پاورپوینت موزه هنرهای مدرن فورت ورث

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن فورت ورث اثر تادائو آندو

موزه هنرهای مدرن فورت ورث به سبب معماری خاص خود که آن را از سایر کارهای تادائو آندو متمایز می‌کند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن فورت ورث در قالب ۳۰ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی موزه هنرهای مدرن فورت ورث:

موزه هنرهای مدرن فورت ورث

فضاها، تنها زمانی زنده خواهند بود که مردم در آن‌ها حضور داشته باشند. بنابراین معماری می‌تواند در این زمینه نقش مهمی را ایفا کند و فضای ساخته شده بر مبنای این معماری میتوانند نقش تعیین کننده‌ای را در تشویق ایجاد تعامل در بین مردم و در تبلور ایده‌های جدید در رنگ آمیزی و سنگ تراشی و مهم‌تر از همه در تعامل بین مردم و فضاها داشته باشند. موزه هنرهای مدرن فورت ورث، نمونه‌ای از هنر معماری اصیل معمار  ژاپنی، تادائو آندو، را از طریق هندسه ساده در ترکیب با محیط طبیعی و بهره‌گیری از متریال‌های اندک به تصویر میکشد. به نظر میرسد پنج عمارت بلند با سقف مسطح در بالای تالاب شفاف ۱.۵ هکتاری، شناور شده‌اند که برای بیننده، دیگر پروژه‌های آندو را تداعی می‌سازند.

هنرهای موزه نوورت ورث

در این فضای دلپذیر، محیط به همان اندازه آثار هنری که در موزه به نمایش گذاشته می‌شوند، جذاب و بی‌نظیر است و به شدت از طریق پنجره های بزرگ با فضاهای مختلف نمایشگاه، در هم آمیخته می‌شود. شیشه و آب ارتباط بسیار شگفت انگیزی دارند، چرا که تمام فضاهای اطراف در حوض منعکس می‌شوند اما انعکاس خود حوض، در درون شیشه‌ها مشهود است. استفاده از شیشه به عنوان دیوار، سبب گردیده تا  از نظر فیزیکی، مانعی بین دو فضا وجود داشته باشد که محیط درونی را از فضای خارجی جدا می‌سازد، اما به لحاظ بصری، مرزی بین خارج و داخل وجود نخواهد داشت. تشعشعات نور نیز که ابتدا در آب و سپس به شیشه‌های موزه می‌تابند نشان دهنده فقدان وجود مرزهای مشخص هستند و میتوان حضور آنها را بر روی دیوار احساس نمود.

نور در موزه هنرهای مدرن فورت ورث:

نور در موزه هنرهای مدرن فورت ورث

نور نیز در طراحی موزه نقش مهمی را ایفا می‌کند و تاکید معمار، بیشتر بر بهره گیری از نور طبیعی و انعکاس آن است. سقف‌های بتونی طاقدار از پنجرههای سقفی طولی و پنجرههای هواکش مانند که سبب ورود نور طبیعی می‌شوند پشتیبانی می‌کنند.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار تادائو آندو

پاورپوینت تحلیل موزه هنری کیمبل اثر لویی کان

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای معاصر تهران

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای معاصر کالیاری اثر زاها حدید

پاورپوینت تحلیل موزه هنر میلواکی

سازه:

سازه موزه نوورت ورث

پنج ستون Y شکل با ارتفاع ۴۰ فوت، از اسلب‌های سقف پشتیبانی می‌کنند و به نمادی از موزه تبدیل شده‌اند. موزه هنرهای مدرن فورت ورث در نزدیکی موزه هنری کیمبل اثر لویی کان و همچنین موزه آمون کارتر اثر فیلیپ جانسون واقع شده است. این موزه بیش از ۲۶۰۰ اثر مهم هنر مدرن و آثار معاصر بین‌المللی را در فضای ۵۳۰۰۰ فوت مربعی گالری‌های خود جای داده است.

متریال:

متریال موزه نوورت ورث

موزه فورث ورث تنها با بتن، فولاد، آلومینیوم، شیشه و گرانیت ساخته شده است و تصویر آن، به وضوح در تالاب اطراف منعکس می‌گردد. درختان و تپه‌های زیبا و بینظیر، موزه را در آغوش کشیده‌اند که در معماری آندو چیزی طبیعی به شمار می‌آید. به سبب بهره‌گیری از طراحی خالص و بی عیب، این موزه همواره حضور چشم‌گیر خود را در فضای اطراف، به عنوان یک هنر مدرن گوشزد می‌کند.

بتن در ساخت موزه نوورت ورث

استفاده از هنرهای مدرن فورت ورث، نشان دهنده علاقه تادائو به ساخت لبه‌های تند و تیز و بران است که تنها با این متریال می‌توان آن‌ها را ایجاد نمود. دیوارهای مسطح عریض به تحقق مفهوم ساختاری اساسی ساختمان کمک می‌کنند. برخلاف محیط طبیعی که معماری تادائو را همانند پوششی در بر گرفته است، عناصر به کار گرفته شده در ساخت، پویاتر به نظر می‌رسند. موزه هنر فورت ورث که همانند جسمی شناور بر برکه‌ای که آن را احاطه نموده است به نظر می‌رسد، نشان دهنده بهترین درجه تاکید بر مرز می‌باشد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن فورت ورث:

 • معرفی اجمالی معمار پروژه 
 • موزه هنرهای معاصر فورت ورث 
 • دیوار‌ها 
 • راه‌پله 
 • فضاهای داخلی 
 • نور در موزه فورت ورث
 • شیشه 
 • فضاهای نیمه باز 
 • سایت پروژه 
 • مقطع 
 • پلان طبقه همکف 
 • پلان طبقه اول 
 • پلان طبقه دوم 
 • محوطه 
 • ورودی 
 • اتود‌های اولیه 

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن فورت ورث برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل موزه فورت ورث تادائو آندو، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه این اثر ارزشمند را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://www.archdaily.com/213084/flashback-modern-art-museum-of-fort-worth-tadao-ando

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+