منار فوردهام شیکاگو

پاورپوینت تحلیل منار فوردهام شیکاگو اثر سانتیاگو کالاتراوا

منار فوردهام (Fordham Spire) که از آن با نام منار شیکاگو نیز یاد می‌شود، یکی از مهم‌ترین آثار معمار خوش نام اسپانیایی، سانتیاگو کالاتراوا، است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل منار فوردهام اثر سانتیاگو کالاتراوا در قالب ۲۰ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی منار فوردهام شیکاگو:

معرفی منار فوردهام شیکاگو

آثار معمار معروف والنسیایی، سانتیاگو کالاتراوا، کماکان در حال فتح آمریکا هستند و می‌توان آن را به وضوح در مرتفع‌ترین برج ساخته شده توسط وی در شیکاگو مشاهده نمود. با ارائه پیشنهادی مبتنی بر اشغال فضای منتهی به سواحل دریاچه میشیگان، ساختمانی در این منطقه ساخته شد که یک هتل و ۲۵۰ آپارتمان لوکس را در خود جای داده است. منار فوردهام، به نام شرکت معاملاتی بانی ساخت آن، کریستوفر کارلی، رئیس شرکت ساخت و ساز املاک و مستقلات فوردهام نامگذاری شده است.

مقایسه منار فوردهام

پیشنهاد ساخت منار فوردهام توسط فرمانداران ایالتی مورد تایید قرار گرفت و مؤسسان آن مجبور به جمع آوری پول لازم برای پروژه‌ای شدند که هزینه آن حدود ۵ میلیون دلار تخمین زده شده بود. علاوه بر این، آن‌ها باید بر شک و تردیدهای ساکنین ساختمان‌های مجاور این سازه که نگران افزایش ترافیک و آلودگی بصری در این منطقه بودند، غلبه می‌نمودند. به دلیل وجود این مسائل، پروژه، مجددا نسبت به آنچه که در ابتدا طرح‌ریزی شده بود تغییر کرد. همچنین نام پروژه نیز تغییر نمود و هم اکنون با نام منار شیکاگو شناخته می‌شود.

کانسپت:

کانسپت

منار فوردهام از ۱۱۵ طبقه تشکیل شده است و دارای ارتفاعی برابر با ۴۴۴ متر تا سقف می‌باشد. آنتن مارپیچ موجود در بالای این برج، به ارتفاعی حدود ۶۱۰ متر از زمین می‌رسد که سبب می‌شود این برج به بلندترین آسمان خراش موجود در ایالات متحده بدل شود. طرح به کار گرفته شده برای ساخت منار فوردهام، با توجه به هنر به کار رفته در آن، بسیار  قدرتمند و حرفه‌ای است.

معرفی منار فوردهام

نمای شیشه‌ای این سازه که یک شکل مواج را در شکل موج های پایین رود ایجاد می‌کند، از طریق یک نوآوری ساختاری فوق‌العاده هوشمندانه طراحی شده است. هر طبقه مجزای برج در خارج از هسته، به عنوان یک فضای جداگانه، با جهات مقعر و منحنی شکل ملایم ساخته شده‌اند. هر کدام از این طبقات روی هم انباشته شده، نسبت به طبقه زیرین، کمی بیش از ۲ درجه چرخش داشته، در نتیجه، ۱۱۵ طبقه این ساختمان، نسبت به هسته، در حدود ۲۷۰ درجه بر محور خود چرخیده‌اند، به‌طوری که اگر در جلوی این برج بایستید، احساس جنبش و حرکت به شما دست خواهد داد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت بیوگرافی و تحلیل آثار سانتیاگو کالاتراوا

پاورپوینت تحلیل برج ترنینگ تورسو سانتیاگو کالاتراوا

پاورپوینت تحلیل برج خلیفه دبی به همراه پلان

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار لیون اثر سانتیاگو کالاتراوا

پاورپوینت تحلیل ایستگاه قطار شرقی اکسپو ۹۸ لیسبون اثر سانتیاگو کالاتراوا

سازه:

سازه مناره فوردهام

سازه منار فوردهام یا همان منار شیکاگو، تا حد زیادی از طراحی هوشمندانه معمار خود، سانتیاگو کالاتراوا، بهره می‌برد؛ چراکه طرح‌های منحنی‌وار به کار گرفته شده در روند ساخت، قدرت بیشتری را به سازه اضافه نموده‌اند و همراه با منحنی‌های خارجی، منجر به کاهش تاثیر نیروی باد می‌شوند. طراحی منحنیوار این ساختمان، به طور کامل نیروهای باد را سرکوب نمی‌کند. بنابراین برای مقابله با این نیروها، دیواره‌هایی بتنی با لبه‌هایی تیز و ۱۲ بخش بیرون‌زده، ساخته شده‌اند. کل این سازه عظیم بر روی هفت ستون به شکل W در اطراف تالار شیشه‌ای مرتفعی به ارتفاع ۵۷ فوت، قرار گرفته است.

سازه و متریال ایستگاه قطار شرقی اکسپو 98

ساکنین مقیم این منطقه از شهر شیکاگو، به شکل محسوسی متوجه وجود منار فوردهام نمی‌شوند؛ چراکه این سازه حتی قبل از ساخته شدن سایر ساختمان‌های اطراف نیز مسیر نور خورشید را مسدود می‌کرد و بر بخش اعظمی از این منطقه سایه می‌افکند. بیشتر قسمت‌های منار شیکاگو از بتن ساخته شده است و با عبرت‌گیری از حملات ۱۱ سپتامبر نیویورک، از دو دستگاه راه‌پله اضطراری در هسته مرکزی خود بهره می‌برد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل منار فوردهام شیکاگو اثر سانتیاگو کالاتراوا:

  • معرفی منار فوردهام شیکاگو
  • معمار منار فوردهام شیکاگو
  • کانسپت
  • فضاها
  • سازه
  • منابع

پاورپوینت تحلیل منار فوردهام شیکاگو اثر سانتیاگو کالاتراوا برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۲۰ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت منار فوردهام یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه یکی از ارزشمندترین آثار سانتیاگو کالاتراوا را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه دانسجویی فوق‌العاده نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: https://en.wikiarquitectura.com/building/fordham-spire

سهیلا دوست پژوه هستم. دارای مدرک کارشناسی از گیلان. بندر انزلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+