پاورپوینت ایستگاه قطار کینگزکراس لندن

پاورپوینت ایستگاه قطار کینگز کراس لندن

ایستگاه قطار کینگز کراس لندن به عنوان یکی از ترمینال‌های اصلی و پرتردد راه آهن مرکزی لندن که از طراحی خاصی نیز بهره می‌برد، حائز اهمیت است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار کینگز کراس لندن در قالب ۵۱ اسلاید می‌پردازیم.

مقدمه:

ایستگاه قطار کینگزکراس لندن

ایستگاه راه آهن کینگز که با عنوان کینگز کراس لندن نیز شناخته می‌شود، یکی از ترمینال‌های راه آهن مرکزی لندن است که در قسمت شمالی شهر قرار دارد. این ترمینال یکی از شلوغ‌ترین ایستگاه‌های راه آهن انگلیس است که به عنوان ایستگاه پایانه جنوبی خط اصلی ساحل شرقی که به شمال شرق انگلستان و اسکاتلند نیز راه دارد، شناخته می‌شود. در مجاورت ایستگاه کینگز کراس لندن، ترمینال بین‌المللی پانکراس قرار دارد که به ارائه خدمات یورواستار به قاره اروپا می‌پردازد. در زیر هر دو ایستگاه اصلی و در راهروی زیرزمینی لندن، ایستگاه تونل پانکراس کینگز کراس قرار دارد که ترکیب آنها یکی از بزرگترین مراکز حمل و نقل در کشور را به وجود آورده است.

تاریخچه:

تحلیل ایستگاه قطار کینگزکراس لندن

طرح‌های ایستگاه در دسامبر سال ۱۸۴۸ میلادی توسط جورج ترنبول، مهندس ناظری که در نظر داشت اولین ۲۰ مایل (۳۲ کیلومتر) راه آهن شمالی لندن را بسازد، ارائه شد.طرح دقیق ایستگاه توسط لوئیس کوبیت، برادر توماس کوبیت (معمار بلومزبری، بلغاریا و خانه اسبوند) و سر ویلیام کوبیت ارائه شد که مهندس ارشد کاخ کریستال (ساخته شده در سال ۱۸۵۱ میلادی) و مهندس مشاور راه آهن جنوب شرقی و راه اهن بزرگ شمالی بود.

بررسی ایستگاه قطار کینگزکراس لندن

این طراحی شامل دو بام بزرگ طاقی شکل، با ساختاری آجری در انتهای جنوبی بود که به عنوان امتداد طاق‌های پشتی ساخته شده بودند. ویژگی اصلی آن یک برج ساعت ۱۱۲ فوتی (۳۴ متر) است که دارای زنگ‌هایی با صدای زیر، تنور و باس میباشد و تنها یکی از زنگ‌های آن آن دارای وزنی معادل (۱.۴۷ تن است. در واقع از لحاظ ابعاد می‌توان ادعا کرد که ایستگاه قطار کینگز کراس لندن از آکادمی گردشگری مسکو که از طولی برابر با دوازده یارد (۱۸۰ متر) بهره می‌برد و بعدها طول آن به ۲۶۶ یارد (۲۴۵ متر) افزایش یافت، الهام گرفته شده است.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت مطالعات و برنامه فیزیکی ایستگاه قطار

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار گراتس

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار لیون اثر سانتیاگو کالاتراوا

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار افراگولا ناپلی اثر زاها حدید

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار شرقی اکسپو ۹۸ لیسبون اثر سانتیاگو کالاتراوا

بازسازی:

بازسازی ایستگاه قطار کینگزکراس لندن

طرح بازسازی ۵۰۰ میلیون پوندی که توسط Network Rail در سال ۲۰۰۵ میلادی پیشنهاد داده شده بود، توسط شورای کمدن لندن در سال ۲۰۰۷ میلادی تصویب شد. این امر شامل بازسازی و رنگ آمیزی مجدد سقف طاقدار اصلی قطار و حذف سقف کاذب موجود در مقابل ایستگاه و جایگزین کردن آن با یک میدان روباز بود. محل خروج نیم دایره‌ای جدید در ماه مارس سال ۲۰۱۲ میلادی به روی عموم گشوده شد. این قسمت در غرب ایستگاه و جایی در پشت هتل بزرگ شمالی که توسط جان مک الن طراحی و توسط وینکی ساخته شده است، قراردارد. این بخش به دلیل افزایش جریان مسافرینی که به ایستگاه می آمدند و یکپارچه‌سازی بیشتر بخش‌های بین‌المللی، حومه و زیرزمینی ایستگاه طراحی گردید. معمار ادعا نموده که این سقف طولانی‌ترین سازه یکپارچه به کار رفته در ایستگاه‌های اروپاست؛ چرا که سازه نیمه دایره‎ای آن دارای شعاع ۵۴ متری است و بیش از ۲۰۰۰ پانل سقف سه گوش که نیمی از آنها شیشه‎ای هستند در آن به کار گرفته شده است.

بازسازی ایستگاه قطار کینگزکراس

محوطه بین ایستگاه‌های کینگ کراس و سنت پانکراس به عنوان حیات مرکزی کینگ کراس توسعه یافته و حدود ۲۰۰۰ خانه جدید، ۵،۰۰۰،۰۰۰ فوت مربع (۴۶۴،۵۰۰ مترمربع) دفاتر اداری و جاده‌های جدید در آن ساخته شده‌اند. در هنگام بازسازی، دفاتر مرمت شده در سمت شرق ایستگاه با آنهایی که در سمت غرب آسیب دیده بودند، جایگزین شدند و یک پلتفرم جدید که با رقم ۰ مشخص گردیده بود، ساخته شد و در  تاریخ ۲۰ ماه می ۲۰۱۰ میلادی افتتاح گردید. به دلایل زیست محیطی، قطارهای دیزل نمی‌توانند از این پلتفرم استفاده کنند. پروژه بازسازی توانست جایزه میراث فرهنگی اتحادیه اروپا را در سال ۲۰۱۳ میلادی از آن خود کند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار کینگر کراس لندن:

 • معرفی طرح
 • روند پیشرفت کار از ۱۸۵۲ تا ۲۰۱۵
 • بررسی پلان و دیاگرام‌ها
 • سازه
 • عکس‌ها
 • نمای اصلی از بالا
 • ریل قطارها
 • بافت قدیمی از ایستگاه
 • سالن انتظار از نمای بیرون و داخل
 • ورودی اصلی به ایستگاه
 • بافت قدیمی
 • نوع اجرای سازه و مصالح سازه
 • نماهای شب و نحوه نور پردازی
 • راهروی ارتباطی

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار کینگر کراس لندن برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۵۱ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار کینگر کراس لندن یکی از بهترین انواع نمونه موردی ایستگاه قطار خارجی را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+