تحلیل خانه هربرت جاکوبز 1 اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه هربرت جاکوبز ۱ اثر فرانک لوید رایت

خانه هربرت جاکوبز (Herbert Jacobs House 1) که به سبب طراحی خانه‌ای به همین نام در سال‌ها بعد با نام خانه هربرت جاکوبز ۱ شناخته می‌شود، یکی از بهترین خانه‌های فرانک لوید رایت است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل خانه هربرت جاکوبز ۱ در قالب ۳۲ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی خانه هربرت جاکوبز:

معرفی خانه هربرت جاکوبز

در آغاز سال ۱۹۳۲ میلادی، مسیر کارهای رایت به کلی تغییر کرد. فروپاشی بازار سهام غرب در سال ۱۹۲۹ میلادی و رکود اقتصادی پس از آن، باعث بازنگری احتمالات و اولویت‌ها شد. ایده تاسیس بروداکر (۱۹۳۱-۵) و خانه‌های usonian با هزینه اندک برای اقشار متوسط و کم درآمد ایالات متحده و بومیان این کشور، نگرانی اصلی رایت بود که ذهن وی را به کلی درگیر نموده بود. رایت، خانه خانواده جاکوبز را به عنوان یک خانه طبیعی توصیف می کند. این خانه برای یک روزنامه نگار جوان، همسرش و جوانترین دختر آنها ساخته شد. هزینه‌های صرف شده برای خانه هربرت جاکوبز، چیزی معادل پنج هزار و پانصد دلار بود که شامل هزینه‌های معمار نیز می‌شد. از آنجا که محیط خانه با باغ اطرافش احاطه شده بود، احساس جدیدی از فضا، نور و آزادی و عشق به انسان‌ها در درون آن تجلی می‌یافت.

موقعیت:

موقعیت خانه هربرت جاکوبز

خانه هربرت جاکوبز ۱ که در بین سال‌های ۱۹۳۷-۱۹۳۶ میلادی، طراحی و ساخته شده است، اولین خانه هربرت و کاترین جاکوبز است و در خیابان تپفر ۴۴۱ وستمورلند، مرز غربی مدیسون، ویسکانسین، ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه آبشار (پلان اتوکدی، تری دی مکس، پرسپکتیو و گالری تصاویر)

پاورپوینت تحلیل خانه روبی (پلان اتوکدی، برش، نما و پرسپکتیو)

پاورپوینت تحلیل خانه انیس (پلان اتوکدی، برش و نما)

پاورپوینت تحلیل موزه گوگنهایم نیویورک (پلان اتوکدی و تری دی مکس)

کانسپت:

کانسپت خانه هربرت جاکوبز

در خانه هربرت جاکوبز ۱، وحدت ساختاری بین محوطه، فضا، شکل و تزئینات سازه در یک سیستم ساختاری منحصر به فرد، به عنوان یک مدل ترکیبی و در هم آمیخته، طرح اصلی رایت را با مفهوم بروداکر (شهر قابل سکونت) تلفیق می‌کند. این خانه، اولین خانه ساخته شده برای هربرت جاکوبز بود که مفاهیم خالص معماری رایت، بیشتر در ظاهر و محیط داخلی آن، معنی می‌یافت.

توضیحات تکمیلی:

خانه هربرت جاکوبز

پنج نگرانی اصلی در طراحی اینگونه خانه‌ها وجود داشت که تا سال ۱۹۴۵ میلادی نیز همچنان بر سر جای خود باقی مانده بود.

 • اولین نگرانی، اعمال ویژگی تداوم فضایی کل کار رایت با حذف موانع غیر ضروری و ایجاد یک نوع فضای باز واحد از کف تا سقف و گسترش تراسهای سنگفرش، در فضای داخلی بود که توسط تاق نماهای عرشه محافظت می‌شد.• دومین نگرانی، ویژگی همترازی بود که یکی دیگر از خصوصیات خانه های پرایری می‌باشد، که بر اساس آن، خانه‌های موجود در یک طبقه در پایه ناپدید می‌شدند، عرشه، کاملا فلت بود و دیوار های چوبی تخته پوش، شامل سه لایه ی پیچیده به یکدیگر بودند که یک ریتم قاطع افقی را تعریف می‌کردند.
 • نگرانی سوم، دقیقا به معنای جدید دیوار بازمی‌گردد که تا حد زیادی، به آن‌چه که در کارهای میس مشاهده می شود شباهت دارد. این دیوار به دیواری خشک و تخته پوش مات و محصور می‌ماند که به همراه یک سری از پنجره‌ها، مدولاسیون واحدی را ارائه می‌کند.
 • نگرانی چهارم به جستجوی راه ارتباطی صمیمانه‌ای برای استفاده از مواد طبیعی، ادغام مبلمان با دیوارها و اعمال برخی از تغییرات ظریف باز می‌گشت که باعث ورود نور در روز و ادغام دیوار اصلی و دودکش میشد.
 • در نهایت، نگرانی نهایی رایت، استفاده از مقیاس‌های شدیدا تعدیل شده و تلفیق یافته در فضا بود.

