منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس اثر فرانک لوید رایت

منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس به عنوان یکی از مهم‌ترین اثر معمار برجسته امریکایی، فرانک لوید رایت، از جایگاه بالایی برخوردار است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس در قالب ۲۵ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی فرانک لوید رایت:

معرفی منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس اثر فرانک لوید رایت

در سال ۱۹۵۴ میلادی، هارولد جی ار پرایس و همسرش کارولین، که شش فرزند داشتند، فرانک لوید رایت را استخدام  نمودند تا خانه‌ای را برای خانواده بزرگش طراحی کند. این ساختمان مسکونی که با نام “هیل سید” نیز شناخته می‌شود در همان شهری واقع شده است که رایت در آن، ساختمان اچ سی پرایس و برج کمپانی را نیز ساخته بود. حتی هنگامی که وی کار ساخت این منزل مسکونی را آغاز کرد، هنوز بر روی آن دو پروژه نیز کار می‌نمود.

موقعیت:

موقعیت منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس اثر فرانک لوید رایت

هارولد جی ار. پرایس در نظر داشت که این خانه در املاک خانوادگیش، مزارعی با چشم انداز ستارگان، در نزدیکی خیابان سیلور لیک، در خارج از بارتلزویل، اکلاهاما، ایالات متحده ساخته شود.

کانسپت:

کانسپت منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس اثر فرانک لوید رایت

رایت، برای این خانه، طرح یک ساختار افقی طولانی را که از جنبه‌های زیادی، شبیه  به نخستین خانه های ساخته شده در دشت و مزارع بود، در ذهن داشت، که سبب می‌شد این ساختمان، بیشتر با محیط اطرافش تلفیق شود. پیش آمدگی‌های عمیق لبه بام، خطوط پایین سقف و تراس‌های شناور، این حس افقی را افزایش می‌داد و در جهت افزایش هر چه بیشتر سازگاری ساختمان با محیط پیرامونش گام بر می‌داشت.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل کارخانه واکس جانسون اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه انیس اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه روبی (پلان اتوکدی، برش، نما و پرسپکتیو)

پاورپوینت تحلیل موزه گوگنهایم نیویورک (پلان اتوکدی و تری دی مکس)

فضاها:

فضاها منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس اثر فرانک لوید رایت

این خانه دو طبقه دارای سقف شیبدار L  شکلی بود که شیب کوتاهتر آن، به گاراژ و شیب دیگر به یک اتاق نشیمن، با ارتفاعی دو برابر و یک تراس بزرگ ختم می‌شد. اسکلت تراس اصلی توسط یک بخش دایرهای خالی، متخلخل شده است که به لحاظ بصری با آب‌نمای ساخته شده در میدان پایین آن، سازگاری دارد. در محیط خارج از ساختمان، رایت از علاقه شدید خود به مواد ارگانیک بهره برد و از ترکیب آجر با چوب برای پوشش دیوارها و کف و جای دادن پنجره‌هایی در سقف که اجازه می‌داد نور خورشید و هوای تازه وارد محیط سازه شود استفاده نمود. این ردیف‌های طولانی از پنجره‌ها، برای واحد بیرونی ساختمان که در درون آن نیز از همین مواد استفاده شده بود، به کار گرفته شدند.

فضاها داخلی منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس اثر فرانک لوید رایت

از سمت جنوب شرقی، بر فراز افق، می‌توان، طاق‌نمای بالکن شیب‌دار را مشاهده نمود، در حالی که در غرب، در زیر پنجره‌های بلند اتاق نشیمن، تراس دوم پیش آمده نمایان می‌شود. ترکیب این چشم‌اندازها، چنین می‌نماید که رایت، همچنان به بازی بین ” فضای پر و خالی ” ادامه داده است. منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس که در آگوست ۱۹۵۴میلادی تکمیل گردید، دارای یک اتاق نشیمن بزرگ با دو طبقه، اتاق غذاخوری و یک محل کار دلباز بود. اما پس از تکمیل ساخت، تغییرات زیادی توسط پسر پرایس، ویلیام وسلی پیترس در طرح خانه ایجاد شد و یک اتاق بازی به مجموع ساختار اصلی اضافه گردید.

فضاها داخلی منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس فرانک لوید رایت

طبقه همکف، اتاق نشیمن منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس به همراه اتاقی با ارتفاع دوبرابر، یک اتاق کار، یک اتاق بازی، دو اتاق خواب، حمام، اتاق خواب کارکنان به همراه حمام آن‌ها، گاراژ، منطقه سرویس، تراس و گالری را در خود جای داده است. مجموعه سوئیت‌های مهمان‌های  هارولد جی ار. پرایس، به همراه بالکن، اتاق مطالعه، حمام و دو اتاق خواب بالکن‌دار نیز در طبقه اول قرار دارد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس:

  • معرفی منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس
  • معمار منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس
  • موقعیت
  • کانسپت
  • فضاها
  • پلان منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس
  • گالری تصاویر
  • منابع

پاورپوینت تحلیل منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۵ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل منزل مسکونی هارولد جی ار. پرایس یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه این اثر فرانک لوید رایت را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://en.wikiarquitectura.com/building/harold-price-jr-residence-hillside

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+