پاورپوینت خانه حیاط آبی اصفهان

پاورپوینت تحلیل خانه حیاط آبی اصفهان

خانه حیاط آبی اصفهان یکی از شاهکارهای معماری ایران طی سال‌های اخیر در زمینه ساخت ابنیه مسکونی است و از معماری خاص و قابل توجهی بهره می‌برد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل خانه حیاط آبی اصفهان در قالب ۲۶ اسلاید می‌پردازیم.

مقدمه:

تحلیل خانه حیاط آبی اصفهان

 

خانه­ حیاط آبى خانه­ یک خانواده اصفهانى است. زمین خانه در بخشى از شهر اصفهان قرار دارد که قطعه‌بندی‌هاى زمین معمولا غربی شرقی است. بنابرین وقتى بر اساس قوانین جارى، خانه را در نیمه بالایی زمین مى‌سازند، جبهه اصلى خانه در معرض نور مزاحم غرب واقع مى‌شود و از نور جنوب که بهترین سمت تابش در اصفهان است، بی‌بهره مى‌ماند. همین چالش بزرگ بود که سبب شد در طراحی این خانه با بهره‌گیری از معماری سنتی مناطق کویری، حیاط مرکزی در قالبی مدرن در قلب این خانه جای بگیرد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت خانه شریفی‌ها دروس (خانه چرخان تهران)

پاورپوینت تحلیل خانه انیس (پلان اتوکدی، برش و نما)

پاورپوینت تحلیل خانه شیشه‌ای فیلیپ جانسون

پاورپوینت تحلیل خانه روبی (پلان اتوکدی، نما، برش و پرسپکتیو)

تحلیل خانه آبشار (پاورپوینت، تری‌دی‌مکس، اتوکد، گالری تصاویر، ورد، پرسپکتیو)

 

معماری خانه حیاط آبی اصفهان:

 

معماری خانه حیاط آبی اصفهان

به منظور بهبود سیرکولاسیون خانه حیاط آبی اصفهان و همچنین آزادسازی جبهه جنوبی این خانه، حجم اصلی خانه از ملک مجاور خود فاصله گرفته و شکافى در بین خانه با دیوار مشترکش با همسایه ایجاد شد که در انتهاى آن، بعد از طى چند پله، حیاط آبى خودنمایی می‌کند. به این ترتیب بخش (درونى) خانه کاملا از حیاط ورودى و از طریق شکاف آبى با نقطه عطف حیاط آبى در انتها، در دسترس است. با عبور از کنار آشپزخانه که در مجاورت پذیرایی قرار دارد، حیاطی آبى که سهم خانه از نور جنوب را در خود دارد، خودنمایی مى‌کند و نور شرق و جنوب را براى نشیمن و اتاق خواب اصلى جانمایی شده در مجاورتش تامین می‌کند. نشیمن دو طبقه ارتفاع دارد و با حیاط آبى و نشیمن کوچک طبقه بالا در کنار هم، قلب خانه­ اصفهانى را در یک دورهمى اندرونى تشکیل مى دهند.

پاورپوینت تحلیل خانه حیاط آبی اصفهان:

پاورپوینت خانه حیاط آبی اصفهان، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۶ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما همراهان گرامی قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل خانه حیاط آبی اصفهان، یکی از بهترین نمونه‌های موجود از پاورپوینت نمونه موردی ویلا ایرانی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان مرجع و الگویی به منظور تدوین هر پاورپوینت نمونه موردی ویلا خارجی و ایرانی دیگری نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+