تحلیل موز هنرهای مدرن سان فرانسیسکو

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو

موزه هنرهای مدرن سانفرانسیسکو به عنوان یکی از مشهورترین موزه‌های هنرهای مدرن در ایالات متحده و جهان، از معماری کم‌نظیری بهره می‌برد که آن را مدیون هنرنمایی خارق‌العاده ماریو بوتا است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن سانفرانسیسکو اثر ماریو بوتا در قالب ۱۹۰ اسلاید می‌پردازیم.

مقدمه:

پاورپوینت موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو

موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو یکی از ساختمان‌های نمادین و بخشی از هویت شهر سان فرانسیسکو به شمار می‌رود. این موزه به محض بازگشایی در سال ۱۹۹۵ میلادی، به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های محله ساوث آو مارکت (South of Market) واقع در مرکز شهر سان فرانسیسکو بدل شد. این موزه علاوه بر شهرت خود به سبب میزبانی آثار مدرن مشهور بسیار، به سبب معماری خاص خود شهرت دارد؛ زیرا طراحی نمای بیرونی موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو به شکل جعبه‌ای آجری که استوانه‌ای در بالای خود دارد، آن را از سایر بناهای مجاور متمایز می‌سازد.

تاریخچه:

تاریخچه موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو

موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو یکی از بزرگترین و مدرن‌ترین موزه‌های هنرهای مدرن در دنیا و یکی از نمادهای اصلی شهر سان فرانسیسکو به شمار می‌رود. این موزه هنرهای معاصر که در سال ۱۹۳۵ میلادی افتتاح شد، در ابتدا تنها به آثار قرن بیستم اختصاص یافته بود و ساختمان مجزایی نداشت. این موزه که طی ۶۰ سال نخست فعالیت خود، طبقات بالایی ساختمان یادبود کهنه سربازان جنگی را در منطقه‌ای مسکونی در تصرف خود داشت، طی تغییر و گسترشی اساسی، به ساختمان جدیدی واقع در مرکز شهر سان فرانسیسکو انتقال یافت و فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای‌تری از سر گرفت.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن فورت ورث اثر تادائو آندو

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای معاصر کالیاری اثر زاها حدید

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای معاصر تهران

پاورپوینت تحلیل موزه هنر دنور اثر دنیل لیبسکیند

پاورپوینت تحلیل موزه کولومبا کلن اثر پیتر زومتور

معماری:

معماری موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو اثر ماریو بوتا

موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو به گفته معمار خود، ماریو بوتا، با هدف ایجاد فضایی به شدت نورانی که پابرجایی خود را مدیون جاذبه باشد، طراحی شده است. این بنا که به سبک معابد باستانی محلی برای رقص و بازی نور طبیعی است، علیرغم برخورداری از نور در فضاهای بازی همچون لابی و کوریدورها، به گونه‌ای طراحی شده است که گالری‌ها از تماس مستفیم با نور خورشید برحذر باشند. این بنای ۵ طبقه با نمایی آجری و برجکی استوانه‌ای با نمایی از جنس مرمر سفید، به امضای ماریو بوتا در آثار بعدی وی بدل شد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو اثر ماریو بوتا:

پاورپوینت معماری موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو اثر ماریو بوتا برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۱۹۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن سان فرانسیسکو یکی از بهنرین منابع موجود جهت بررسی این اثر ماریو بوتا را در دست خواهید داشت که می‌توان به عنوان یک نمونه موردی موزه در رساله موزه هنر و یا به عنوان پروژه‌ای کلاسی مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: wikiarquitectura

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+