تحلیل خانه هربرت جاکوبز 2 اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه هربرت جاکوبز ۲ اثر فرانک لوید رایت

خانه هربرت جاکوبز ۲ (Herbert Jacobs House 2) که پس از خانه هربرت جاکوبز ۱ و با الهام از آن ساخته شده است، یکی دیگر از برجسته‌ترین خانه‌های فرانک لوید رایت به شمار می‌رود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل خانه هربرت جاکوبز ۲ در قالب ۳۵ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی خانه هربرت جاکوبز ۲:

معرفی خانه هربرت جاکوبز 2

برای خانه‌ای که مناسب با آب و هوای سرد شمال غربی باشد، رایت، طرحی به نام “خانه خورشیدی” را ارائه داد. پلان ساختمان به شکل دایره‌ای است و قسمت شمالی، به صورت زیرزمینی ساخته شده است. بخش زیرزمینی از طریق یک دیوار شیشه‌ای مقعر، در سمت جنوب، به سوی یک باغ گود افتاده باز می‌شود. دیوار خاکی، در سمت شمال و دیوار سنگی ضخیم از خانه در برابر بادهای موسمی محافظت می‌کنند و گرمای لازم در زمستان و خنکای دلپذیر تابستانی را فراهم می‌آورد.

موقعیت:

موقعیت خانه هربرت جاکوبز 2

خانه هربرت جاکوبز در شان ترل میدلتون ۳۹۹۵، بخش روستایی مدیسون، مرکز ویسکانسین، ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه هربرت جونز ۱ اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه آبشار (پلان اتوکدی، تری دی مکس، پرسپکتیو و گالری تصاویر)

پاورپوینت تحلیل خانه انیس (پلان اتوکدی، نما و برش)

پاورپوینت تحلیل خانه روبی (پلان اتوکدی، برش، نما و پرسپکتیو)

تعریف:

تعریف خانه هربرت جاکوبز 2

ایده مطرح شده توسط رایت برای خانه جاکوبز، فضایی منحصر به فردی بود، که قسمت‌های مختلف آن، توسط پارتیشن‌های متحرک یا بسیار سبک، از هم تفکیک شوند و طرح خانه نیز بسیار ساده به نظر آید.

فضاها:

فضاهای نیمه باز خانه هربرت جاکوبز 2

در طبقه همکف، اتاق نشیمن، اتاق تلوزیون و اتاق ناهار خوری قرار دارد. یک حوضچه کوچک مملو از گیاهان متنوع، این محیط‌ها را از هم جدا می‌کنند. آشپزخانه و محل کار، به نحو ماهرانه‌ای با فشرده سازی فضا از بقیه بخش‌های خانه، تفکیک می‌شوند . علاوه بر این یک بخش استوان‌های بزرگ، با قطر تقریبی ۵ متر، در این قسمت قرار دارد که دو توالت را یکی در طبقه همکف و دیگری در بالای پلکان، در خود جای داده است.

فضاهای نیمه باز خانه هربرت جاکوبز 2 فرانک لوید رایت

طبقه بالایی، یک میان اشکوب است که توسط تسمه‌هایی، در اطراف تیرهای سقف آویزان شده است، بنابراین، بخش همکف، عاری از سازه‌هایی جهت حمایت از طبقه بالایی می‌باشد. در این طبقه یک سری اتاق قرار دارند که اتاق اصلی، بالای آشپزخانه واقع شده است. در این طبقه، امکان ساخت دو، سه یا چهار اتاق بیشتر نیز وجود داشت. قسمت دایرهای فضای داخلی، دارای عرض ۵ متر و شعاع ۹ متر می باشد. در نمودار فضایی رایت، دایره به ۶۰ قسمت مساوی تقسیم شد و به هر شعاع ، ۶ درجه تعلق گرفت که برای جای دادن محورهای شاه تیرهای عرشه و میان اشکوب، بخش‌های اضافی و عناصر مختلف، شومینه، حوضچه و دیواره‌های بخش استوانه‌ای به کار گرفته شد.

فضاهای داخلی:

فضاهای داخلی خانه هربرت جاکوبز 2

هم زمانی ساخت خانه جاکوبز با خانه گوگنهام، تصادفی نبود. یکی از بزرگترین دستاوردهای این خانه، تداوم و سیالیت فضای داخلی و ویژگی‌های برجسته نمای بیرونی است که آشکارا منعکس نمیگردد. ردیف‌های شاه تیرها توسط تسمه‌های فلزی، از سقف آویزان شدهاند و در زیر “دیوارهای پستو” که اتاق ها را از یکدیگر جدا می‌کنند، پنهان گردیده‌اند . علاوه بر این، دیوار شمالی و تیرهایی که استحکام بی‌نظیری دارند، پشتیبانی کافی را برای این سازه به ارمغان می‌آورند. گالری از سطح میان اشکوب، ۱ متر به سوی نمای خارجی، بیرون زده و از دیدرس طبقه ی پایین  خارج شده است که سبب می‌شود گرمای مطبوعی وارد فضای اتاق شود. چشم انداز پنجره‌ها و بالکن معلقی که  رها و آزاد به نظر می‌رسد، باعث می‌شود ، این بخش به صورت یک فضای به هم پیوسته واحد درک شود و این چشم‌انداز، با پیوستن به باغ موجود در فضای باز تکمیل می‌گردد.

