخیره برای جنگ فراخوانده شد. گروپیوس در طی سالهای جنگ، به عنوان گروهبان یکم در جبهه غربی خدمت کرد و بارها زخمی شد و تا سر حد مرگ پیش رفت. وی موفق شد نشان صلیب آهنین را به پاس چهار سال خدمت در جبهه غربی ارتش آلمان به دست آورد.

والتر گروپیوس در مدرسه باوهاوس:

والتر گروپیوس در مدرسه باوهاوس

زندگی حرفه‌ای والتر گروپیوس در سال‌های پس از جنگ با پیشرفت‌های بسیاری همراه بود. در سال ۱۹۱۵ میلادی، از هنری وان د ولد، استاد دانشکده هنر و صنایع دستی ساکسون گرند داکال در ویمار، خواسته شد تا به دلیل ملیت بلژیکیش استعفا دهد و سرانجام گروپیوس در سال ۱۹۱۹ میلادی، به سمت استاد مدرسه منتصب گردید. وی بعدها این آکادمی را به آکادمی معروف باوهاوس بدل نمود و توانست اساتیدی همچون پائول کلی، یوهانس ایتن، یوزف آلبرز، هربرت بایر ، لسولو مولوجی ناگی، اتو بارتینگ و واسلی کانیندسکی را در آنجا استخدام نماید. در اصل، با اینکه طرح باهاوس، تجربی و نظری بود، به مدد استفاده از اشیاء صنعتی بی‌نظیر و طراحی فوقالعادهاش، نمایانگر زیبایی و کیفیت بی حد و حصری بود. در سال ۱۹۲۰ میلادی،صندلی F51 که برای اتاق مدیران این آکادمی  طراحی شده بود، نمونه‌ای از محصولات مدرسه باوهاوس است که امروزه نیز یک نسخه الهام گرفته شده از آن، توسط شرکت آلمانی TECTA/Lauenfoerde به بازار عرضه می‌شود.

مکتب باوهاوس

والتر گروپیوس در سال ۱۹۱۹ میلادی، با نام مستعار Mass وارد مکتب اکسپرسیونیسم آرمانی شد و این مکتب به وضوح در کارهای او به ویژه بنای یادبود مرگ مارس که در سال ۱۹۱۹ میلادی طراحی و در سال ۱۹۲۰ اجرا گردید، تجلی یافت که نشان دهنده تاثیرپذیری گروپیوس از مکتب اکسپرسیونیسم بود. گروپیوس در سال ۱۹۲۳ میلادی، دستگیره‌های معروف خود را طراحی کرد که در حال حاضر به عنوان تمثال طراحی قرن بیست و یکم شناخته می‌شود و تاثیر گذارترین اثر مکتب باوهاوس به شمار می‌رود.

مدرسه باوهاوس

والتر گروپیوس در سال ۱۹۲۵ میلادی، به نمایندگی از شهر دسو، ساختمان مدرسه‌ای که اخیرا ساخته شده بود را طراحی نمود و با کارل فیگر، ارنست نئفرت و برخی معماران دیگر در کارهای معماری شخصی خود همکاری کرد. همچنین او در بین سال های ۱۹۲۶-۱۹۳۲ میلادی، در برلین، کارلسروهه و دسو پروژه‌های ساختمانی مسکونی بزرگی را طراحی کرد که سهم عمده‌ای در جنبش عینیت گرایی داشتند. گریپوس در سال ۱۹۲۸ میلادی بوهاوس را ترک کرد و عازم برلین شد که در نتیجه آن، هنس مایر مسئولیت مدیریت باوهاوس را بر عهده گرفت.

والتر گروپیوس در دوران پسا باوهاوس:

والتر گروپیوس در دوران پسا باوهاوس

روی کار آمدن هیتلر در دهه ۳۰ میلادی، اخراج والتر گروپیوس از آلمان را به دنبال داشت. لکن وی پیش از آن، در اوایل سال ۱۹۳۳ میلادی، دعوت نامه‌ای جهت شرکت در رقابتی بر سر طراحی ساختمان جدید Reichsbank را پذیرفت. والتر گروپیوس با کمک معمار انگلیسی، مکسول فرای، توانست در سال ۱۹۳۴ میلادی، به بهانه اقامت موقت در ایتالیا جهت بازدید از جشنواره فیلم پروپاگاندا، از چنگ آلمان نازی رها شود. سپس او برای فرار از دست قدرت فاشیستی اروپا به انگلستان گریخت. وی در بریتانیا به عنوان عضوی از گروه ایزوکان به همراه فرای و دیگران به کار خود ادامه داد و سپس با خانواده‌اش به ایالات متحده مهاجرت نمود.

والتر گروپیوس در آمریکا

گروپیوس در سال ۱۹۳۸ میلادی، خانه خود را در ایالات متحده ساخت و در ساخت آن از ویژگی‌های معماری مشابه عصر مدرن نظیر سادگی، صرفه‌جویی و زیبایی شناختی تا حد ممکن بهره جست. به عبارتی دیگر، وی در طراحی خانه‌اش از رویکردی استفاده نمود که پیش از آن نیز توسط خودش در طراحی باهاوس به کار گرفته شده بود. خانه‌ای که گروپیوس در لینکلن ایالت ماساچوست برای خود ساخت، در حال حاضر به خانه گروپیوس معروف است. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد این خانه، به ارمغان آوردن مکتب مدرنیزم بین‌المللی به ایالات متحده بود. این در حالی است که شخص گروپیوس از این اصطلاح بیزار بود و بر استفاده از ویژگی‌های معماری سنتی نیوانگلند که هنوز هم زنده و بسنده است، در ساخت خانه باور داشت.

خانه والتر گروپیوس

هلن استرو، همسر بانکدار شهر که فردی نیکوکار بود، بخشی از املاک و ثروت خود را بر روی ساخت خانه والتر گروپیوس سرمایه گذاری کرد. رضایت شدید وی از خروجی نهایی کار گروپیوس سبب شد که وی ثروت بیشتری را به چهار دانشمند دیگر اهدا کند. این در حالی است که خانه دو نفر از همین دانشمندان نیز توسط والتر گروپیوس طراحی و اجرا شده بود. وی طراحی این خانه‌ها و مناظر اطراف آنها را با الهام از مکتب باوهاوس و با نهایت کارایی در عین سادگی به پایان برد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار والتر گروپیوس:

 • زندگی نامه والتر گروپیوس
 • تحصیلات
 • دوران کودکی والتر گروپیوس
 • والتر گروپیوس در باوهاوس
 • والتر گروپیوس در دوران پسا باوهاوس
 • مکتب باوهاوس
 • ماه مارس مرده
 • ساختن خانه‌ها با قطعات آماده
 • آثار معماری والتر گروپیوس
 • خانه والتر گرویپوس
 • سفارت امریکا در آتن
 • ساختمان کارخانه کفش فاگوس والتر گروپیوس

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار والتر گروپیوس، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۶۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود فوری این پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار والتر گروپیوس، یکی از بهترین منابعی جهان مطالعه بیوگرافی و آثار این معمار معروف آلمانی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+