پاورپوینت تلییزن وست

پاورپوینت تحلیل تلییزن وست اثر فرانک لوید رایت

تلییزن وست (Taliesin West) به عنوان یکی از برجسته‌ترین پروژه‌های طراحی شده به دست فرانک لوید رایت، از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل تلییزن وست اثر فرانک لوید رایت در قالب ۳۱ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی تلییزن وست:

معرفی تلییزن وست

ویلیام رایت، معمار معروف آمریکایی، از زمان اولین اقامت طولانی مدت خود در آریزونا در سال ۱۹۲۷، امیدوار بود تا مجددا به منطقه  صحرای سونورا بازگردد تا بتواند از زمستان سخت ویسکانسن فرار کند. در نهایت، در سال ۱۹۳۷، وی با همسرش به فینیکس رفت تا منطقهای  را پیدا کند و در آن استودیو خانه خود را بنا نهد. این سازه حتی در حال حاضر نیز دارای کاربری‌ای به عنوان یک مسکن، محل کار و محل تحصیل می‌باشد.

موقعیت:

موقعیت تلییزن وست

رایت در صحرایی واقع در شمال فینیکس، در حومه شهر اسکاتسدال ، شهرستان ماریکوپا و در پای کوه مک داول، ملکی را یافت که او از آن، به عنوان “چشم‌اندازی به سوی جهان” یاد می‌کند. این ملک با مساحت ۶۰۰ هکتار در زمینی در میانه صحرای زیبای سونورا در ایالت آریزونا واقع شده است.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه آبشار (فایل اتوکدی، تری دی مکس، پرسپکتیو و گالری تصاویر)

پاورپوینت تحلیل خانه روبی اثر فرانک لوید رایت (فایل اتوکدی، برش، نما و پرسپکتیو)

پاورپوینت تحلیل خانه انیس اثر فرانک لوید رایت

کانسپت:

کانسپت تلییزن وست

تلییزن وست، سازه‌ای است که با استفاده از مواد بومی و ارزان قیمتی نظیر سنگ و شن و ماسه ساخته شده است که به وفور در محیط بیابانی اطرافش یافت می‌شد. لذا این سازه توانسته است هارمونی و هماهنگی بی‌نظیری را با محیط اطراف خود برقرار نماید. رایت در توضیحات خود راجع به تلییزن وست نوشت:

“کمپ جدید بیابانی ما به کویر آریزونا تعلق داشت و گویی که از ابتدای خلقت، در این مکان وجود داشته است.”

فضاها:

فضاها تلییزن وست

واحدهای مختلف تلییزن وست، در فاصله‌های مختلف سازماندهی شده‌اند و زوایا توسط تراس‌ها، باغ‌ها، استخرها و پله‌ها به هم مرتبط می‌شوند. تلییزن وست، تمام فضاهای مورد نیاز برای یک خانه، یک اتاق و یک استودیو طراحی را در خود جای داده است. در ابتدا، این سازه متشکل از مجموعه‌ای “باکس‌های استراحت” چوبی بود که هر یک از آن‌ها، یک تخت، میز و یک کمد لباس داشتند. این باکس‌ها در اطراف یک تراس مسقف که در انتهای یک شومینه بزرگ واقع شده بود، سازماندهی شده بودند.

سازه:

سازه تلییزن وست

سازه فوقانی خانه تلییزن وست، به تقلید از کمپ اوکوتیلو که ده سال پیش ساخته شده بود و دارای یک قاب چوبی از جنس سرخ چوب بود، با قاب‌های چوبی حائل و پوشش پارچهای سفید ساخته شده بود. این ساختار   در مجموع قوام بیشتری به نمای تلییزن وست می‌بخشید. علاوه بر این، رایت از فولاد و شیشه نیز استفاده نموده بود. تلییزن وست با دیوارهای به هم پیچیده در سبک بیابانی و سنگ‌هایی که در دیوارها و سقف‌ها به کار رفته بودند با تیرهایی از جنس سرخ چوب و پارچه‌ای برزنتی به عنوان سقف، تعجب هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزد. ساختار تلییزن وست شبیه به چادر است، اما از لحاظ وزن و دوام شبیه به  آن نیست.

متریال:

متریال تلییزن وست

تلییزن وست با مواد محلی نظیر سنگ و ماسه بیابانی ساخته شده است. برای چارچوب سازه نیز از چوب درخت سرخ چوب استفاده شده است که برای تیرهای سقف و فریم نیز مورد استفاده قرار گرفت. در طبقه همکف، رایت از پارچه کرباسی برای پوشش  استفاده نمود که نتیجه این کار، تبدیل آن به منطقه‌ای نورگیر بود. در طبقه بالا از فولاد و شیشه استفاده شد تا ساخت این سازه با دوام‌تر باشد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل تلییزن وست:

  • معرفی تلییزن وست
  • موقعیت
  • معمار تلییزن وست
  • کانسپت
  • فضاها
  • سازه
  • منابع

پاورپوینت تحلیل تلییزن وست اثر فرانک لوید رایت، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۱ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل تلییزن وست یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه این اثر فرانک لوید رایت را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://en.wikiarquitectura.com/building/taliesin-west

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+