پاورپوینت هتل پارک رویال سنگاپور

پاورپوینت تحلیل هتل پارک رویال سنگاپور

هتل پارک رویال خیابان پیکرینگ سنگاپور یکی دیگر از سازه‌های برجسته این کشور است که بیشتر به سبب معماری سبز خود شهرت دارد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل هتل پارک رویال سنگاپور در قالب ۳۱ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی هتل پارک رویال سنگاپور:

هتل پارک رویال سنگاپور

معماران گروه WOHA  سابقه‌ای درخشان در طراحی بناهای با معماری سبز دارند و هتل پارک رویال به عنوان یک برج باغ (هتل باغ)، در فضای سبز پیرامون خود ادغام شده است. باغ‌های معلق (باغ‌های آسمانی) این هتل، به فاصله چهار طبقه از یکدیگر قرار دارند و در ترکیب با فضای سبز پارک مجاور هتل، هارمونی فوق‌العاده‌ای را پدید می‌آورند. نکته جالب توجه در طراحی هتل پارک رویال، تعبیه استخرهایی در طبقات مابین باغ‌های معلق است تا بدین ترتیب تمامی واحدهای اقامتی این هتل با دیدی شمالی، از چشم‌اندازی فوق‌العاده (باغ‌های معلق و یا استخر) بهره‌مند شوند. پیرو همین منطق، تاسیسات و سرویس‌های بهداشتی در ضلع جنوبی طبقات جانمایی شده‌اند. از طرفی باغ‌های معلق با ایفای نقش به عنوان پرده‌هایی طبیعی، مانع نفوذ نور و گرمای شدید به داخل واحدها می‌شوند و بدین ترتیب آنها را از هرگونه پرده‌ای بی‌نیاز می‌کنند. این امر علاوه بر بهره‌مند ساختن واحدها از نور طبیعی، امکان بهره‌مندی از چشم‌انداز موجود در تمامی ساعات شبانه روز را فراهم می‌آورد.

معماری هتل پارک رویال سنگاپور:

نمونه موردی هتل خارجی

بلوک‌های بلندی که دفاتر اداری و اتاق‌های اقامتی هتل را در خود جای داده‌اند در هماهنگی با اسکای گاردن چشم‌انداز زیبایی را پدید آورده است و منجر به ایجاد هارمونی زیبایی با سایر ساختمان‌های بلندمرتبه واقع در همسایگی هتل پارک رویال گردیده است. پنجره‌های بزرگ و دیوارهای شیشه‌ای یکی دیگر از مزایای این هتل منحصر به فرد است که امکان استفاده حداکثری از نور طبیعی را فراهم می‌آورد. بخش اعظمی از هر چهار طبقه به فضای سبز اختصاص یافته است و محوطه‌سازی در تمامی ارتفاع ساختمان ادامه دارد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل هتل مارینا بای سندز سنگاپور

پاورپوینت تحلیل هتل سونگ جیانگ چین

پاورپوینت تحلیل هتل اسپیناس پالاس تهران

پاورپوینت تحلیل هتل سلام مشهد

پاورپوینت تحلیل هتل داریوش کیش

نمونه موردی هتل

در کل ۱۵۰۰۰ مترمربع از فضاهای عمودی پروژه، به استخر، آبشار و آب‌نما، تراس و دیوارهای سبز اختصاص دارد که در حدود دوبرابر مساحت سایت پروژه است. این مناظرطبیعی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قادر به تامین آب مورد نیاز خود از طریق برداشت آب باران و گردآوری آن باشند که منجر به اتکای حداقلی به منابع طبیعی و صرفه‌جویی بسیاری در این زمینه می‌گردد. سلول‌های فتوولتائیک به کار برده شده در پشت بام این پروژه عظیم، با بهره‌گیری از نور طبیعی، برق مورد نیاز بخشی از هتل پارک رویال را تامین نموده و سبب صرفه‌جویی بسیاری در انرژی مورد نیاز این ساختمان سبز می‌شود.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل هتل پارک رویال سنگاپور:

 • مشخصات پروژه
 • موقعیت پروژه
 • معرفی هتل پارک رویال
 • ریزفضاهای پلان طبقه همکف و اول
 • لابی‌های هتل
 • ریزفضاهای پلان طبقه دوم و سوم
 • ریزفضاهای پلان طبقه چهارم و پنجم
 • اسکای گاردن (باغ‌های معلق)
 • ریزفضاهای تیپ طبقات اقامتی
 • معماری هتل پارک رویال سنگاپور
 • ریزفضاهای طبقه فوقانی (روف گاردن)
 • فضای سبز و لنداسکیپ هتل
 • تیپ پلان اتاق‌ها و سوئیت‌های اقامتی
 • انواع اتاق‌ها و سوئیت‌های هتل

پاورپوینت تحلیل هتل پارک رویال سنگاپور برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۱ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل هتل پارک رویال سنگاپور، یکی از بهترین انواع نمونه موردی هتل را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان بخشی از رساله هتل و یا یک پروژه کلاسی موفق و فوق‌العاده ارائه گردد.

منابع:

ArchDaily

Dezeen

World Architects

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+