پاورپوینت تحلیل پارک گوئل آنتونی گائودی

پاورپوینت تحلیل پارک گوئل اثر آنتونی گائودی

پارک گوئل که همچون نگینی در قلب شهر بارسلونا می‌درخشد، یکی دیگر از آثار برجسته آنتونی گائودی است که به سبب معماری خاص خود شهرت دارد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل پارک گوئل اثر آنتونی گائودی در قالب ۴۶ اسلاید می‌پردازیم.

تاریخچه:

پاورپوینت پارک گوئل آنتونی گائودی

پارک گوئل بنا بر درخواست کنت ایزوبی گوئل طراحی و ساخته شده که قصد تاسیس پارکی برای نجیب‌زادگان را داشت. از این رو طراحی پارک گوئل به آنتونی گائودی سپرده شد که یکی از معماران برجسته دوران خود بود. در واقع کنت در نظر داشت تا در جوار پارک ساختمان‌های مسکونی نیز بنا نهد که از چشم‌انداز پارک و هوای تازه آن بهره‌مند شوند. با این حال، تنها دو خانه در جوار این پارک ساخته شد. آنتونی گائودی در یکی از این خانه‌ها که توسط معمار فرانسیس برنگر در سال ۱۹۰۴ میلادی طراحی شده بود، سکونت گزید. این خانه اکنون به موزه‌ای تبدیل شده است که برخی از کارهای گائودی در آن به نمایش گذاشته می‌شود. پارک گوئل که امروز به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری بارسلونا و منطقه کاتالونیا محسوب می‌شود، به دلیل تراس مشهور و ورودی نمادینش که به دو ساختمان گائودی راه دارد، شهرت پیدا کرده است.

معماری پارک گوئل:

پاورپوینت تحلیل پارک گوئل

پارک گوئل به کلیسای کلونیا گوئل که در حومه شهر بارسلونا واقع شده است، بی شباهت نیست؛چراکه گائودی در بخشی نزدیک به پارک، از سیستم‌های سازهای و متریال‌های مشابه آنهایی که در سردابه کلونیا گوئل به کار گرفته شده بود، استفاده نمود. ستون‌های منحنی سنگی، آجر و سنگ محلی نیز برای حفظ چشم‌انداز طبیعی محوطه مورد استفاده قرار گرفتند. مهم‌تر از همه، آنتونی گائودی سبک جذاب و چشمگیر خود را با طبیعت تلفیق نمود تا سازه‌هایی را بنا نهد که گویا همانند درختان از دل زمین سر به فلک کشیده بودند و در عین حال ساختاری سنگی و دست‌ساز داشتند.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار آنتونی گائودی

پاورپوینت تحلیل باغ‌های خلیج سنگاپور

پاورپوینت تحلیل باغ ارم شیراز

پاورپوینت مرمت باغ فین کاشان

پاورپوینت تحلیل باغ ایرانی

پاورپوینت تحلیل معماری پارک گوئل

سازگاری و احترام به طبیعت یکی از زیباترین ویژگی‌های پارک گوئل است که آن را به جواهری در چشم بیننده تبدیل می‌کند و به ارتباط بین طبیعت و معماری معنا می‌بخشد. بزرگ‌ترین جاذبه پارک گوئل، تراسی است که از شهر بارسلونا نیز قابل مشاهده است و از نیمکت‌های منحنی شکلی بهره می‌برد که در اطراف آن قرار گرفته‌اند. موزاییک، قطعات سرامیکی و نرده‌های آهنی برای ساخت این نیمکت‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند. لکن با وجود استفاده از چنین متریال‌های سفت و سختی، نیمکت‌ها بسیار راحت به نظر می آیند. طی تکمیل پروژه پارک گوئل از کاشی‌های رنگ آمیزی شده و همچنین موزاییک‌های سرزنده استفاده گردید. لذا معماری به کار گرفته شده توسط آنتونی گائودی به زیبایی چشم اندازهای موجود در این قسمت از شهر افزوده است.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل پارک گوئل اثر آنتونی گائودی:

 • معرفی
 • مشخصات اقلیمی
 • تحلیل پارک
 • موقعیت قرارگیری پارک در مقیاس شهری
 • پارک گوئل در گذر زمان
 • پوشش گیاهی
 • دسترسی پارک
 • جزئیات و المان‌ها
 • پلان پارک
 • جزییات تزیینات
 • جمع بندی

پاورپوینت تحلیل پارک گوئل آنتونی گائودی برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۴۶ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل پارک گوئل اثر آنتونی گائودی، یکی از بهترین منابعی جهت تحلیل پارک گوئل را در دست خواهید داشت که می‌تواند در نقش یک پروژه دانشجویی منحصر به فرد نیز ظاهر شود.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+