تحلیل خانه کویری

پاورپوینت تحلیل خانه کویری کندریک بنگز کلاگ

خانه کویری (The high desert house) یکی دیگر از شاهکارهای معمار برجسته امریکایی، کندریک بنگز کلاگ، در سبک ارگانیک به شمار می‌رود. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل خانه کویری کندریک بنگز کلاگ در قالب  ۲۲ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی خانه کویری:

معرفی خانه کویری

بو دولیتل دارای حرفه موفق فروش تابلوهای نقاشی از زندگی بومیان آمریکا و مناظر بارش برف است. جی دولیتل نیز به عنوان نماینده هنری همسرش کار می‌کند. این زن و شوهر به دنبال یک معمار هنرمند بودند و در نهایت کندریک بنگز کلاگ را در هیئت مدیره معماری کالیفرنیا یافتند. آنها نامه دست نوشته‌ای را به رشته تحریر دراوردند و در آن، عکس‌های املاک خود را نیز برای کلاگ ارسال نمودند. دولیتل که ۶۶ سال دارد، در این باره چنین می‌گوید:

“اگر شما کار خود را دوست داشته باشید، آن را به بهترین وجه انجام خواهید داد، من نمی‌خواستم کسی را استخدام کنم که مدام او را زیر نظر داشته باشم. “

معرفی خانه کویری ارگانیک

هنر واقعی، زمانی پدیدار می‌شود که شما برنامه را کنار گذاشته و از خلاقیت خود استفاده کنید، در این نقطه است که شما به هنر بینظیری دست خواهید یافت. بسیاری از تجهیزات چوبی و خاص و همچنین اثاثیه فلزی که توسط هنرمند فلزکار، جان وگرن طراحی شده‌اند، به صورت در محل، ساخته شده‌اند. درب‌های طراحی و حجاری شده، قفل‌ها، سینک‌ها و توالت‌ها، اشیایی هستند که هر یک به درستی و متناسب با خانه طراحی گردیده‌اند. کلاگ می‌گوید اکثر مردم، دقیقا در همان مسیری که معمار می‌خواهد پیش نمی‌روند اما صاحبان این خانه، ما را شگفت زده کردند.

معرفی معماری خانه کویری ارگانیک

طراحی در سال ۱۹۸۸ میلادی آغاز و بلافاصله بعد از آن نیز ساخت و ساز آغاز گردید. ساختار اصلی در سال ۱۹۹۳ میلادی به پایان رسید، اما کارهای داخلی و نصب درب‌ها و پنجره‌ها چند سال بعد هم طول کشید . با این حال در حالی که خانواده دولیتل در یک مجتمع گچکاری شده معمولی ۱۵۰۰ متر مربعی در همان نزدیکی زندگی میکردند، تا اوایل سال ۲۰۰۰ نتوانستند به طور کامل به این خانه نقل مکان کنند.

معرفی معماری خانه کویری

دولیتل‌ها در نهایت تصمیم گرفتند تا ابعاد خانه را برای ایجاد محیطی صمیمانه‌تر و ساده‌تر، کوچکتر نماید. هم اکنون، پس از ۱۱ سال زندگی در این خانه، این زوج ، دیگر برای بالا رفتن از  پله‌ها و طبقات سنگی، خیلی پیر شده‌اند. صاحب خانه  می‌گوید،” دور شدن از این خانه، واقعا برایمان سخت است؛ چرا که خانه کویری ما بسیار هیجان انگیز بود.

موقعیت خانه کویری:

موقعیت خانه کویری

خانه کویری که در خارج از پالم اسپرینگز، در املاک ۱۰ هکتاری دولیتل واقع شده است از وجود معماری ارگانیکی بهره می‌برد که نیم نگاهی هم به هنر  منحصر به وجود آمده از همکاری خلاقانه بین صاحبان هنرمند آن و معمار، کندریک بنگز کلاگ دارد. این سازه، برای اولین بار با قیمت ۳ میلیون دلار در بازار قیمت گذاری شده است.

کانسپت:

کانسپت خانه کویری

منتر راجع به این خانه گفته است که به نظر می‌رسد این خانه کویری، از محیط خود رشد نموده است، چیزی مانند رشد قارچ. این سازه به هیچ وجه مزاحم محیط اطراف نیست بلکه بخشی از چشم انداز آن است  و در عین حال، یک خانه هم هست.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل خانه پیازی کندریک بنگز کلاگ

پاورپوینت تحلیل خانه شیشه‌ای فیلیپ جانسون

پاورپوینت تحلیل خانه شیشه‌ای میس وندروهه به همراه پلان

پاورپوینت تحلیل خانه آبشار (پلان اتوکدی، تری دی مکس، پرسپکتیو و گالری تصاویر)

کندریک بنگز کلاگ:

کندریک بنگز کلاگ

همانند معمار معروف، جان لاوتنر، کندریک بنگز کلاگ، با ساخت خانه‌هایی مانند خانه ین در نزدیکی سن دیگو تا کلیسای کوچک مراسم عروسی هاشینو در ژاپن، توانست نام معمار ارگانیک را بر خود بنهد. بر خلاف زوایای تیز و مشخص خانه‌های اواسط قرن، طرح‌های وی، مدور هستند و از خاک رس قالب گیری شده، ساخته شده‌اند.

تحلیل سازه‌ای:

تحلیل سازه‌ای کندریک بنگز کلاگ

خانه کویری دولیتل، از لایه‌های بتنی، فولادی، شیشه‌ا‌ی و مسی ساخته و بر روی شیب نامنظمی، جا خوش کرده، گویی، در مقابل دامنه کوه، آشیان ساخته است. فونداسیون آن، با شکستن سنگ بستر گرانیتی، پایه ریزی شده و از یک دال بتنی سنگین تشکیل شده است. سپر سخت و خشن قسمت خارجی، دیوارهای بتنی قالب گیری شده‌ای را شکل داده‌اند که همانند لفافی، مساحت ۴،۶۴۳ متر مربعی خانه را پوشانیده است و تصویر کرم ابریشمی را که در پیله خود جای گرفته تداعی میسازد. ۲۶ ستون، سقف‌ها را که  همانند بال‌های گسترده شدهای به نظر می‌رسند، سر پا نگاه داشته‌اند. از انجا که خانه کویری،  تنها ۱۵ دقیقه با سن آندریاس فاصله دارد، بر اساس  بالاترین استانداردهای زلزله کالیفرنیا تقویت شده است.

متریال:

متریال کندریک بنگز کلاگ

اجزای این سازه کویری، از فلز، شیشه و سنگ بومی ساخته شده‌اند و این سازه، همانند سمفونی به هم بافته شده‌ای است که با نور طبیعی نامنظم رسوخ کرده از حفرههای سقف و دیوار، درام فوق‌العادهای را خلق می‌کند. 

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت خانه کویری:

  • معرفی
  • موقعیت
  • کانسپت
  • معمار
  • تحلیل سازه‌ای
  • متریال
  • پلان
  • گالری تصاویر
  • منابع

پاورپوینت تحلیل خانه کویری کندریک بنگز کلاگ، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۲ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل خانه کویری، من جمله بهترین منابعی جهت مطالعه این اثر فوق‌العاده کندریک بنگز کلاگ را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://spfaust.wordpress.com/tag/kendrick-bangs-kellogg

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+