کلیسای پادره پیو اثر رنزو پیانو

دانلود رایگان پاورپوینت کلیسای پادره پیو اثر رنزو پیانو

کلیسای پادره پیو به عنوان یکی از برجسته‌ترین آثار معمار برجسته معاصر، رنزو پیانو، توانسته است توجهات بسیاری از علاقه‌مندان معماری را به خود جلب کند. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت رایگان تحلیل کلیسای پادره پیو در قالب ۱۸ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی کلیسای پادره پیو:

معرفی کلیسای پاره پیو

کلیسای پادره پیو که زمان زیادی از افتتاح آن نمی‌گذرد، بسیاری از بازدیدکنندگان را به سوی منطقه‌ای کشانیده است که سان پادرو پیو در آن زندگی می‌کرد. این بازدیدکنندگان در مسیر حرکت به سمت کلیسای پادره پیو، از سراشیبی تندی می‌گذرند که در امتداد یک پیاده روی طولانی قرار دارد و توسط گلکاری‌های زیبا در امتداد دو طرف، محصور گردیده است. این مسیر شیب‌دار پر پیچ و تاب به سمت ورودی کلیسا پیش می‌رود و به صلیب بزرگی که تقریبا ۴۰ متر ارتفاع دارد و به عنوان نقطه کانونی بخش ورودی در نظر گرفته می‌شود، ختم می‌گردد. ۹ ستون اول حیاط ، با ارتفاعی معادل ۲۵ متر، از هشت سرستونی که برج ناقوس اصلی کلیسا را تشکیل داده‌اند پشتیبانی می‌کنند. رنزو پیانو در خصوص ساخت این زیارتگاه چنین می‌گوید:

من سعی کردم فضاها و سطوح وسیعی را ترتیب بدهم تا تمام حواس بازدیدکنندگان را که ممکن بود به آسمان، دریا و زمین معطوف شود به سوی سازه جلب نمایم.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار رنزو پیانو

پاورپوینت تحلیل موزه پل کلی رنزو پیانو

پاورپوینت تحلیل کلیسای رونشان لوکوربوزیه

پاورپوینت تحلیل کلیسای موحد اثر فرانک لوید رایت

پاورپوینت مرمت کلیسای مارگیورکیس ارومیه

معماری کلیسای پادره پیو:

معماری کلیسای پادره پیو

در طراحی ارائه شده توسط رنزو پیانو، بازدیدکنندگان توسط طرح حلقوی عظیمی محصور می‌شوند که  طرح کلی آن توسط دایره سه چهارم شعاع‌های به هم پیوسته ای ایجاد شده است که مداوما در حال کاهش هستند. متریال‌هایی که برای بیان سادگی و استحکام سازه انتخاب شده‌اند، سنگ، چوب و شیشه محلی می‌باشند. پوشش این سقف عظیم در قالب مس زنگار زده با سازه پشتیبان چوب و سنگ آهک، ساخته شده است .سازه پشتیبان شامل دو ردیف مارپیچی از قوس‌های سنگ آپریکنا  است که در یک دایره واقع شده اند و در مجموع به ۲۱ قوس می‌رسند.

قوس های کلیسای پادره پیو

این قوس‌ها یک حلقه درونی و بیرونی را به همراه قوس‌های حلقه بیرونی که به گونه‌ای نمایانگر کپی‌های کاهش یافته قوس‌های داخلی هستند، تشکیل می‌دهند. قوس‌های حلقه داخلی از مرکز دایره سه چهارم نشات می‌گیرند که محراب در آن قرار دارد. از آنجا که قطر قوسها به طور پیوسته کاهش می یابد، با کاهش شعاع دایره، شکلی مارپیچی ایجاد می‌شود که یادآور پوسته حلزون است. ساختار شعاعی، به بخشهایی با ۳۰۰-۴۰۰ صندلی  تقسیم شده است که تا جای ممکن، انجمن را به محراب نزدیک می‌کند. ساختار قوس، همراه با یک سیستم ساختاری ثانویه ساخته شده از چوب، از سقف چوبین پشتیبانی می‌کند. برای داشتن استحکام کافی در هنگام وقوع زلزله ، کابل‌های فولادی بین قوس‌ها جایگذاری شده‌اند.

فضاها:

فضاهای کلیسای پادره پیانو

منطقه  محصور شده توسط دایره سه چهارم، به شکل یک مربع مثلث است که شیب آن  به سمت ورودی کاهش می‌یابد. پنجره شیشه‌ای عظیمی که در قوس سنگی قرار دارد، باعث ورود نور طبیعی به درون کلیسا میشود. در صورتی که چنین پنجره عظیمی در این زاویه احداث نمی‌شد، نیمی از کلیسا تاریک می‌ماند و فقط کورسویی از نور به بالای محراب می‌تابید. پیاده رو که با تخته سنگ‌های مشابه آنهایی که در قوس به کار گرفته شده‌اند پوشیده شده است، کلیسا و جلوخان را به هم متصل می‌کند و تا سالن ادامه می‌یابد و فضای عبور بین جلوخان و محوطه داخلی را در بر می گیرد.

جلوخان کلیسای پادره پیانو

جلوخان، به دلیل بهره گیری از یک طرح باز و اتصال به محوطه داخلی کلیسا، می تواند تا ۳۰ هزار نفر را در درون خود جای دهد و در جشن ها مورد استفاده قرار گیرد. سردابه، کلیساهای کوچک، محل مخصوص اعتراف و اتاق‌های مدرن اداری و رویدادها در زیرزمین ۱۱۰۰۰ متر مربعی این سازه قرار گرفته‌اند. استفاده از مواد  ارتباط جالبی را بین سنت و نوآوری ایجاد نموده است. مس مارک  TECU® Patina از یک طرف با استفاده از یک فرایند صنعتی در کارخانه زنگار زده می‌شود و به همین دلیل دارای سطح سبز مناسب برای آغاز کار است و در عین حال خواص عملکردی مس نیز کاملا حفظ می‌گردد. جرم سبز سقف کلیساها، معمولا بلافاصله و بدون نیاز به چند دهه اکسیداسیون ظاهر می‌شوند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت کلیسای پادره پیو:

  • بیوگرافی رنزو پیانو 
  • نمونه‌هایی از آثار پیانو 
  • پروژه‌های به اتمام رسیده 
  • کلیسای پادره پیو 

پاورپوینت رایگان کلیسای پادره پیو، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۱۸ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با دانلود رایگان پاورپوینت کلیسای پادره پیو، یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه این اثر رنزو پیانو را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

دانلود رایگان دیسامگ

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+