تحلیل ایستگاه قطار گراتس

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار گراتس

ایستگاه قطار گراتس (Graz Hauptbahnhof) واقع در پایتخت اتریش، وین، یکی از زیباترین ایستگاه‌های قطار در اروپا به شمار می‌رود که نقش مهمی در صنعت حمل و نقل ریلی این کشور ایفا می‌کند. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار گراتس وین در ۷۰ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی ایستگاه قطار گراتس:

معرفی ایستگاه قطار گراتس

ایستگاه قطار مرکزی گراتس، با قابلیت حمل و نقل ۳۰،۰۰۰ مسافر در روز، یکی از مهمترین قطب‌های حمل و نقل اتریش به شمار می‌آید و پیش‌بینی می‌شود که اهمیت آن در آینده‌ای نزدیک بیشتر هم شود؛ چرا که این مجموعه به ساخت و ساز گسترده‌ای نیاز دارد که باید تحت پروژه ایستگاه مرکزی قطار گراتس ۲۰۲۰ تحقق یابد. پروژه طراحی سقف جدید و دسترسی به پلت فرم توسط معماران Zechner & Zechner در وین طرح‌ریزی شده است. این معماران قبلا برنامه ریزی‌هایی را برای ایستگاه گراس انجام داده‌اند که شامل ساخت مرکز حمل و نقل محلی در میدان اصلی و مرکز خرید خواهد بود.

تحلیل سازه‌ای:

تحلیل سازه ای ایستگاه قطار گراتس

با توجه به طراحی این بخش‌ها، مسیر جدیدی به منظور دسترسی به تمامی پلتفرم‌ها و مرتبط نمودن ایستگاه به منطقه شهری واقع در آن سوی ریل‌ها ساخته شده است. ایجاد فضایی عریض، روشنایی مصنوعی مناسب و مهم‌تر از همه، نصب آثار هنری نظیر آثار پیتر کگلر با طول ۱۵۰ متر، در قالب روکش‌های شیشه‌ای و ارائه فضاهای مطبوع گسترده، طول این مسیر سرپوشیده را به نمایشگاهی بی بدیل و فوق‌العاده تبدیل نموده است که گویی راه را برای بازدیدکنندگان کوتاه می‌سازد. دیوار هنر نیز که که در سال ۲۰۰۳  توسط پیتر کگلر خلق شد، باقی تاسیسات سالن ایستگاه را در خود جای داده است. معماران ایستگاه قطار گراتس، سقفی جدید را طراحی نمودند که فراتر از مساحت سقف پلت فرم فعلی مجموعه است و یک بخش مکمل  جذاب را با ساختمان‌های گسترده و پیشرفته پذیرش و سقف طرح‌ریزی شده آتی میدان ایستگاه، شکل می‌دهد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت مطالعات و برنامه فیزیکی ایستگاه قطار

پاورپوینت تحلیل ایستگاه راه آهن مشهد

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار لیون فرانسه اثر سانتیاگو کالاتراوا

پلورپوینت برنامه فیزیکی و استانداردهای ایستگاه مترو

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار افراگولا ناپلی زاها حدید

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار شرقی اکسپو ۹۸ لیسبون اثر سانتیاگو کالاتراوا

شکل ستون های تحلیل سازه ای ایستگاه قطار گراتس

تیرهایی که هر کدام دارای دو قسمت در ابعاد بیش از ۴۰ متر هستند، در بالای ناحیه بین پلکان‌های تونل، به صورت منحنی‌وار گسترش یافتهاند و طرح موج شکلی را خلق نموده‌اند. کاهش تعداد پشتیبان‌ها و ارتفاع بالای ۸ متر در زیر سقف، پوشش بی‌نظیر را در بخش فوقانی منطقه انتظار مسافران ایجاد می‌کند. این تیرهای طاقی در جناح‌ها به ارتفاع بیش از ۴ متر میرسند و در این بخش‌ها به صورت جفتی، قرار می‌گیرند.

ستون های تحلیل سازه ای ایستگاه قطار گراتس

فاصله بین تیرها به سمت بالا در یک شکل V شکل، گسترش می‌یابد و شکاف عدسی شکلی را بین جفت تیرهای مورد استفاده ایجاد می‌کند که برای نورپردازی پلتفرم‌های تحت پوشش سقف لایه اندود شفاف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساختارهای سقف، که در مرکز به هم مرتبط می‌شوند، به سطوح مجزای زبانه شکلی در قسمت‌های بیرونی پلتفرم‌ها تبدیل می‌شود و  تصویر کلی موج شکلی را ترسیم میکند که به تدریج از بین رفته و محو می‌گردد. تصویر “موج شکل” به عنوان نمادی عمل می‌کند که بر پویایی ایستگاه قطار گراتس به عنوان یک مجموعه پویا و در حرکت تاکید دارد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار گراتس:

 • مقدمه 
 • از معمار 
 • بام جدید در ایستگاه  – موج 
 • سایه بان‌ها 
 • تیر‌ها
 • درباره پروژه 
 • ارتباطات فضای داخلی با محیط 
 • توپوگرافی فضا‌های سبز داخل مجموعه 
 • جزییات شیب بندی فضای سبز داخل مجموعه 
 • روند طراحی سازه‌ی مجموعه 
 • روند طراحی سایه بان 
 • کانسپت 
 • سیرکولاسیون حرکتی ترام 
 • سیرکولاسیون حرکتی قسمت‌های داخلی مجموعه 
 • برش عرضی 

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار گراتس برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۷۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل ایستگاه گراتس وین، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه این ایستگاه قطار مهم را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی کم‌نظیر نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+