پاورپوینت کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا چین

پاورپوینت رایگان کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا چین

کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا یکی از مراکز فرهنگی متعدد چین با هدف آموزش و پرورش جوانان است که به سبب معماری شاخص خود جلب توجه می‌کند. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل مرکز فرهنگی جیهوا چین در قالب ۹۷ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا چین:

پاورپوینت تحلیل کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا چین

این مرکز فرهنگی پیشگام و نوین واقع در بی‌دای‌هه (Beidaihe)، شهری ساحلی با پیشینه تاریخی و فرهنگی استثنایی، ساخته شده است. کل ساختمان توسط طبیعت اطراف آن محصور گردیده است که همین امر سبب می‌شود محوطه درون ساختمان از سر و صدا و هرج و مرج شهر در امان بماند. این ساختمان با وسعت ۲۷۰۰ متر مربعی خود دارای بخش‌هایی مختلف و کاربردی است که از من آنها می‌توان به آمفی تئاتر، گالری، فضاهای فعالیت‌های جمعی، فضای DIY، کافه کتاب، سالن چندرسانه‌ای، استودیوی اصلی و اتاق VIP اشاره نمود.

معماری اکولوژیک مرکز فرهنگی جیهوا چین:

پاورپوینت معماری کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا چین

به منظور پرهیز حداکثری از ایجاد صدمه به طبیعت و محیط اطراف، مرکز فرهنگی جیهوا با رویکردی سازگار با طبیعت و به صورت فضای باز طراحی و ساخته شده است که آن را به بخشی از طبیعت پیرامون آن بدل می‌سازد. به طوری که حتی فضاهای داخلی آن نیز به طور کامل به چشم انداز فضای باز بیرونی متصل گردیده است. یکی از اهم ویژگی‌های مرکز فرهنگی جیهوا کاربری چندگانه اکثر فضاهای آن است.

بررسی کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا چین

حیاط مرکزی نه تنها در طول سال بخشی از چشم انداز اصلی سازه را تشکیل می‌دهد، بلکه می‌تواند بخشی از فضای تئاتر باشد و برای میزبانی جمعیت بسیار زیادی که برای تماشای تئاتر آمده‌اند نیز مورد استفاده قرار گیرد. سقف با گیاهان سبز پوشیده شده و برای انواع فعالیت‌های مناسب فضای باز محیا گردیده است، بنابراین در این سازه ۱۰۰٪ زمین به طور موثری مورد استفاده قرار می‌گیرد که به یکی از جنبه‌های مهم این ساختمان تبدیل شده است.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای پلاسن نروژ

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای نیاوران

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای خاوران (جوان)

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای ارسباران

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای فرشچیان اصفهان

پاورپوینت بررسی کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا چین

اگر چه تئاتر نسبتا کوچک است و حدود ۱۲۰ صندلی دارد، ولی به نحوی طراحی شده است و از امکاناتی بهره می‌برد که آن راه به محیطی حرفه‌ای بدل می‌سازد. هنگامی که دو مجموعه از درب‌های عقب موجود در پشت صحنه به طور کامل باز می‌شوند، حیاط سمت عقب تئاتر به طور ناگهانی به بخشی از فضای آن تبدیل می‌شود و باعث ایجاد شگفتی لذت بخشی در حضار می‌گردد؛ چرا که فضای کوچک تئاتر به طور ناگهانی به عرصه‌ای بزرگ تبدیل می‌شود.

تحلیل کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا چین

هنرمندانی که در عرصه داخلی و خارجی تئاتر به هنرنمایی می‌پردازند، از عناصر طبیعی موجود در حیاط به عنوان بخشی از صحنه استفاده می‌نمایند. در این فضای عجیب و غریب و شگفت انگیز، تماشاگران از تجربه تئاتری کاملا متفاوت که جدید و در عین حال غیرمنتظره است، لذت خواهند برد. در مناسبت دیگری، حیاطی که در امتداد شیب قرار گرفته است، می‌تواند به عنوان یک فضای نمایشگاه ایده‌آل جهت نمایش فیلم در فضای باز به ایفای نقش بپردازد. این ساختمان توسط گروه توسعه فرهنگی جیهوای پکن تأمین مالی شده است و تنها یکی از اقدامات متعدد بنیاد جوانان چین به منظور راه‌اندازی مراکزی جهت تجربه حضور جوانان در کمپ و تعلیم آنها به شمار می‌رود. علاوه بر این، مرکز فرهنگی جیهوا به عنوان مرکز فرهنگی جوامع محلی بی‌دای‌هه نیز فعالیت می‌کند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل مرکز فرهنگی جیهوا چین:

 • معرفی کانون
 • مساحت فضا
 • فضاهای موجود
 • معماری اکولوژیک مرکز فرهنگی جیهوا چین
 • حیاط مرکزی
 • سالن تئاتر
 • تصاویر
 • سایت پلان مجموعه
 • نماها
 • مقطع
 • مقطع سالن تئاتر
 • دیتایل

پاورپوینت تحلیل کانون جوانان و مرکز فرهنگی جیهوا چین برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۹۷ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با دانلود رایگان پاورپوینت تحلیل مرکز فرهنگی جیهوا چین، یکی از بهترین انواع نمونه موردی فرهنگسرای خارجی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه معماری استثنایی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

دانلود رایگان دیسامگ

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+