بیوگرافی و تحلیل آثار استیون هال

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار استیون هال

استیون هال (Steven holl) من جمله معماران برجسته مدرنیستی است که به سبب طراحی آثار مرح بسیاری در سراسر جهان شناخته می‌شود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار استیون هال در قالب ۱۰۰ اسلاید می‌پردازیم.

فرازهایی از زندگی استیون هال:

فرازهایی از زندگی استیون هال

استیون هال، معمار و نقاش سبک نوگرایی است که در نیویورک آمریکا دیده به جهان گشود. در میان برترین آثار شناخته شده او، طرحهای سیمونز هال MIT کمبریج ماساچوست که در سال ۲۰۰۲ میلادی ساخته شده است و ساختمان بلاچ  که در سال ۲۰۰۷ میلادی بنا نهاده شد به علاوه موزه هنر نلسون اتکینز در کانزاس سیتی، میسوری و مجتمع ترکیبی چند منظوره پکن چین به چشم می‌خورد.

خانواده و تحصیلات:

استیون هال

 

استیون هال در شامگاه ۹ دسامبر ۱۹۴۷ میلادی، دیده به جهان گشود  و دوران کودکی خود را در ایالت‌های برمرتون و منچستر واشنگتن سپری کرد. وی در سال ۱۹۷۰ میلادی، از دانشگاه فارغ التحصیل شد و برای ادامه تحصیلات خود در زمینه معماری به سوی رم روانه گردید. در سال ۱۹۷۶ میلادی، او در مدرسه فارغ التحصیلان دانشکده معماری لندن، حضور یافت و چندی نگذشت که توانست دفتر خود را در نیویورک تاسیس کند. هال تا ده سال پس از مهاجرت به نیویورک، در دفتر کار خود زندگی میکرد و در اتاقک چوبی بالای ورودی دفترش استراحت می‌نمود و حتی برای دوش گرفتن نیز به YMCA که در همان نزدیکی قرار داشت میرفت، اما با این حال، دفتر ۴۰ نفره خود را با شرکایش، کریس مکووی و نوح یافی رهبری می‌نمود. وی از سال ۱۹۸۱ میلادی به مقام استادی دانشگاه کلمبیا منصوب گردید.

رشد و پیشرفت:

رشد و پیشرفت استیون هال

معماری هال، با توجه به نگرانی قبلی‌اش در مورد توپولوژی و نگرانی فعلی‌اش در مورد رویکرد پدیده شناسی، دستخوش تغییرات زیادی شده است؛ این نگرانی‌ها از توجه وی به اصالت وجودی انسان و تعامل بدن با محیط اطرافش شکل می‌گیرد. تغییر در سبک معماری وی تا حدودی از علاقه او به نوشته‌های فیلسوف شهیر، موریس مرلو پونتی و معمار و نظریه پرداز، یوهان پالاسما، نشات گرفته است.

شهرت و جوایز:

شهرت و جوایز استیون هال

هال در سال ۱۹۹۸ مدال غرور آفرین آلوار آلاتو را دریافت نمود. در سال ۲۰۰۰، وی توسط آکادمی هنر و ادبیات آمریکا به عنوان طراح برتر، انتخاب گردید و در ژوئیه سال ۲۰۰۱، مجله تایم، هال را به دلیل ساخت ساختمان‌هایی که هم روح و هم چشم را می‌نوازند، به عنوان بهترین معمار آمریکا انتخاب نمود. دیگر جوایز و تمجیدها شامل انتخاب وی به عنوان بهترین طراح  و معمار امریکایی در نمایشگاه پیس کالکشن نیویورک از جانب موسسه معماری آمریکا در سال ۱۹۸۶ و کسب مدال پر افتخار موسسه آمریکایی معماران نیویورک در سال ۱۹۹۷ بود.

شهرت استیون هال

وی توانست در سال ۲۰۰۲ جایزه طراحی معماری کوپر-هویت موسسه استیمسونیان را در زمینه معماری از آن خود کند و عضو افتخاری موسسه سلطنتی معماران بریتانیا شد. علاوه بر این، او جایزه برونر را از آکادمی هنر و ادبیات آمریکا دریافت نمود و جایزه دانش مرزهای بنیادین BBVA 2008 را در رده هنری به خود اختصاص داد.در سال ۲۰۰۷، معماران دفتر استیون هال، جایزه هنر پر افتخار موسسه AIA و جایزه شایستگی معماری AIA نیویورک را برای ساختمان غربی مدرسه هنر و تاریخ‌چه هنر دانشگاه آیووا، آیووا سیتی دریافت نمودند. هال با اضافه نمودن هیگنز هال به موسسه پرات در بروکلین، نیویورک  و نیو رزیدنس به سفارت سوئیس، هر دو جایزه هنر غرور آفرین معماری AIA نیویورک را در سال ۲۰۰۷ دریافت نمود.

