پاورپوینت تحلیل بیمارستان کودکان نمورس

پاورپوینت تحلیل بیمارستان کودکان نمورس

بیمارستان کودکان نمورس به عنوان یکی از بهترین بیمارستان‌های کودکان در ایالات متحده، به سبب معماری و طراحی خاص خود مورد توجه است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت بیمارستان کودکان نمورس در قالب ۳۰ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی بیمارستان کودکان نمورس:

معرفی بیمارستان کودکان نمورس

بیمارستان کودکان نمورس، در لورلاندو فلوریدا قرار دارد و توانسته است یک استاندارد جدید را در عرصه طراحی بیمارستان کودکان ارائه نماید. این بیمارستان کودکان جدید که به رهبری گروه معماری Stanley Beaman & Sears، طراحی و ساخته شده است، محیط بهداشتی مناسبی را به منظور حصول اطمینان از کیفیت زندگی کودکان و لذت بردن آنها از فضای اطراف فراهم آورده است.

پیش‌زمینه ساخت بیمارستان کودکان نمورس:

پیش‌زمینه ساخت بیمارستان کودکان نمورس

طرح معماری این پروژه عظیم از طریق همکاری با سهامداران نمورس، از جمله مدیران اجرایی، مدیران و کمیته مشورتی والدین و فرزندان طرحریزی گردید. فلسفه ساخت این بیمارستان، پذیرش کودکان از سنین نوزادی تا سنین بالاتر است. بیمارستان کودکان نمورس، برای کودکان مبتلا به بیماری های مزمن، تشخیص‌های پزشکی پیچیده و بیماری‌های خطرناک تاسیس شده است. محوطه بیمارستان به نحوی مناسب کودکان طراحی شده تا حس اطمینان را در آنها القا کرده و برای آنها الهام بخش  و هیجان اگیز باشد . طراحی این پروژه، به طور خاص نشان دهنده درک نمورس از نقش طبیعت در زندگی یک کودک است. در طی فرایند برنامه ریزی، ، تیم طراحی این سوال را مطرح نمود که: «چه چیزی برای کودکان بهترین است؟».

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان کودکان نمورس

در نهایت فلسفه مراقبت از خانواده در مرکز بیمارستان، منجر به شکل گیری استراتیژی‌هایی برای حمایت از خانواده‌ها در تمام حوزه‌های زندگی بیماران شد: اتاق‌های بیمارستانی با امکانات شبانه روزی برای هر دو والدین، تسهیلات شستشو و میز نگهبان در لابی آسانسور هر طبقه برای کمک به والدین طراحی گردیده است. در این بیمارستان، از ساخت سالن‌ها و اتاق‌های مجلل چشم پوشی شده و به جای آن، بخش گسترده‌ای در فضای باز برای مهمانی و تفریح ​​طراحی گردیده است. این فضای مرتفع  از تراس‌هایی با منظره فوق العاده ، ویژگی‌های تعامل با آب ، “وجود باغی بی نظیر” و یک استیج برای اجرای زنده بهره مند می‌باشد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان خارجی

پاورپوینت تحلیل نمونه موردی بیمارستان ایرانی (بیمارستان میلاد، لاله و رسول اکرم)

پاورپوینت تحلیل بیمارستان خارجی (de mataro اسپانیا، آنادولو ترکیه، کاندانگ کربائو و آلبرتا کانادا)

پاورپوینت برنامه فیزیکی بیمارستان

مجموعه ۲۰ نمونه پلان بیمارستان (سایت پلان، برش، نما و پرسپکتیو)

معماری بیمارستان کودکان نمورس:

نمای بیمارستان کودکان نمورس

بیمارستان کودکان نمورس ، فضایی بالغ بر ۶۳۰،۰۰۰ متر مربع را اشغال نموده و دارای امکاناتی با هزینه ۲۶۰ میلیون دلار است که از یک حیاط ورودی با مناظر بی نظیر، ۹۵ تخت جهت بستری بیماران و ۷۶ اتاق تست ، امکانات اضطراری، و یک عرشه پارکینگ تشکیل شده است. کالبد بنا می‌تواند ۳۲ تخت دیگر و ۲۴ اتاق تست اضافی را در خود جای دهد. طرح جامع پیش بینی در نظر دارد تا فضاهای متفاوتی را به بیماران سرپایی و بیماران بستری شده تخصیص دهد، و همچنین دفاتر پزشکی ، امکانات پژوهشی و پشتیبانی را نیز به پروژه اضافه کند. اجزای بیرونی شامل مواد پیش ساخته، پانل‌های فلزی، شیشه‌های الگو بندی شده و سیستم‌های متشکل از دیوارهای پرده‌ای می‌باشند. ترکیبی از تخصص و موادی با کارایی بالا، زیبایی مدرن و رنگارنگی را به فضاهای بیمارستان بخشیده است.

