پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار داراب دیبا

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار داراب دیبا

داراب دیبا یکی دیگر از معماران مطرح معاصر است که علاوه آثار معماری برجسته، به سبب عناوین تالیفی و پژوهشی متعدد در زمینه معماری نیز شناخته می‌شود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار داراب دیبا در قالب ۲۷ اسلاید می‌پردازیم.

بیوگرافی:

پاورپوینت تحلیل بیوگرافی و تحلیل آثار داراب دیبا

داراب دیبا یکی از معماران برجسته ایرانی است که در سال ۱۳۲۰ خورشیدی در شهر تهران دیده به جهان گشود. وی پس از طی مقاطع مختلف تحصیلی در کالج سن میشل بروکسل و دانشگاه ژنو، موفق به اخذ مدرک دکترای خود از دانشگاه لیژ بلژیک شد. وی علاوه بر تخصص در زمینه معماری، در عرصه نقاشی و طراحی نیز توانمندی‌های بسیاری دارد و در این زمینه نیز آثار بی‌نظیری را خلق نموده است. این معمار برجسته ایرانی آثار تالیفی و پژوهشی بسیاری را نیز در کارنامه فعالیت خود دارد و کتب تالیفی و پژوهشی زیادی را به رشته تحریر در آورده است.

زندگی حرفه‌ای:

پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار داراب دیبا

داراب دیبا پس از پایان تحصیلات خود و اخذ مدرک دکتری در رشته معماری در سال ۱۳۴۸ خورشیدی به ایران بازگشت و به سبب تخصص و مهارت بی حد و حصر خود توانست ظرف مدت اندکی به جایگاه بالایی دست پیدا کند. وی بلافاصله پس از بازگشت عضو هیئت علمی دانشکده هنرهای زیبای تهران شد و چندی نگذشت که سرپرستی یک گروه معماری نیز به او واگذار گردید. علاوه بر این، داراب دیبا به تدریس در دانشگاه تهران نیز پرداخت و این کار را تا بازنشستگی خود در سال ۱۳۸۶ خورشیدی ادامه داد.

پاورپوینت کامل بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار داراب دیبا

داراب دیبا به عنوان کارشناس وزارت فرهنگ و آموزش عالی و وزارت مسکن و شهرسازی نیز انتخاب شد و مسئولیت برگزاری بسیاری از نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری در زمینه نقاشی و کارهای تجسمی به او واگذار گردید. او در بسیاری از مسابقات بین‌المللی معماری به عنوان داور حضور داشت و استاد مدعو دانشگاه‌های معتبری همچون دانشگاه هاروارد، دانشکده هنرهای زیبای پاریس و ام.آی.تی نیز بود.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار کامران دیبا

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار هوشنگ سیحون

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار حسین امانت

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار هادی میرمیران

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرشید موسوی

پاورپوینت کامل تحلیل آثار داراب دیبا

داراب دیبا در سال ۱۳۸۰ خورشیدی عضو منتخب داوران جایزه آقاخان شد و در شورای راهبردی کنگره بین‌المللی بازسازی شهرهای تخریب شده پس از جنگ نیز فعالیت داشت. در کنار این کارها، دیبا در زمینه پژوهشی و تالیفی نیز فعالیت داشت و توانست کتب بسیاری را به رشته تحریر درآورد که از جمله آنها می‌توان به معماری معاصر ایران، خانه‌های سنتی اصفهان، معماری مساجد معاصر کشورهای اسلامی و اصول طراحی معماری اشاره نمود.

آثار و افتخارات:

پاورپوینت کامل تحلیل آثار و افتخارات داراب دیبا

داراب دیبا طی دوران کاری خود موفق به کسب جوایز متعددی نظیر جایزه وزارت مسکن و شهرسازی به خاطر طراحی و مدیریت پروژه مسکن ارزان قیمت کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و رهبری کارگاه‌های طراحی سمینارهای مختلف گردید. از مهمترین آثار داراب دیبا می‌توان به ساختمان VIP و VVIP فرودگاه امام خمینی، مجتمع مسکونی مهستان کیش، سفارت ایران در برلین، شعبه مرکزی بانک مسکن کرمان، فرودگاه بین‌المللی کیش، مجتمع تجاری اداری فرهنگی سرای رسولیان یزد، ساختمان‌های تجاری اداری AC01 و AC03، میدان شهدای مشهد و ترمینال فرودگاه بین‌المللی اصفهان اشاره نمود.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار داراب دیبا:

 • بیوگرافی دکتر داراب دیبا
 • موقعیت‌های حرفه‌ای/ علمی
 • طراحی معماری و فعالیت حرفه‌ای
 • تألیفات/ داوری/ سمینار و همایش‌ها
 • سفارت ایران در برلین
 • بانک مسکن کرمان
 • مرکز اسناد جمهوری اسلامی
 • مجتمع فرهنگی تفریحی خدماتی پاسارگاد
 • اداره مرکزی و ستاد فرماندهی سازمان آتش
 • فرودگاه بین المللی اصفهان
 • پل دریاچه چیتگر
 • نقاشی‌های داراب دیبا

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار داراب دیبا برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۷ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار داراب دیبا یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه بیوگرافی داراب دیبا و بررسی آثار وی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه معماری فوق‌العاده نیز کاربرد داشته باشد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+