تحلیل مرکز مردمی شهرستان مارین اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل مرکز مردمی شهرستان مارین اثر فرانک لوید رایت

مرکز مردمی شهرستان مارین به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار فرانک لوید رایت در طراحی فضای شهری، دارای شهرت بسیاری است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل مرکز مردمی شهرستان مارین اثر فرانک لوید رایت در قالب ۲۰ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی مرکز مردمی شهرستان مارین:

معرفی مرکز مردمی شهرستان مارین

مرکز مردمی شهرستان مارین (Marin County Civic Center)، ساختمانی با کاربری عمومی است که مانند بسیاری از ساختمان‌های ایالات متحده چشم‌گیر می‌باشد و در مقیاس غول پیکری ساخته شده است که سبب می‌شود از قابلیت‌های بی‌نظیری برخوردار باشد. این ساختمان، محیط‌های مفرح و سرشار از زندگی را فراهم می‌آورد که دارای چشم‌انداز بی‌نظیری هستند و توانایی معمار قابل آن، فرانک لوید رایت، را به رخ می‌کشند.

موقعیت:

موقعیت مرکز مردمی شهرستان مارین

سایت مرکز مردمی شهرستان مارین، از یک پارک بزرگ به همراه یک دریاچه و سه تپه کوچک تشکیل شده است. مجتمع مرکز مردمی، این تپه‌ها را همانند یک پل به هم متصل می‌کند و چشم‌اندازی را رو به سوی پارک و آب را در جاده شمالی سن پدرو، سن رافائل  کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا ایجاد می‌نماید.

فضاها:

فضاهای مرکز مردمی شهرستان مارین

در وسط این دو ساختمان اصلی مرکز مردمی شهرستان مارین، گردشگاهی با چشم‌انداز بینظیر وجود دارد که با سقف شیشه‌ای پوشیده شده است. طبقه اول، اساسا یک سطح بسط یافته است که مسیر اصلی را برای متصل نمودن تپه مرکزی به تپه های دیگر، تغییر داده است. ادارت این ساختمان به نحوی مرتب شده‌اند که از یک سو به تپه و از سوی دیگر به پارک باغ داخلی، ختم می‌شوند . پارتیشن‌های اداری مختلف، سیال هستند و می‌توانند با نیازهای فضایی هر بخش ادغام گردند.

فضاها مرکز مردمی شهرستان مارین

در طبقه دوم مرکز مردمی شهرستان مارین، کافه تریایی ساخته شده است که به سوی طاق سه گوشی با تراس سنگ‌فرش شده برای ناهار باز میشود. باغ و استخر نیز در این طبقه به چشم می‌خورند. طبقه سوم یک سازه اداری است که در یک تقاطع دایره‌ای قرار گرفته و کتابخانه را در خود جای داده است. یکی از مهمترین ویژگی‌های این ساختمان، نرده‌های آلومینیومی بالکن است که سایه‌های هندسی را با حرکات ثابت بر روی دیوار ترسیم می‌کند و رایت، نام “موسیقی ویولا” را بر این سایه‌ها نهاد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل موزه گوگنهایم نیویورک (پلان اتوکدی و تری دی مکس)

پاورپوینت تحلیل خانه آبشار (پلان اتوکدی، تری دی مکس، گالری تصاویر و پرسپکتیو)

پاورپوینت تحلیل خانه روبی (پلان اتوکدی، برش، نما و پرسپکتیو)

پاورپوینت تحلیل خانه انیس اثر فرانک لوید رایت

سازه:

سازه مرکز مردمی شهرستان مارین

طاق‌های بزرگ واقع در طبقه همکف ساختمان مرکز مردمی شهرستان مارین، وزن ساختمان را تحمل می‌کنند، در حالی که طاق‌های آویزان روی لبه بیرونی بالکن نصب شده‌اند. این طاق‌ها مانند سایه‌بان‌هایی هستند بر روی پنجره های واقع در فاصله ۱.۵۰ متری پشت طاق سایه افکنده‌اند. بالکن‌های بیرونی و تفرجگاه‌های داخلی ساختمان مرکز مردمی شهرستان مارین نیز دسترسی به بخش های مختلف را آسان می‌سازند.

متریال:

متریال مرکز مردمی شهرستان مارین

نمای مرکز مردمی شهرستان مارین، با پوشش گچ سیمانی به رنگ اخرایی پوشیده شده است که به ایجاد چشم انداز بی‌نظیر آن کمک میکند. پریزهای برق، تلفن، گرمایش و تهویه در یک الگوی شبکه‌ای قرار گرفته‌اند که باعث ایجاد انعطاف پذیری خاصی می‌شود. از آلومینیوم نیز در نرده‌های بالکن استفاده شده است. سقف دو راهرو اصلی، دارای پوششی شیشه‌ای است که تفرجگاه داخلی آن را کاملا روشن می‌کند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل مرکز مردمی شهرستان مارین:

 • معرفی مرکز مردمی شهرستان مارین
 • موقعیت
 • معمار مرکز مردمی شهرستان مارین
 • فضاها
 • طبقه اول
 • بخش اداری
 • طبقه دوم
 • طبقه سوم
 • سازه
 • طاق‌ها
 • بالکن
 • متریال
 • گالری تصاویر
 • منابع

پاورپوینت تحلیل مرکز مردمی شهرستان مارین، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل مرکز مردمی شهرستان مارین، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه این اثر فرانک لوید رایت را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://en.wikiarquitectura.com/building/marin-county-civic-center

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+