مرکز هنری رینا سوفیا اثر زاها حدید

پاورپوینت تحلیل مرکز هنری رینا سوفیا اثر ژان نوول

مرکز هنری رینا سوفیا به عنوان یکی از مهم‌ترین موزه‌های هنری جهان که توسعه آن بر عهده معمار مطرح فرانسوی، ژان نوول، گذاشته شد، دارای اهمیت بسیاری است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه رایگان پاورپوینت تحلیل مرکز هنری رینا سوفیا اثر ژان نوول در قالب ۱۵ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی مرکز هنری رینا سوفیا:

معرفی مرکز رینا سوفیا

درسال ۲۰۰۰ میلادی، رقابتی به منظور ارائه ایده‌ای برای گسترش مرکز هنری رینا سوفیا که در ضلع جنوب غربی ساختمان سه گوش لونتو ساباتانی قرار دارد، برگزار گردید و معماران معروفی نظیر ژان نوول (برنده پروژه گسترش مرکز هنری رینا سوفیا)، دومونیک پرو، زاها حدید، کروز ارتیز، دیوید چیپرفیلد، انریک میرالس، جان ناوارو، لوئیس مورنو، امیلی گارسیا، سانتیاگو کالاتراوا و تادائو آندو جهت ارائه طرح‌های خود برگزیده شدند.

کانسپت مرکز هنری رینا سوفیا:

کانسپت مرکز هنری رینا سوفیا

مرکز هنری رینا سوفا با آن با نمای خارجی رو به سوی روندا د آتوچا و خیابان آرگوموسا منطقه‌ای را اشغال می‎کند که به ناحیه پرپیچ و خم کم جمعیت چارلز وی مرتبط می‌گردد و با معماری مسکونی کمتر واقع گرایانه در ناحیه جنوبی آتوچا تلاقی می‌یابد. ساختمان مرکز هنری رینا سوفیا توسط تقابل بین معماری معاصر و انرژیک  ساخته شده که سناریوی جدیدی را برای نمایشگاه‌های آینده ایجاد می‌نماید و جدا از تاریخچه سازه و استانداردهای بالا، طیف وسیعی از ابعاد و توپولوژی‌ها را ارائه می‌دهد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار زاها حدید

پاورپوینت تحلیل موزه ماکسی زاها حدید

پاورپوینت تحلیل موزه هنر علم سنگاپور

پاورپوینت تحلیل موزه هنر آتلانتا ریچارد میر به همراه پلان اتوکدی

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای معاصر تهران

بازسازی مکعب سفید:

بازسازی مکعب سفید

معماری مدرن، فضاها و نواحی سفید را به عنوان مفهومی مسلما خنثی در نظر میگیرد لذا بیننده، تنها کارهای هنری یا دیگر اشیاء مد نظر هنرمند را مشاهده خواهد نمود. این مبحث در قرن هفدهم با مقاله انتقادی مفهوم مکعب سفید مطرح گردید. در این مبحث، تلفیق فضاها، از طرح فضای خلا الهام گرفته شده است. اما انتقاداتی نیز نسبت به مبحث مکعب سفید، مطرح شده که این امر را غیر ممکن می‌شمارد. این انتقادات بیان می‌دارند که هیچ فضای خنثی و هیچ راه منحصربفردی برای نشان دادن اشیا هدف وجود ندارد و این مبحث کاملا غیر منطقی است.

فضاهای مرکز هنری رینا سوفیا:

فضاهای مرکز هنری رینا سوفیا

هدف اصلی فضای گالری مرکز هنری رینا سوفیا، خلق محیط انعطاف‌پذیری است که به جای تحمیل فضاهای ثابت به هنرمندان به آن‌ها اجازه می‌دهد با محیط و انتخاب‌های خود در تعامل باشند. فضاها ممکن است بسته به نوع نمایش و تقاضای هنرمندان، به صورت مجزا و یا در ترکیب با یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند. گالری‌ها توسط مسیری به هم متصل می‌شوند که آن‌ها را به صورت جداگانه و ترکیبی به هم مرتبط می‌نماید.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل مرکز هنری رینا سوفیا اثر زاها حدید:

  • معرفی مرکز هنری رینا سوفیا
  • کانسپت
  • بازسازی مکعب سفید
  • فضاها
  • نقشه‌ها
  • تصاویر

پاورپوینت تحلیل مرکز هنری رینا سوفیا اثر ژان نوول، برای نخستین بار و به طور اختصاصی توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۱۵ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با دانلود رایگان پاورپوینت تحلیل مرکز هنری رینا سوفیا، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه این مرکز هنری را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی کم‌نظیر نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+