پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرشید موسوی

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرشید موسوی

فرشید موسوی یکی دیگر از معماران برجسته معاصر است که علیرغم ملیت ایرانی خود، اثری در ایران ندارد و از طریق آثار غربی خود شناخته می‌شود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرشید موسوی در قالب ۳۵ اسلاید می‌پردازیم.

سال‌های ابتدایی زندگی:

پاورپوینت بیوگرافی فرشید موسوی

فرشید موسوی، معمار بریتانیایی ایرانی‌الاصل، بنیانگذار دفتر معماری فرشید موسوی (FMA)، دارای مدرک استادی معماری از دانشکده معماری هاروارد است. فرشید موسوی پیش از تاسیس FMA، به عنوان یکی از بنیانگذاران دفتر معماران خارجی مقیم لندن (FOA) شناخته می‌شد که یکی از خلاق‌ترین شرکت‌های طراحی در عرصه معماری، طراحی شهری و معماری منظر در شهر لندن به شمار می‌رود و طیف گسترده ای از پروژه‌های بین المللی را به انجام رسانیده است.موسوی در سال ۲۰۱۵ میلادی به عنوان یکی از اعضای آکادمی سلطنتی انتخاب شد و پس از آن پروفسورای معماری خود را از آکادمی سلطنتی هنر در سال ۲۰۱۷ میلادی اخذ نمود. فرشید موسوی در ده ژوئن سال ۲۰۱۸ میلادی مصادف با زادروز ملکه بریتانیا به پاس قدردانی از زحماتش به دریافت نشان شوالیه نائل شد.

سال‌های نخستین آغاز به کار:

پاورپوینت آثار فرشید موسوی

فرشید موسوی در ایران متولد شد و به دنبال وقوع انقلاب ۵۷ به لندن مهاجرت کرد. او در دانشکده معماری داندی، دانشگاه داندی، دانشکده معماری بارتلت و  کالج لندن تحصیل کرد و مدرک کارشناسی ارشد معماری خود را از دانشگاه هاروارد اخذ نمود. پس از آن بود که موسوی با تاسیس  FOA در سال ۱۹۹۵ میلادی به شهرت رسید. پیش از این و قبل از بازگشت به لندن او در کارگاه ساختمانی رنزو پیانو و دفتر معماری متروپولیتن (OMA) برای یادگیری پاره‌ای از مباحث معماری مشغول به کار بود و در همین احوال، بنیاد معماران خارجی مقیم لندن (FOA). را نیز تاسیس کرد.

پاورپوینت بیوگرافی و آثار فرشید موسوی

موسوی، در سال ۱۹۹۵ میلادی در طراحی ترمینال فرودگاه بین‌المللی یوکوهامای ژاپن با گروهی که به عنوان برنده رقابت نیز برگزیده شد همکاری کرد و بخشی از تیم معمارانی بود که در رقابت های Ground Zero فینالیست شدند. او همچنین طیف گسترده‌ای از پروژه‌های بین‌المللی برجسته‌ای همچون مجموعه جان لوئیس در لستر انگلستان و مجموعه خرده فروشی میدن در استانبول ترکیه را به انجام رسانیده است.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار حسین امانت

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار کامران دیبا

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار عبدالعزیز فرمانفرمائیان

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار هوشنگ سیحون

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار هادی میرمیران

مسیر کاری حرفه‌ای:

 آثار فرشید موسوی

فرشید موسوی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۱ میلادی موسسه جدید خود را در لندن تحت عنوان دفتر معماری فرشید موسوی (FMA) تاسیس نمود. پروژه‌های قابل توجهی که توسط این موسسه به انجام رسیدند شامل موزه هنر معاصر کلیولند در ایالات متحده آمریکا، فروشگاه  پرچمدار ویکتوریا بکهام در لندن، یک مجتمع مسکونی در ناحیه لا دیفنس نانتره پاریس، یک ساختمان مسکونی چند طبقه در مونپلیه و فروشگاه اسباب بازی هارودز در لندن بود. این موسسه در حال حاضر بر روی تعدادی پروژه برجسته کار می‌کند که شامل یک برج اداری در شهر لندن می‌شود. ضمنا این موسسه توانسته است فینالیست مسابقه گالری لندن و برنده مشترک مسابقه بین‌المللی ستاد جدید کمیته بین المللی المپیک (IOC) در لوزان شود.

 تحلیل آثار فرشید موسوی

موسوی در کمیسیون‌های طراحی مختلفی، از جمله کمیسیون مشاوران شهردار لندن به منظور طراحی طرح مشاوره‌ای  لندن و کمیته طراحی بین المللی LDA، RIBA Gold and Presidents ، جایزه استرلینگ و بنیاد معماری ونیز نیز همکاری نموده است. او عضو هیئت داوران مجلس آقاخان در مسابقه معماری سال ۲۰۰۴ میلادی و عضو کمیته اجرایی اوارد در بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ میلادی بوده است.

 تحلیل و بررسی آثار فرشید موسوی

فرشید موسوی در بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ میلادی در آکادمی سلطنتی هنر لندن و دانشکده هنر، سمت بازرس خارجی را بر عهده داشت و در بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی در دانشکده معماری و طراحی سر جان کاس این سمت را بر عهده گرفت و پس از آن از ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ میلادی در انجمن معماری لندن عهده‌دار این منصب بود. موسوی در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۸ میلادی به عنوان عضوی از بنیاد معماری و گالری کلیسای سفید نیز فعالیت می‌کرد. او در حال حاضر بازرس خارجی بنیاد نورمن فاستر لندن و بنیاد نویسندگان جدید معماری (NAW) است.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرشید موسوی:

 • بیوگرافی
 • تحصیلات
 • دفتر معماری
 • مسابقات
 • پروژه‌ها
 • طرح‌های در دست احداث
 • جوایز دریافتی و افتخارات سال ۲۰۰۵
 • مسابقات ژاپن سال ۲۰۰۴
 • جوایز سال ۲۰۰۳
 • جوایز سال ۲۰۰۲
 • جوایز سال ۲۰۰۱
 • جوایز سال ۲۰۰۰
 • جوایز سال ۱۹۹۹
 • جوایز سال ۱۹۹۸
 • جوایز سال ۱۹۹۷
 • جوایز سال ۱۹۹۵

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرشید موسوی برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۵ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرشید موسوی یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه زندگی‌نامه فرشید موسوی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه معماری فوق‌العاده نیز کاربرد داشته باشد.

منبع: https://en.wikipedia.org/wiki/Farshid_Moussavi

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+