فرازهایی از زندگی استیون هال

 

در سال ۲۰۱۰، موزه هنرهای معاصر هرنینگ دانمارک، جایزه بین المللی RIBA را به وی اعطا نمود.آسمانخراش افقی- مرکز وانک او نیز سبب شد که او جایزه افتخاری موسسه AIA 2011 و همچنین جایزه افتخاری AIA NY را دریافت نماید. در سال ۲۰۱۱، او به عنوان عضو ارشد شورای آژانس طراحهای خلاقانه آینده انتخاب شد و مدال طلای ۲۰۱۲ AIA  را از آن خود کرد. در سال ۲۰۱۴، هال جایزه پریمیوم امپریالی را در زمینه معماری به دست آورد و در سال  ۲۰۱۶،  جایزه ساختار سازمانی و نورپردازی را برای نورپردازی در معماری دریافت نمود.

دوره تدریس:

دوره تدریس استیون هال

پس از مدتی، منصب استادی دانشگاه کلمبیا به هال اعطا شد و او از سال ۱۹۸۱ میلادی به تدریس معماری در این دانشگاه پرداخت. آن‌چه هال بیشتر بر آن تاکید داشت، رابطه بین موسیقی و معماری بود.

آثار استیون هال:

آثار استیون هال

استیون هال، جایزه مقام اول مسابقه بین المللی طراحی کتابخانه آمریکا-گدنکبیبلیوتک را در سال ۱۹۸۸ که در جهت گسترش و نوسازی کتابخانه یادبود آمریکا در برلین برگزار شده بود از آن خود نمود. در فوریه سال ۱۹۸۹، آثار هال در یک نمایشگاه خصوصی در موزه هنر مدرن (MoMA) شهر نیویورک نمایش داده شد. پس از آن نیز موزه هنر MoMA ،بیست و پنج اثر طراحی و ترسیم شده توسط هال را برای مجموعه دائمی موزه خریداری کرد. در رقابت سال ۱۹۹۲ نیز برای طراحی موزه هنرهای معاصر جدید در هلسینکی، فنلاند، اثر هال با نام “Chiasma”، جایزه مقام اول را در بین بیش از پنج هزار اثر بین‌المللی دریافت نمود. این موزه در سال ۱۹۹۸ به روی عموم مردم افتتاح گردید  و به طور رسمی با  نام “کیاسما”، ترجمه فنلاندی “chiasma” شناخته شد.

پاورپوینت استیون هال

استیون هال، در طراحی کلیسای سنت ایگناتیوس که در طول سال‌های ۱۹۹۴-۱۹۹۷ ساخته شد، کلیسای یسوعیون در دانشگاه سیاتل، نیاز به وجود فضای سبز در محوطه دانشگاه را با قرار دادن کلیسا در مرکز خیابان سابق و گسترش طرح ساختمان، ابراز نمود. زوایای چهارگوش  این محوطه سبز باغ مانند در سمت‌های غربی، شمالی و جنوبی شکل گرفته‌اند و قراراست  یک بخش چهارگوش نیز در ضلع شرقی ساخته شود. طرح کلیسا برنده جایزه بهترین طراحی در موسسه معماران آمریکایی نیویورک شد.

پاورپوینت استیون هال

هال، این کلیسای کوچک را به نحوی در اطراف چشم‌انداز سنت ایگناتیوس طراحی نمود که نمایانگر زندگی معنوی درونی باشد. وی توسط هفت حجم نوری توانست معنویت را در این کلیسای چهارگوش به تصویر بکشد. هر حجم از تشعشعات نور، نشان دهنده بخشی از عبودیت کاتولیک یسوعی هستند و شیشه‌هایی با رنگ‌های متمایز نیز سبب می‌شوند که بخش‌های مختلف ساختمان به رنگ‌هایی متمایز دیده شوند، بنابراین منابع نور، از این طریق و توسط بازتاب غیر مستقیم تشعشعات از سطوح رنگ شده، رنگ آمیزی می‌شوند و هر کدام با رنگ مکمل خود، جفت خواهند شد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار استیون هال:

 • معرفی
 • عضویت‌ها
 • جوایز 
 • کتاب‌ها 
 • موزه‌ها 
 • کیاسما
 • ویستور 
 • چهره‌های هنر 
 • نانجینگ
 • موزه اقیانوس و جاده 
 • ایل سگوین
 • خانه‌ها 
 • پلانتر 
 • اقامتگاه سوئیس 
 • سترتو 
 • مراکز در حال احداث 
 • معرفی بنا 
 • کانسپت 
 • پلان‌ها 
 • نما‌ها 
 • مقاطع 
 • سایت 
 • دسترسی

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار استیون هال برای نخستین بار و به طور اختصاصی توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۱۰۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار استیون هال، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه بیوگرافی و آثار استیون هال را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Holl

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+