پاورپوینت تحلیل خانه دیاگون اثر هرمان هرتزبرگر

پاورپوینت تحلیل خانه دیاگون اثر هرمان هرتزبرگر

خانه دیاگون به عنوان یکی از شاخص‌ترین آثار معمار برجسته هلندی، هرمان هرتزبرگر، که شهرتی جهانی نیز دارد، از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت خانه دیاگون اثر هرمان هرتزبرگر در قالب ۳۱ اسلاید می‌پردازیم.

هرمان هرتزبرگر:

هرمان هرتزبرگر

هرمان هرتزبرگر (متولد ۶ ژوئیه ۱۹۳۲ میلادی) یکی از مشهورترین معماران هلندی، یکی از اساتید برجسته و آخرین معمار هلندی است که مدال طلای معتبر رویال را دریافت نمود. می‌توان گفت که هرتزبرگر همراه با آلدو ون ایک تحت تاثیر جنبش سازمانی دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ هلند قرار گرفته بودند. در میان ساختمان‌های فوق العاده مشهور هرتزبرگر، خانه دیاگون (۱۹۷۱)، مدرسه مونتسوری در دلفت (۱۹۶۶-۱۹۷۰) و ساختمان اداری شرکت بیمه مرکزی بهیر در آپلدورن ( ۱۹۷۰-۱۹۷۲) به چشم می‌خورند.

معمار هرمان هرتزبرگر

هرمان هرتزبرگر معتقد بود که نقش معمار، ارائه یک راه حل کامل نیست، بلکه ارائه یک چارچوب فضایی است که باید توسط کاربران پر شود. او این ایده خود را از جنبش مشارکتی که در سال ۱۹۶۱ میلادی توسط جان هابراکن در کتاب “حمایت” توصیف شده بود الهام گرفته بود. هرمان هرتزبرگر یکی از اولین معمارانی بود که راهکارهای معماری را با مشارکت کاربران تلفیق کرد. سنترال بهیر و خانه دیاگون الهام بخش ترین نمونه‌های جنبش مشارکت بین‌المللی وی هستند.

خانه دیاگون:

خانه دیاگون

ایده هرمان برای این خانه، ساخت بدنه ناقصی بود که ۸ نمونه از آن در خانه دلفت ساخته شده بود. این طرح تا حدودی فضای نامحدودی را در اختیار کاربران قرار می‌داد، به طوری که خود اشخاص، می‌توانستند تصمیم بگیرند که چگونه فضای موجود را تقسیم بندی کرده و در آن زندگی کنند، کدام بخش را پذیرایی و کدام را به اتاق خواب اختصاص دهند. در چنین فضایی اگر ترکیب خانواده تغییر کند، نحوه تقسیم بندی فضای خانه را نیز می‌توان تغییر داد و آن را گسترده تر کرد. در این معماری، آنچه که طراحی شده باید به عنوان یک چارچوب ناقص مشاهده شود. اسکلت سازه یک محصول نیمه تمام است که هرکسی می‌تواند با توجه به نیازهایش آن را تکمیل کند.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت خانه روتاندا اثر ماریو بوتا

پاورپوینت خانه ریوا سن ویتاله اثر ماریو بوتا

پاورپوینت تحلیل خانه انیس (پلان اتوکدی، برش و نما)

پاورپوینت تحلیل خانه روبی (پلان اتوکدی، نما، برش و پرسپکتیو)

پاورپوینت تحلیل خانه آبشار (پلان اتوکدی، تری دی مکس، گالری تصاویر، ورد و پرسپکتیو)

خانه در اصل شامل دو هسته ثابت با چند طبقه نیمه مستقل است که می‌تواند انواع توابع: محل زندگی، محل خواب، محل مطالعه، بازی، محل استراحت، غذاخوری و غیره را فراهم آورد. در هر واحد  یعنی در هر طبقه، قسمتی را می‌توان برای داشتن یک اتاق تفکیک کرد و منطقه باقی مانده یک بالکن داخلی را شکل می‌دهد که تا سالن نشیمن ادامه خواهد داشت. این بالکن‌ها که می‌توانند مطابق با سلیقه اعضای خانواده طراحی شوند، با هم مساحتی را تحت عنوان سالن نشیمن برای ساکنین فراهم می‌کنند.

تحلیل خانه دیاگون اثر هرمان هرتزبرگر

در اینگونه طراحی‌ها، هیچ تقسیم بندی بین اتاق نشیمن و اتاق خواب (بالا رفتن از پله‌ها برای رسیدن به طبقه بالا”) وجود ندارد و در واقع  هر یک از اعضای خانواده، اتاق خود را به عنوان بخشی از فضای وسیع سالن نشیمن خواهند داشت. این طرح نشان دهنده تلاش‌های صورت گرفته برای از بین بردن تعدادی از کلیشه‌های روزمره ای است که امروزه هنوز هم بر منازل انسان‌ها تسلط دارد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت خانه دیاگون اثر هرمان هرتزبرگر:

 • بیوگرافی معمار پروژه 
 • خانه دیاگون 
 • نقشه هوایی
 • تاریخچه خانه دیاگون 
 • بستر طرح 
 • ارتباطات عمودی 
 • فرم بنا 
 • ایده اصلی طرح 
 • مسیر ارتباطی 
 • پلان‌ها 
 • فضاها 
 • تفکیک فضاها 
 • مصالح 

پاورپوینت خانه دیاگون اثر هرمان هرتزبرگر برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۱ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت خانه دیاگون اثر هرمان هرتزبرگر، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه این اثر معماری شاخص را در دست خواهید داشت که قابلیت استفاده به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده را نیز دارا می‌باشد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+