خانه وینزلو

پاورپوینت تحلیل خانه وینزلو اثر فرانک لوید رایت

خانه وینزلو (Winslow House) به عنوان یکی از کارهای ابتدایی معمار برجسته امریکایی، فرانک لوید رایت، از اهمیت بسیاری برخوردار است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل خانه وینزلو اثر فرانک لوید رایت در قالب ۲۵ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی خانه وینزلو:

معرفی خانه وینزلو

فرانک لوید رایت خانه وینزلو را در سن ۲۶ سالگی طراحی کرده است. این خانه، از همان ابتدا، به دلیل ایده بدیع و بحث انگیزش، مشهور شد؛ چرا که در آن زمان، طراحی نئو تودور که مهم‌ترین شاخصه آن سقفی با شیب حداکثری به شمار می‌رود، در ساخت خانه‌های سبک شیکاگو رواج داشت. این در حالی است که رایت، تلفیق دو طرح کلاسیک و نوینی را در سر می‌پروراند که در آن از مواد طبیعی استفاده شده باشد، چیزی که در آن زمان کاملا منحصر به فرد بود. رایت به همین منظور، از یک طرح سبک به عنوان پنجره‌های شیشه‌دار استفاده نموده بود که سبب می‌شد نمای اصلی، دارای تقارن دقیقی باشد. در خانه وینزلو، عناصر کلیدی معماری مسکونی FLW، در پایه، سقف اندکی شیب‌دار و دودکش، که به عنوان عناصر ساختاری هر دو طبقه، طراحی شدهاند، به چشم می‌خورد. چند سال پیش بود که خانه وینزلو، توسط AIA به عنوان یکی از مهمترین نمونه کارهای رایت و همچنین خانه‌هایی انتخاب شد که به اعتلای فرهنگ آمریکایی کمک نموده است.

موقعیت:

خانه های فرانک لوید رایت

خانه وینزلو در همسایگی بخش مسکونی ایالت ریور فارست، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا، ساخته شده است.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار فرانک لوید رایت

پاورپوینت تحلیل خانه آبشار (پلان اتوکدی، تری دی مکس، پرسپکتیو و گالری تصاویر)

پاورپوینت تحلیل خانه روبی (پلان اتوکدی، برش، نما و پرسپکتیو)

پاورپوینت تحلیل خانه انیس (پلان اتوکدی، برش و نما)

پاورپوینت تحلیل کارخانه واکس جانسون اثر فرانک لوید رایت

کانسپت:

کانسپت خانه وینزلو

با توجه به قوانین کنونی، خانه ساخته شده برای ویلیام اچ. وینزلو، ساختمان هوشمندانه، اصیل و برازنده‌ای بود. با این حال، در سال ۱۸۹۴ میلادی، چیزی غیر عادی به نظر می‌رسید که باعث سرزنش آن، توسط همسایگان میشد. بسیاری از عناصر خانه، نشان دهنده خروج از هنجارهای معماری مسلط بر غرب میانه، در طول قرن نوزدهم است. دیوارهای بیرونی از یک پایهء سنگی سر برافراشته بودند، که رایت آن را “سطح زیرزمینی” نامیده بود.گیاهان اطراف ساختمان، چندان زیاد نیستند که سبب می‌شود، یکپارچگی بین خانه و زمین، بیشتر به چشم آید. به جای سقفی با شیب معمولی که توسط یک دودکش بلند و نازک، تفکیک شده باشد، شیب سقف به آرامی از یک شومینه بزرگ، شروع می‌شود و تاق نمای بزرگی را در پنجره‌های طبقه بالا ایجاد می‌کند که به نوبه خود، توسط نواری سیاه رنگ، احاطه می‌گردد و با سایه افکندن بر نمای سازه، چهره آن را هر چه بیشتر، مبهم می‌سازد.

شیروانی خانه وینزلو

آفتاب‌گیرهایی که رایت، خانه وینزلو را در آن پنهان نموده است، سایه‌بانی را ایجاد می کنند که به واسطه آن، می‌توان به راحتی به افقی که گویی غرب کالیفرنیا را تسخیر نموده است، خیره شد. به کار گیری نواری از مواد تیره رنگ که همچون قابی، دیوارهای نما را می‌پوشانند به همراه رنگ تیره نما و پوششی از رنگ ملایم، تصویری خیال برانگیز را در ذهن بیننده ایجاد میکند. پنجره‌ها از پایه به سوی سردر پیش می‌روند و حدود سی سانتی متر پایین‌تر، پایان می‌یابند، به طوری که نه تصور یک حفره در دیوار، بلکه طرحی از یک ورودی را برای خانه، به تصویر می‌کشند. علاوه بر این، خانه وینزلو، دارای یک مفهوم دوگانه است که در مقایسه با استانداردهای بخش مرتفع پشتی، تجلی می‌یابد. در حالی که در بخش روبروی خانه، تقریبا تمام ویژگی‌های یک خانه کلاسیک در قالب استاندارد خود، وجود دارد، بخش پشتی، یک بخش عقب افتاده است که ظاهری پیچیده و غیر معمول دارد و باعث نقض قوانین معماری آن زمان می‌شود. با اینکه نمای خانه وینزلو، یک عنصر ساختاری است، اما گویی زنده است و نفس می‌کشد و همانند یک پرده نازک، چشم‌اندازی را ایجاد می‌کند که سبب شهرت طرح معماری دیافراگمی و حجاب مانند رایت میشود.

فضاها:

فضاهای خانه وینزلو

اگر چه بالا آمدگی بخش جلو و تقارن روشن آن با ورودی مرکزی، در خانه‌های کلاسیک، بیشتر به چشم میخورد، به هیچ وجه نمی‌توان گفت که خانه وینزلو، یک خانه کلاسیک است. در این خانه، دسترسی به سوی دیگر، به صورت مماس امکان پذیر است. در بخش داخلی، فضاها به خوبی تعریف شده‌اند و به جای اینکه، حس وجود بلوک‌هایی را در بلوک‌های دیگر، القا کنند، به آرامی در محیط داخلی جریان دارند. بخش‌های چوبی، ساده و بی‌پیرایه هستند و به صورت اندلس طبیعی، کار شده‌اند. در فضای داخلی، تمام چیزها در نهایت ظرافت و فروتنی محض، طراحی شده و گویی در هاله‌ای اغراق آمیز، ناشناخته مانده است.

متریال:

متریال خانه وینزلو

مواد استفاده شده برای ساخت خانه وینزلو، با توجه به ویژگی‌های مختلف خود به کار گرفته شدند: بتن، آجر سفید و آجر طلایی رومی را در جای خود حفظ می‌کند. حاشیه‌های قرمز مایل به قهوه‌ای روی دیوار عرشه بالایی، دارای رنگ قهوه‌ای تندی هستند. زمانی که آجرها برداشته شدند، این حواشی، به رنگ چوب، رنگ آمیزی شدند و بتن، مخفی گردید.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل خانه وینزلو:

  • معرفی خانه وینزلو
  • موقعیت
  • معمار خانه وینزلو
  • کانسپت
  • فضاها
  • متریال
  • پلان خانه وینزلو
  • تصاویر
  • منابع

پاورپوینت تحلیل خانه وینزلو اثر فرانک لوید رایت، برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۵ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل خانه وینزلو یکی از بهترین منابعی جهت بررسی این اثر فرانک لوید رایت را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانشجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+