نمای بالای بیمارستان کودکان نمورس

رنگ اتاق می‌تواند توسط کودک انتخاب شود که سبب ایجاد پویایی متغیری در نمای ساختمان می‌شود و باعث می‌گردد که کودکان، بیمارستان نمورس را دوست داشته باشند.. در محیط نیمه گرمسیری اورلاندو، خورشید داغ و رطوبت، عمده نگرانی طراحی این پروژه بود. مطالعات گسترده خورشیدی منجر به ساخت فضاهای مسقف و سایه بان داری در فضای باز شد و همچنین باعث تعبیه اجزای ضد آفتابی در سازه گردید که در عین حال که جلوی نور مستقیم خورشید را می‌گیرند، باعث ورود نور طبیعی فراوانی به درون اتاق‌ها می‌شوند. در پاسخ به سطح رطوبت بالای این منطقه، معماران یک راه پله منحنی‌وار را طراحی کردند که به سمت بالا آمده و به طبقه اول می‌رسد و به این ترتیب زیرزمین تنها برای ارائه خدمات و انبار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمای داخلی بیمارستان کودکان نمورس

علاوه براین، این حالت طراحی به عنوان ویژگی اصلی چشم انداز فضا عمل می‌کند و تا درون ساختمان و فراتر از آن ادامه می‌یابد، و به باغ‌های اطراف می‌رسد . از لحاظ عملکردی ، هماهنگی بین بخش‌های مراقبت سرپایی و بخش بستری بسیار مهم است. کلینیک‌های سرپایی و بستری به تیم‌های تخصصی پزشکی که در بال‌های مجاور همان طبقه مستقر شده‌اند اختصاص دارند و سبب می‌شوند تا تیم مراقبت‌های ویژه با کودکان و خانواده‌هایشان در طول مراجعت‌های مداوم به کلینیک و اقامت یا بستری آشنا شوند.

سالن نمای داخلی بیمارستان کودکان نمورس

بیمارستان کودکان نمورس از جنبه‌های متفاوتی، یک ساختمان هوشمند است؛ چرا که این مجموعه به یک مرکز فرماندهی نظارت بر مجموعه که دارای معیارهای بالینی و خدماتی لازم است مجهز است و فناوری‎های عملکردی و سرگرم کننده را با اهداف مجموعه ادغام نموده است و علاوه بر این‌ها، توانسته به هدف صرفه جویی در هزینه دست یابد. از آنجا که زمین ۶۰ هکتاری این مجموعه در ابتدا دارای پوشش گیاهی بسیار اندکی بود، اولین هدف نمورس، ایجاد چشم اندازهای دلپذیری بود که  باعث تشویق کاشت گیاهان و درختان در محیط ساخت و ساز شد و دیری نپایید که چشم انداز و فضای مد نظر طراحان موسسه محقق گردید. فضاهای داخلی از نور طبیعی بهره مند هستند و دسترسی به چشم اندازهای طبیعی برای کودکان و خانواده هایشان، پرسنل و خدمه امکان پذیر است. در مجموع، معماران این فضا توانستند معماری بالغ اما پر جنب و جوش و فضاهای داخلی غنی و نوینی را با نقطه کانونی نقش طبیعت در فضا به نمایش بگذارند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل بیمارستان کودکان نمورس:’

 • معرفی بیمارستان کودکان نمورس
 • پیش‌زمینه ساخت بیمارستان کودکان نمورس
 • سایت پلان بیمارستان کودکان نمورس
 • پلان طبقه اول بیمارستان نمورس 
 • فضای داخلی بیمارستان نمورس 

پاورپوینت تحلیل بیمارستان کودکان نمورس برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل بیمارستان کودکان نمورس، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه بیمارستان کودکان نمورس را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

۲ یک نظر

 1. علی پاسخ

  پروژه سایتهای ما رو کپی میکنی چند کلمه عوض میکنی به یک سوم قیمت میذاری میفروشی بعد مینویسی برای اولین بار !
  خجالت بکش!

  1. منوچهر شکیبا پاسخ

   درود بر شما دوست عزیز. دیسامگ بر خلاف بسیاری از وبسایت‌ها، سیاست کاری خود رو بر مبنای صداقت بنا کرده که مصداق بارز اون نحوه پاسخگویی ما به مخاطبانمونه. علاوه بر این، لازم به ذکره که تمامی مطالب منتشر شده در دیسامگ، توسط تیم تحریریه این وبسایت نگاشته شدند که شباهت های اختمالی، تنها میتونه به دلیل استفاده از یک منبع خارجی مشترک باشه. با این حال در صورتی که فکر می کنید سوءاستفاده ای از جانب ما صورت گرفته، مراتب رو از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت رسیدگی بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+