استادیوم آلیانز آرنا

پاورپوینت تحلیل استادیوم آلیانز آرنا

استادیوم فوتبال آلیانز آرنا یا استادیوم آلیانتس آرنا، به عنوان دومین ورزشگاه بزرگ کشور آلمان، به واسطه معماری خاص و در راس آن نمای نورانی خود دارای شهرتی جهانی است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل استادیوم آلیانز آرنا مونیخ در قالب ۱۳ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی ورزشگاه آلیانز آرنا:

استادیوم آلیانتس آرنا

استادیوم آلیانز آرنا که در زبان آلمانی با نام استادیوم آلیانتس آرنا خوانده می‌شود، ورزشگاه ۷۵ هزار نفری مستقر در شهر مونیخ آلمان است. این استادیوم بیشتر به واسطه پنل‌های پلاستیکی ETFE خود شناخته می‌شود؛ زیرا ورزشگاه آلیانز آرنا نخستین ورزشگاه جهان با قابلیت تغییر رنگ کل نمای بیرونی است. این استادیوم فوتبال پس از استادیوم سیگنال ایدونا پارک دورتمند، بزرگترین استادیوم فوتبال این کشور اروپایی است. در ابتدای تاسیس این استادیوم برجسته، امتیاز ۳۰ ساله نام آن توسط شرکت چندملیتی بیمه عمر آلیانز مستقر در آمریکایی شمالی و اروپا خریداری گردد. اما از آنجایی که این کمپانی جزو اسپانسرهای جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان نبود، نام و لوگوی این شرکت بر جای جای ورزشگاه طی برگزاری مسابقات فوتبال در آن پوشانده شد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت برنامه فیزیکی استادیوم فوتبال

پاورپوینت تحلیل ورزشگاه سانتیاگو برنابئو

پاورپوینت تحلیل استادیوم ملی سنگاپور

پاورپوینت تحلیل مجموعه ورزشی المپیک آتن اثر سانتیاگو کالاتراوا

پاورپوینت تحلیل استادیوم المپیک توکیو

معماری استادیوم آلیانز آرنا:

معماری استادیوم آلیانز آرنا

استادیوم آلیانز آرنا بر خلاف ظرفیت رسمی خود، گنجایش ۷۱ هزار نفر را (شامل اتاق‌های تماشای ایستاده) دارد که این بین ۲۰ هزار صندلی به ردیف‌های جلو، ۲۴ هزار صندلی به ردیف‌های میانی و ۲۲ هزار صندلی به ردیف‌های بالایی اختصاص دارد. اتاق‌های تماشای ایستاده این ورزشگاه نیز ظرفیت ۱۰۴۰۰ صندلی واقع در گوشه‌های ردیف‌های جلویی در مواقع لازم با تبدیل به فضای تماشای ایستاده، امکان حضور ۳۱۲۰ نفر دیگر را نیز فراهم می‌کند. در سال ۲۰۱۴ میلادی به دنبال مذاکرات باشگاه بایرن مونیخ، با افزودن دو هزار صندلی به ردیف‌های بالایی این ورزشگاه بر ظرفیت آن افزوده شد. با این حال همچنان در مسابقات بین‌المللی، تنها به اندازه ظرفیت رسمی آن بلیت فروخته می‌شود.

نمای استادیوم آلیانز آرنا

ساخت استادیوم آلیانتس آرنا در سال ۲۰۰۲ میلادی بر اساس طرحی از شرکت معماری خوشنام سوئیسی، هرتزوگ و دمورن، آغاز شد و تنها ۳ سال پس از آن پایان پذیرفت. ورزشگاه آلیانز آرنا به گونه‌ای طراحی شده است که ورودی آن به واسطه اختلاف سطح، از پارکینگ عمومی عظیم مجاور خود که بزرگترین پارکینگ زیرزمینی اروپا است، جدا شود. در سقف این استادیوم شاهد استفاده از پنل‌های متحرکی هستیم که طی برگزاری مسابقات، قابلیت بستن سقف به منظور ممانعت از ورود نور آفتاب را دارا هستند. این ورزشگاه به سبب نمای نورانی خود، طی برگزاری مسابقات خانگی بایرین مونیخ و مونیخ ۱۸۶۰ به رنگ آبی به ترتیب به رنگ قرمز و آبی در می‌آید. طی برگزاری مسابقات ملی نیز نمای ورزشگاه آلیانتس آرنا سفید می‌شود.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل استادیوم آلیانتس آرنا:

  • مقدمه
  • معمار ورزشگاه آلیانز آرنا
  • سقف و نمای ورزشگاه آلیانتس آرنا
  • صندلی‌ها
  • مصالح
  • ایده اصلی

پاورپوینت تحلیل استادویم آلیانتس آرنا برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۱۳ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل استادیوم آلیانز آرنا مونیخ، یکی از بهترین منابعی جهت بررسی این ورزشگاه مطرح جهانی را در دست خواهید داشت که می‌تواند در قالب تحلیل نمونه موردی استادیوم فوتبال خارجی، به عنوان یک پروژه دانشجویی و یا بخشی از رساله استادیوم فوتبال نیز کاربردی باشد.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+