فضاها:

فضاهای خانه هربرت جاکوبز

خانه جاکوبز ۱، بر اساس طرحی زاویه‌ای و”L” شکل ساخته شده است، گویی زمین را محکم در آغوش کشیده به گونه‌ای که از بادهای سرد شمالی و دیدرس خیابان در امان مانده و  به طور کامل در باغی که به سوی اتاق نشیمن و اتاق خواب باز می‌شود، پنهان شده است.

باغ:

چنین به نظر می رسد که باغ، بازتابی از بستر خانه است، به گونه‌ای که هر یک از باله‌ای آن، به سوی چمن بیرون، باز می‌شوند و به بخشی که فضای اضافی را برای کاشت گل‌ها و گیاهان شکل می‌دهد، محدود می‌گردند. در محدوده طرح، چهار درخت، قد بر افراشته و حصار طبیعی را شکل داده‌اند.

دسترسی:

دسترسی به خانه جاکوبز از گوشه خارجی بخش L شکل، در زیر ایوان گسترده‌ای که با فضای باز گاراژ تلفیق می‌شود، امکان پذیر است.

بزرگترین Ala:

سطح بال‌ها، بزرگترین فضای این مجموعه را در خود جای داده است. این قطعه به عنوان “فضای فعال” یا بخش روز خانه، منطقه غذاخوری را که متشکل از “اتاق ناهارخوری، فضای آشپزخانه” و “محل کار زیگ زاگ فرمی”است در خود جای داده است. این محل کار به سوی اتاق ناهار خوری باز می‌شود. صرف نظر از هسته داخلی محل کار که از طریق فضای باز بالایی معنا می‌یابد، تعامل بین پنجره‌های هواکش فرم مورد استفاده در کار قبلی رایت و مدولاسیون تحمیل شده، توسط استفاده از تخته‌های چوبی، ترکیب خاصی را به وجود می‌آورد.

سطح پایین Ala:

باله کوتاه‌تر بخش “L” شکل، به عنوان “فضای آرام” یا منطقه شب در نظر گرفته شده است و اتاق خواب‌ها در آن قرار دارند.

متریال:

متریال خانه هربرت جاکوبز

در ساخت خانه جاکوبز ۱، عمدتا از آجر و چوب استفاده شده است. خانه جاکوبز، اولین منزل مسکونی است که سه ویژگی مهم ساختمان سازی را که بعدها در همه خانه های Usonian مورد استفاده قرار گرفت در خود جای داده است. این ویژگی‌ها عبارت بودند از: دیوارهای چوبی تخته پوش، برنامه ریزی شبکه‌ای و گرمایش. هر دو دیوار داخلی و خارجی از تخته های باریک چندلا و بخش مرکزی که توسط یک غشاء غیر قابل نفوذ احاطه شده بود ساخته شده بودند و در هر دو طرف پیچ گردیده بودند. این کار نیاز به گچ و یا دیگر تزئینات اضافی را برطرف می‌نمود. اصول اولیه Usonian به کار گرفته شده در طرح اولین خانه مالکوم ویلی، نشان می‌دهد که بیس سازه از چمنزار دور می‌باشد و در آن چند خانه و پانل چوبی با هم تداخل دارند که جایگزین دیوارهای آجری شده‌اند و در واقع، به گونه‌ای، ادامه‌ روند از بین بردن طرح معماری محصور را نشان می‌دهد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل خانه جاکوبز ۱:

 • معرفی خانه هربرت جاکوبز ۱
 • موقعیت
 • معمار خانه جاکوبز
 • کانسپت
 • توضیحات تکمیلی
 • فضاها
 • باغ
 • دسترسی
 • بزرگترین Ala
 • سطح پایین Ala
 • متریال
 • پلان خانه هربرت جاکوبز ۱
 • گالری تصاویر
 • منابع

پاورپوینت تحلیل خانه جاکوبز ۱ اثر فرانک لوید رایت، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۲ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل خانه جاکوبز ۱ من جمله بهترین منابعی جهت مطالعه یکی از بهترین خانه‌های فرانک لوید رایت را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://en.wikiarquitectura.com/building/herbert-jacobs-house-1

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

۲ یک نظر

  1. منوچهر شکیبا پاسخ

   درود بر شما دوست عزیز
   شما می تونید با خریداری این پاورپوینت، تمامی اطلاعات مربوط به این اثر رو در اختیار داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+