تحلیل ساختمان لارکین اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل ساختمان لارکین اثر فرانک لوید رایت

ساختمان لارکین یکی دیگر از آثار مطرح معمار برجسته امریکایی، فرانک لوید رایت، به شمار می‌رود که به سبب طراحی خاص خود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل ساختمان لارکین اثر فرانک لوید رایت به همراه پلان در قالب ۲۰ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی ساختمان لارکین:

معرفی ساختمان لارکین

ساختمان لارکین (Larkin Building) بیش از هر سازه دیگری که در قرن بیستم ساخته شده است، اندیشه‌های موجود در رابطه با معماری را متحول نموده است. طرح کلی سازه به همراه گالری‌های فضای باز آن، که رو به سوی پاسیویی آکنده از نور باز می‌شوند، به کارکنان، حس بودن در فضایی خانوادگی را القا می‌کند. در این ساختمان، همه در کنار هم کار می‌کنند و هیچ دفتر یا فضای خصوصی تفکیک شده‌ای وجود ندارد. این سازه، به خودی خود، انقلابی را در دنیای کاری مدرن ایجاد نمود؛ چرا که پیش از آن، معمولا کارفرمایان، جدا از کارکنان خود کار می‌کردند.

مفهوم:

معرفی ساختمان لارکین اثر فرانک لوید رایت

ساختمان لارکین برای رایت یک سازه عملیاتی ساده با شرایط خاص است. ظاهر آن یک سازه ساده را با نمای آجری و سنگی به تصویر می‌کشد که تنها پیرایه آن، مطابقت خارجی با راهروی مرکزی است که توسط سنگ‌کاری‌های IUD در هر دو طرف پیکر اصلی، برجسته شده است. تمام پنجره‌ها در بخش‌ها یا گالری‌های مختلف، در ارتفاع هفت پایی بالای زمین قرار دارند که فضای بین آنها، توسط فاصله‌گیرهای کابینتی فولادی اشغال می‌شود.

معرفی ساختمان لارکین اثر فرانک رایت

پنجره های ساختمان لارکین دوجداره هستند، لذا ساختمان را در برابر گرد و غبار، بوهای نامطبوع و سر و صدای ایجاد شده از کانال های هوای موجود در بالای سقف مهر و موم می‌کنند. “اهمیت ساختمان لارکین، بیشتر در این امر نهفته بود که این سازه، اولین ساختمان در نوع خود “میباشد که ویژگیهای برجسته آن، در بسیاری از جزئیات ابتکاری‌اش نهفته است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به مبلمان اداری فولاد، تهویه مطبوع، قفسه‌های خدماتی موجود در دیوارها و توری‌ها (به منظور تمیز کردن خاک)، درب‌های شیشه‌ای با قاب و لولاهای فلزی در بالا و پایین، اشاره نمود.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل موزه گوگنهایم نیویورک (پلان اتوکدی، تری دی مکس)

پاورپوینت تحلیل خانه آبشار (پلان اتوکدی، تری دی مکس، پرسپکتیو و گالری تصاویر)

پاورپوینت تحلیل کارخانه واکس جانسون اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه روبی (پلان اتوکدی، برش، نما و پرسپکتیو)

فضاها:

فضاهای ساختمان لارکین اثر فرانک رایت

ماشین آلات سیستم‌های مختلف نظیر خط لوله، گرمایش و کانا‌ل‌های تهویه و پله‌ها، که به عنوان خروجی اضطراری ساختمان لارکین نیز به خدمت گرفته می‌شوند، در چهار بخش یعنی، چهار گوشه بیرونی ساختمان توزیع شده‌اند که احتمالا از کل سطح موجود استفاده می‌کنند . پله‌های موجود در قسمت خارجی نیز، نور را به داخل هدایت می‌کنند. در داخل ساختمان اصلی و از جانب سالن مجزای بزرگ ساخته شده در طبقه همکف که به سوی گالری‌ها هدایت می‌شود، یک حیاط داخلی بزرگ وجود دارد که  با نورپردازی‌های موجود در سقف، روشن می‌شود.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت ساختمان لارکین:

  • معرفی ساختمان لارکین
  • موقعیت
  • معمار ساختمان لارکین
  • مفهوم
  • فضاها
  • پلان ساختمان لارکین
  • گالری تصاویر
  • منابع

پاورپوینت تحلیل ساختمان لارکین اثر فرانک لوید رایت به همراه پلان، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل ساختمان لارکین یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه این اثر فرانک لوید رایت را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://en.wikiarquitectura.com/building/larkin-building

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+