پاورپوینت بیوگرافی حسن فتحی

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار حسن فتحی

حسن فتحی به عنوان یکی از بزرگترین معماران عرب که موفق به دریافت جوایز متعددی شده است، به سبب سبک کاری خود، شهرتی جهانی دارد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار حسن فتحی در قالب ۴۶ اسلاید می‌پردازیم.

زندگی نامه حسن فتحی:

زندگی نامه حسن فتحی

حسن بن احم فتحی، معماری مصری بود که در ۲۳ مارس ۱۹۰۰ در مصر و در خانواده ای متمول و ملاک دیده به جهان گشود و توانست شیوه نوینی را به معماری مصر عرضه نماید. وی پس از سپری نمودن دوران ابتدایی تحصیلی و پس از شکست در ورود به رشته کشاورزی، سرانجام از دانشکده هندسه و هنرهای زیبای قاهره فارق التحصیل شد و در کنار کسب منصب‌های فراوان از جمله استادی دانشگاه قاهره، استادی دانشکده هنرهای زیبا، کار در وزارت نقشه برداری عمان، خانه‌هایی را از خشت و کاهگل بنا می‌نمود که به سبب ارزان و در دسترس بودن به منازل مناسبی جهت اسکان مستمندان و فقرا تبدیل شده بودند.

زندگی حرفه‌ای حسن فتحی:

زندگی حرفه‌ای حسن فتحی

سازه‌های حسن فتحی بیشتر، شکل سنتی داشتند و با خشت و کاهگل ساخته می‌شدند و در آنها هیچ نشانه ای از طرح‌ها و پلان‌های غربی وجود نداشت. وی احترام به سنن و معماری سنتی را با روش‌های جدید معماری تلفیق نموده بود و در این راستا توانست به یکی از معماران برجسته کشور خود تبدیل شود. فتحی با تحلیل و جست و جو در مصر و به خصوص قاهره و با مشاهده سبک فقیرانه زندگی مردم دریافت که تنها راه نجات این مردم فقیر، ساخت خانه‌هایی ارزان قیمت برای آنهاست تا بتوانند بر نیازهای اقتصادی خود غلبه کنند. لذا او شروع به ساخت خانه‌هایی ارزان قیمت با خشت و گل در سبک روستایی نمود و توانست بسیاری از مردم فقیر قاهره را خانه دار کند.

زندگی حرفه‌ای معماری حسن فتحی

حسن فتحی پس از مدتی تصمیم گرفت آجر و سنگ را نیز در طرح سازه‌های خود به کار گیرد و در این دوره می‌توان گفت که سازه‌های حسن فتحی دارای هندسه غنی تری بودند. وی با استفاده از این متریال‌های ساده و معماری غنی خود توانست بسیاری از منازل مسکونی و مراکز فرهنگی را بنا نهد. یکی از شاهکارهای حسن فتحی را می‌توان روستای قرنه دانست که یکی از کارهای او در زمینه کلان بود. در واقع پس از ساخت بسیاری از سازه‌های کوچک و مراکز فرهنگی و تفریحی، دیگر ساخت چنین فضاهایی روحیه سرکش این معمار برجسته را راضی نمی‌کرد و او به ساخت فضاهایی در مقیاس کلان روی آورد. 

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار هادی میرمیران

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار حسین امانت

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار کامران دیبا

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار زاها حدید

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار تادائو آندو

حسن فتحی در ساخت تمام سازه‌های خود ابتدا سعی می‌کرد روش‌های سنتی و استفاده از متریال‌های داخلی مصر را مد نظر قرار دهد و تنها زمانی که استفاده از متریال‌ها و سایر روشها کم هزینه‌تر به نظر می آمدند از آنها استفاده می‌کرد. شاهکار او یعنی روستای قرنه تماما از خشت خام ساخته شده و همین امر باعث متمایز شدن این روستا شده است. هر چند هرگز نتوانست روستای مذکور را به پایان برساند.

افتخارات:

افتخارات حسن فتحی

وی نه تنها توانست شیوه ساختمان سازی سنتی مصر را که کم کم به ورطه فراموشی سپرده می‌شد، احیا کند بلکه توانست این شیوه را از بسیاری جهات در معماری مصر نهادینه نماید و آن را با روش‌های نوین تلفیق کند. این معمار برجسته در طول حیات خود موفق به کسب جوایز زیادی نظیر جایزه آقاخان، جایزه بهترین مهندس جهان و جایزه دولتی هنر شد و سرانجام این مهندس معمار مصری در شامگاه ۳۰ نوامبر ۱۹۸۹ میلادی دیده از جهان فرو بست.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت بیوگرافی حسن فتحی معمار:

  • بیوگرافی حسن فتحی 
  • دیدگاه‌های نظری معماری 
  • کاربرد خاک در معماری 
  • آثار و نمونه‌ها 
  • بررسی و تحلیل 
  • استنتاج و جمع بندی 

پاورپوینت بیوگرافی حسن فتحی معمار برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۴۶ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار حسن فتحی (معمار)، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه زندگی نامه و همچنین آثار متعدد این معمار برجسته مصری را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

۲ یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+