نمای خانه هربرت جاکوبز 2 فرانک لوید رایت

لازم به ذکر است که ظرافتی که رایت از آن  برای توصیف بخش Heideggerian استفاده نمود، تماما از این فضای دایرهای ایجاد می شود. جایگذاری ماهرانه بخش استوان‌های سنگی، تنش دینامیکی را ایجاد می‌نماید که سبب متراکم شدن فضا می‌شود و این امر باعث میشود که فضای کاری از بقیه بخش‌های سازه، جدا شود. در سمت چپ بخش استوان‌های، شومینه قرار دارد و فضای بازی نیز برای استراحت، در اطراف ان ایجاد شده است. وجود یک آبشار بی‌نظیر در سمت غرب، یک فضای متمایز، یک اتاق تلویزیون و اتاق بازی را ایجاد نموده است. تمام این افتراق‌ها و تمایزات، توسط عناصر طبیعی به وجود آمدهاند و هیچ عنصر مصنوعی‌ای، برای پوشاندن و تفکیک این فضاها به کار گرفته نشده است.

دسترسی:

دسترسی های خانه هربرت جاکوبز 2 فرانک لوید رایت

دسترسی از جانب شمال شرقی، از طریق تونلی که از جاده عبور میکند و از دیوار کنار باغ و آشپزخانه گذر میکند، امکان پذیر است. پس از آن، میتوان وارد هر یک از بخشهای ساخته شده از چوب شد که با ارتفاعی حدود ۴.۶۵ متر، از زمین تا سقف ادامه دارند و به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کنند. هیچ دروازهای برای خانه جاکوبز مشخص نشده است. خودروی متعلق به خانواده نیز در یک اتاقک کوچک، واقع در ورودی ملک نگهداری می‌شود.

باغ:

طراحی بیرونی خانه هربرت جاکوبز 2 فرانک لوید رایت

خانه جاکوبز توسط باغی که آن را احاطه نموده، پوشیده شده و گویی در میانه این باغ غرق شده است. زمین خاک برداری نیز در سراشیبی پشت خانه قرار گرفته است که پناهگاه و محافظی را در برابر باد ایجاد میکند. بنابراین، با تماشای خانه، این حس به وجود می‌آید که خانه در زمینه‌ای اطرافش غرق شده و محیط اطراف را در آغوش کشیده است. باغ با وسعت ۷ متر شعاعی و یک متر شعاعی فرو روفته برای ساخت سازه، به عنوان حوزه جاذب انرژی خورشیدی نیز عمل می‌کند.

نمای بیرونی:

نمای بیرونی خانه هربرت جاکوبز 2 فرانک لوید رایت

نمای خانه جاکوبز، به شکل نیم دایره است و طاق‌نمای برجسته در ضلع جنوبی، سبب می‌شود که پرتوهای خورشیدی در زمستان، به درون خانه راه یابند و در تابستان، سایه دلپذیری را فراهم می‌کند که می‌توان گفت، یک دوره کوتاه خورشیدی را تشکیل می‌دهد.

متریال:

متریال خانه هربرت جاکوبز 2 فرانک لوید رایت

نمای بیرونی سازه، با سنگ ویسکانسین زرد رنگ که رایت، علاقه شدیدی بدان داشت، ساخته شده است. تقسیمات داخلی از جنس چوب هستند و کف سازه با سیمان قرمز پر شده است. بالکن در داخل تیرهای سقف با استفاده از آهنهای مدور، به حالت معلق و آویزان در آمده است. فضای داخلی خانه جاکوبز،  خوب و دلپذیر است و از سمت پشتی، توسط دیوارها محافظت میشود، در حالی که در نمای جلویی، می توان مناظر را از طریق شیشهای که از زمین تا سقف، امتداد دارد، تماشا نمود.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل خانه هربرت جاکوبز:

 • زندگینامه فرانک لوید رایت
 • معرفی خانه هربرت جونز ۲
 • موقعیت
 • معمار خانه هربرت جونز ۲
 • تعریف
 • فضاها
 • طبقه همکف
 • طبقه اول
 • فضاهای داخلی
 • دسترسی
 • باغ
 • نمای بیرونی
 • متریال
 • پلان خانه هربرت جونز ۲
 • گالری تصاویر
 • منابع

پاورپوینت تحلیل خانه هربرت جونز اثر فرانک لوید رایت برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۵ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت هربرت جونز ۲ من جمله بهترین منابعی جهت بررسی یکی از بهترین خانه‌های فرانک لوید رایت را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://en.wikiarquitectura.com/building/herbert-jacobs-house-2

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+