موزه کولومبا پیتر زومتور

پاورپوینت تحلیل موزه کولومبا کلن اثر پیتر زومتور

موزه کولومبا کلن یکی دیگر از آثار برجسته طراحی شده به دست معمار برجسته سوئیسی، پیتر زومتور، است که میراث‌دار این شهر تلقی می‌گردد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل موزه کولومبا پیتر زومتور در قالب ۶۰ اسلاید می‌پردازیم.

تاریخچه موزه هنر کولومبا کلن:

موزه هنر کولومبا کلن اثر پیتر زومتور

سراسر تاریخ شهر کلن، از نخستین مرحله استقرار رومیان در این شهر، سایت فعلی موزه کولومبا، در تصرف کلیساهای مختلف بوده است. طی قرون وسطی، زمانی که مجموعه مذهبی سنت کولومبا، بزرگترین و اشرافی‌ترین مجموعه مذهبی کلن تلقی می‌شد، ساخت کلیسای کولومبا به منظور نمایش هر چه صریحانه‌تر این شکوه و قدرت در دستور ساخت بانیان این مجموعه قرار گرفت. این کلیسای باشکوه تا سال ۱۹۴۳ میلادی همچنان پابرجا بود تا اینکه طی بمباران هوایی گسترده نیروهای متفقین، همانند سایر نقاط شهر به طور کامل ویران شد. خرابه‌های کلیسا تا مدت‌ها همچنان دست‌نخورده باقی ماند و تنها ۶ سال بعد کلیسای کوچکی در نزدیکی آن به دست معماری محلی، به منظور بزرگداشت یاد و خاطر درگذشتگان آن تراژدی عظیم، ساخته شد. شاید در نگاه اول، پیوند زدن تمامی این مراحل تاریخی به یکدیگر در طراحی موزه‌ای در سایت کلیسای کولومبا اندکی ناامیدکننده بود. لکن پیتر زومتور آن را به عنوان چالشی در نظر گرفت که مدیریت آن تنها نیازمند تلاش بیشتر بود و لاغیر.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل موزه یهود برلین

پاورپوینت تحلیل موزه لوور فرانسه

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن فورت ورث اثر تادائو آندو

پاورپوینت تحلیل موزه کیاسما اثر استیون هال

پاورپوینت تحلیل موزه مرسدس بنز اشتوتگارت آلمان

پاورپوینت تحلیل موزه پل کلی رنزو پیانو

معماری موزه کولومبا پیتر زومتور:

معماری موزه کولومبا پیتر زومتور

در نگاه اول به نمای بیرونی موزه کولومبا، سوای مجموعه‌ای از سوراخ‌های ایجاد شده در نمای بتنی آن و تعدادی پنجره مربعی، نکته جالب توجه دیگری به چشم نمی‌خورد. لکن با قدم نهادن به سالن اصلی طبقه تحتانی موزه از طریق لابی آن، همه چیز رنگ و بوی دیگری پیدا می‌کند. دیوارهای بدون پنجره سالن اصلی، در بخش فوقانی به ردیفی از سوراخ‌های متعددی ختم می‌شوند که نور فیلتر شده را به آن وارد می‌کنند. راهرویی زیگزاگی شما را به بخش حفاری‌های باستانی محصور در میان ستون‌های بتنی متصل به سقف هدایت می‌کند. ادامه راهرو به آتریوم بدون سقفی منتهی می‌شود که مجسمه مکشوف ریچارد سرا طی حفاری‌های صورت گرفته به نام مغروق و نجات‌یافته بر بالای آن خودنمایی می‌کند. این نقطه پایان مناسبی برای روایت سایت از گذشته خود است.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل موزه کولومبا کلن اثر پیتر زومتور:

 • بیوگرافی پیتر زومتور
 • تاریخچه موزه کولومبا کلن
 • شناخت بستر طرح
 • الحاقات بنا طی دوره‌های بعدی
 • ارائه طرح جدید موزه توسط پیتر زومتور
 • ویژگی‌های کلیدی بنا
 • معماری موزه کولومبا پیتر زومتور
 • فضای خارجی
 • فضای داخلی
 • پلان طبقات
 • برش
 • منابع

پاورپوینت تحلیل موزه کولومبا پیتر زومتور برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۶۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل موزه کولومبا کلن پیتر زومتور، بهترین تحلیل موجود از این اثر ارزشمند را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک تحلیل نمونه موردی موزه خارجی ارزشمند نیز کاربرد داشته باشد.

منبع:

آرک اسپیس

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+