ترمینال نیویورک

پاورپوینت تحلیل ترمینال نیویورک

ترمینال نیویورک به عنوان بزرگترین ترمینال اتوبوسرانی ایالات متحده امریکا و همچنین پرترددترین ترمینال جهان، از معماری ویژه گزینه خوبی جهت استفاده به عنوان یک نمونه موردی ترمینال خارجی است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل ترمینال نیویورک در قالب ۳۱ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی ترمینال نیویورک:

پاورپوینت ترمینال نیویورک

پایانه اتوبوسرانی نیویورک که با نام ترمینال نیویورک شناخته می‌شود، جایگاه اصلی استقرار اتوبوس‌های بین ایالتی به مقصد و مبدا منطقه منهتن نیویورک است. این ترمینال که توسط سازمان پایانه‌های نیویورک و نیوجرسی اداره می‌شود،‌ در مرکز ناحیه منهتن با فاصله یک بلوک از تونل لینکلن و میدان تایمز قرار دارد. این ترمینال یکی از سه ترمینال تحت کنترل این سازمان است. ایستگاه اتوبوس پل جورج واشینگتن در منهتن فوقانی مرکز حمل و نقل میدان جرنل در نیوجرسی دیگر پایانه‌های اتوبوسرانی تحت مالکیت این سازمان خصوصی هستند.

فضای داخلی ترمینال نیویورک

ترمینال نیویورک علیرغم ایفای نقش اصلی خود به عنوان یک پایانه اتوبوس بین‌ایالتی، سرویس‌های متعددی به شهرهای نزدیک درون ایالتی نیز دارد. ولی با این حال همچنان قطب اصلی حمل و نقل برای ساکنین نیوجرسی محسوب می‌شود. پایانه مسافربری نیویورک بزرگترین ترمینال مسافربری ایالات متحده امریکا و پرتردد‌ترین در سطح جهان است. این ترمینال خارجی به سبب ارائه خدمات روزانه به حدود ۲۲۵ هزار نفر با استفاده از ۸۰۰۰ اتوبوس مستقر در آن، سالانه میزبان حدود ۶۵ میلیون مسافر به مقصد و از مبدا شهرهای مختلف ایالات متحده امریکا است.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل ترمینال TWA فرودگاه جان اف کندی نیویورک

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی ترمینال (صفه، کاوه، بیهقی، جنوب و TWA)

پاورپوینت تحلیل ترمینال صفه اصفهان

پاورپوینت برنامه فیزیکی و استانداردهای ترمینال مسافربری

پاورپوینت رایگان تحلیل پایانه مسافربری جنوب تهران

معماری ترمینال نیویورک:

نمونه موردی ترمینال خارجی

ساختمان ۵ طبقه ترمینال نیویورک، متشکل از بخش‌های مختلفی نظیر دفتر شرکت‌های اتوبوسرانی، فروشگاه، رستوران و کافی‌شاپ است. در نمای این ساختمان عظیم واقع در یکی از پرترددترین نقاط شهر نیویورک، از ۱۶ پنل متشکل از ۱۳۲۵۰۰۰ دیود ‌LED استفاده شده است که جلوه‌ای از معماری دیجیتال به شمار می‌رود. این پنل‌ها توسط شبکه فولادی نصب شده در دو طرف نما مهار می‌شوند. در هر ضلع نما ۸ پنل واقع شده است که در نبش به یکدیگر متصل شده و امکان ایجاد تصاویری به هم پیوسته را ایجاد می‌کنند. با توجه وجود شبکه‌ای فلزی در نمای بیرونی ترمینال نیویورک، می‌توان سبک طراحی آن را هایتک به شمار آورد. با این حال استفاده از مقادیر زیاد بتن و فلزی به صورت لخت و خشن در داخل و خارج ساختمان، آن را به سبک بروتالیسم نزدیک‌تر می‌کند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل ترمینال نیویورک:

  • پیشینه
  • مشخصات
  • معمار
  • مزایای ترمینال نیویورک
  • معایب ترمینال نیویورک
  • عملکرد مجموعه
  • پلان‌های پایانه اتوبوس بین‌شهری نیویورک
  • نحوه ارتباط ترمینال شمالی و جنوبی
  • نحوه قرارگیری سکوها
  • مزایای این سیستم

پاورپوینت تحلیل ترمینال نیویورک برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۱ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل ترمینال نیویورک پیش رو، یکی از بهترین منابعی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک نمونه موردی ترمینال خارجی در رساله کارشناسی معماری یا پروژه‌ای کلاسی ارائه گردد.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+