فرهنگسرای دزفول

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای دزفول

فرهنگسرای دزفول یکی از فرهنگسراهای برجسته و شهره ایرانی است که به سبب معماری خاص خود از شهرتی جهانی بهره می‌برد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای دزفول در قالب ۲۲ اسلاید می‌پردازیم.

مقدمه:

پاورپوینت فرهنگسرای دزفول

فرهنگسرای دزفول یکی از فرهنگسراهای جدیدی است که طی سال‌های پایانی جنگ و با استفاده از بودجه اختصاص یافته به بازسازی مناطق جنگی، طی ۵ سال طراحی و ساخته شد. فرهنگسرای دزفول که توسط یکی از معماران برجسته ایرانی، فرهاد احمدی، طراحی شده است، بر استفاده از مصالح بومی به منظور ایجاد فضاها و هندسه‌ای منطبق بر معماری بومی آن دیار تاکید دارد. مجموعه این عوامل بود که توانست علیرغم تحصیل شهرتی جهانی برای این اثر، جایزه معتبر جشنواره روروز نروژ را نیز برای فرهنگسرای دزفول و معمار آن به ارمغان آورد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای بهشت مشهد

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای فرشچیان اصفهان

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای ارسباران

پاورپوینت و پلان فرهنگسرای خاوران (جوان)

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای نیاوران

پاورپوینت تحلیل مرکز فرهنگی حیدر علی اف زاها حدید به همراه پلان

معماری فرهنگسرای دزفول:

معماری فرهنگسرای دزفول

فرهنگسرای دزفول با زیربنایی معادل ۵ هزار مترمربع و با بهره‌گیری از اسکلت بتنی و فلزی اجرا شده است. در نمای داخلی فرهنگسرای دزفول شاهد استفاده گسترده از مصالحی همچون سیمان سفید، کاشی، سنگ و گچ هستیم. فرهنگسرای درفول در نمای خارجی خود از سنگ سفید و رنگی، آجر، کاشی و سیمان سفید بهره می‌برد. طراحی این فرهنگسرای ایرانی با بهره‌گیری از مفاهیم معماری مدرن در عین تاکید بر معماری بومی دزفول صورت پذیرفته است که آن را به گزینه‌ای استثنایی در نوع خود بدل می‌سازد. فرهنگسرای دزفول علیرغم انسجام ذاتی از ۴ بخش متفاوت تشکیل شده است.

طراحی فرهنگسرای دزفول

بخش ارائه آثار در فرهنگسرای دزفول، متشکل از دو تالار کوچک و بزرگ است که یکی به بخش نمایش آثار و دیگری به سالن انتظار و صحنه نمایش اختصاص دارد. بخش اطلاعات، کتابخانه و اطلاع‌رسانی را در بر می‌گیرد. بخش آموزشی نیز شامل دو مدرسه هنری هنرهای سنتی و هنرهای تصویری است. بخش خدماتی به عنوان یکی از پرترددترین بخش‌ها، دربرگیرنده فروشگاه‌ها، غرفه‌های فروشگاهی، نمازخانه و رستوران و چایخانه سنتی است. با این حال فرهنگسرای دزفول از فضاهایی عمومی به منظور اجتماع و گردهمایی هنرمندان و هنردوستان نیز بهره می‌برد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای دزفول:

  • مقدمه
  • سبک معماری
  • متریال
  • تحلیل پلان
  • معماری فرهنگسرای دزفول
  • بادگیرها
  • عناصر و جزئیات

پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای دزفول برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۲ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل فرهنگسرای دزفول، یکی از بهترین گزینه‌های موجود جهت تحلیل نمونه موردی فرهنگسرای ایرانی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک نمونه موردی فرهنگسرای داخلی ارائه گردیده و یا در رساله فرهنگسرا کاربرد داشته باشد.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+