پاورپوینت پارک ساحلی بابل

پاورپوینت تحلیل پارک پیاده‌روی بابل (پارک ساحلی بابل)

پارک پیاده‌روی شهر بابل (پارک ساحلی بابل) یکی از فضاهای شهری شاخص این شهر است که همجواری با برخی اماکن مهم و همچنین نمادهای شهری موجب اهمیت دوچندان آن می‌شود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل پارک پیاده‌روی بابل در قالب ۳۱ اسلاید می‌پردازیم.

موقعیت:

پارک پیاده‌روی بابل

بابل مرکز شهرستان بابل و یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت استان مازندران است. این شهر از حیث جمعیت، دومین شهر پرجمعیت استان به شمار می‌رود. شهر بابل از دیرباز به سبب موقعیت خاص خود، از اهمیت بسیاری در زمینه کشاورزی و تجارت برخوردار بوده است؛ از این رو در گذشته این شهر بارفروش نیز خوانده می‌شد. امروزه بابل در زمینه‌های دانشگاهی، پزشکی، کشاورزی، سیاسی و فرهنگی شناخته می‌شود. این شهر علیرغم فاصله نسبی از دریای خزر، همه ساله مقصد بسیاری از گردشگران است. شهر بابل علیرغم قدمت بسیار خود، بناهای تاریخی ارزشمند چندانی ندارد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل پارک چیتگر تهران

پاورپوینت تحلیل کوچه مروی تهران

پاورپوینت تحلیل میدان تجریش تهران

پاورپوینت تحلیل میدان کاج تهران

پاورپوینت تحلیل میدان حسن آباد تهران

پارک ساحلی بابل:

پارک ساحلی بابل

پارک پیاده‌روی شهر بابل یک فضای شهری واقع در ساحل شرقی بابل‌رود مابین خیابان‌های فلسطین و خیابان ساحلی و در حد فاصل پل معلق قدیمی و پل بتنی جدید این رود است. هدف از این طرح، افزایش رضایت عمومی ساکنین در کنار افزایش رغبت نسبت به حضور در شهر و همچنین افزایش سرانه فضای سبز شهر عنوان می‌شد. لکن طراحی و اجرای پارک پیاده‌روی بابل در عین مزایای بسیار خود نظیر ایجاد تنوع بصری ناشی از حرکت قایق‌ها و ماهیگیران و مجاورت با نمادهای شهری برج ساعت و پل معلق، دارای معایبی نیز هست که من جمله اهم آنها می‌توان از به کارگیری متریال‌های مدرن و ناهماهنگ با بافت منطقه، ازدحام بیش از حد در ایام تعطیل به جهت حضور مسافران و برپایی چادرهای آنان و همچنین نکات بهداشتی ناشی از آن نام برد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل پارک پیاده‌روی بابل:

  • شناخت عناصر طبیعی
  • شناخت عناصر مصنوع
  • تعیین چشم‌انداز و اهداف کلی
  • بررسی جدول امکانات و محدودیت‌ها (SWOT)
  • بررسی خصوصیات بصری
  • بررسی خصوصیات محیط طبیعی
  • بررسی خصوصیات کالبدی عملکردی
  • بررسی خصوصیات ادراکی
  • بررسی خصوصیات اجتماعی و اقتصادی
  • طراحی پارک پیاده‌راه بابل

پاورپوینت تحلیل پارک پیاده‌روی شهر بابل برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۱ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل پارک پیاده‌روی بابل، تحلیلی جامع از یکی از فضاهای شهری بابل را در دست خواهید داشت که می‌تواند در قالب یک پروژه تحلیل فضای شهری طی مقطع کارشناسی معماری مورد استفاده قرار بگیرد.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+