پاورپوینت تحلیل موزه لوور پاریس

پاورپوینت تحلیل موزه لوور فرانسه

موزه لوور پاریس به عنوان بزرگترین موزه هنر دنیا علاوه بر آثار ارزشمند بسیار، به سبب معماری چشمگیر خود نیز از شهرت بسیاری برخوردار است. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل موزه لوور فرانسه در قالب ۹۲ اسلاید می‌پردازیم.

معرفی:

پاورپوینت تحلیل معماری موزه لوور پاریس

موزه لوور پاریس که در واقع موزه ملی هنر فرانسه به شمار می‌رود، یکی از مهم ترین موزه‌های دنیاست. در تاریخچه بسیاری از موزه‌ها، تاسیس یک موزه، ناشی از تبدیل مجموعه‌های خصوصی به مجموعه‌ای عمومی است که به منظور استفاده جمعی از آن توسط حکومت‌ها صورت می‌گیرد. موزه لوور فرانسه بدون شک با دارا بودن بزرگترین مجموعه اشیای هنری، پربازدیدترین موزه هنری در دنیا محسوب می شود.

موقعیت:

پاورپوینت بررسی معماری موزه لوور پاریس

موزه لوور فرانسه در کرانه جنوبی رود سن پاریس واقع شده است. ساختمانی که این موزه در آن قرار دارد (ساختمان پاریس دو لوور) که تا سال ۱۶۸۲ میلادی اقامتگاه شاهان فرانسوی بوده است، یکی از بزرگترین ساختمان‌ها در جهان محسوب می‌شود. این ساختمان در محل قرارگیری یک قلعه قدیمی مربوط به قرن سیزدهم، بنیان گذاشته شده است. کل مجموعه در زمینی به مساحت ۱۹ هکتار قرار دارد.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل موزه هنر دنور اثر دنیل لیبسکیند

پاورپوینت تحلیل موزه هنرهای مدرن فورت ورث اثر تادائو آندو

پاورپوینت تحلیل موزه پل کلی رنزو پیانو

پاورپوینت تحلیل موزه ماکسی زاها حدید

پاورپوینت تحلیل موزه هنر آتلانتا ریچارد میر به همراه پلان اتوکدی (نما، برش و سه بعدی)

پاورپوینت تحلیل موزه هنر میلواکی

مرحله تاریخی:

پاورپوینت معرفی موزه لوور پاریس

این ساختمان به خودی خود، نمادی از انقلاب معماری است و آمیزه‌ای از سلیقه‌های مختلف در فرانسه به شمار می‌رود. ساختمان پاریس دو لوور بر روی خرابه‌های یک قلعه قرون وسطایی ساخته شده است. این ساختمان به عنوان یکی از بزرگترین کاخ‌های سلطنتی اروپا، در سال ۱۵۲۷ میلادی بنیان گذاشته شد. در این سال فرانسیس اول، شاه فرانسه و یکی از بزرگترین حامیان هنر، به معماری به نام پیر لسکات (Pierre Lescot) مأموریت داد تا یک اقامتگاه باشکوه در نزدیکی قلب رودخانه سن در پاریس بنا نهد. شاه فرانسیس اول علاقه بسیاری به سبک ایتالیایی رنسانس داشت که موجب شد لسکات از همین سبک جهت طراحی و ساخت کاخ مدنظر بهره گیرد.

پاورپوینت معرفی فضای داخلی موزه لوور پاریس

در فاز نخست عملیات ساخت ساختمان پاریس دو لوور، دو شخص دیگر نیز سهیم بودند؛ نخست هنری دوم، جانشین فرانسیس اول و دوم بیوه وی، کاترین دو مدیسی (Catherine de Medici) که در سال ۱۵۶۴ دستور ساخت اقامتگاه شاهانه‌ای در بخش غربی لوور در باغ‌های تویلری (Tuileries) را به فیلبرت دولورم (Philibert de l’Orme ) داد. این ساختمان نخستین بخش الحاقی به ساختمان لوور تا زمان اتصال کامل آن دو به یکدیگر در سال ۱۵۹۵ میلادی است.

پاورپوینت معرفی فضای موزه لوور پاریس

دور دوم نوسازی ساختمان پاریس دو لوور در سده هفدهم میلادی و در حالی صورت پذیرفت که به عمارتی نیمه‌متروک بدل گشته بود. این امر از رشد بی حد و حصر گیاهان موجود در باغ‌های این قصر ناشی می‌شد. کاری بازسازی به دستور پادشاه وقت، لویی چهاردهم، انجام شد که عمده معماری چشمگیر بنای فعلی نیز ثمره مستقیم آن است. کلود پرو (Claude Perrault)، لویی لوا (Le Vau) و شارل لبرون (Le Brun) معماران جدیدی بودند که برای عملیات بازسازی ساختمان دولوور برگزیده شدند. این معماران عملیات بازسازی را طی سال‌های ۱۶۶۷ تا ۱۶۷۰ میلادی به پایان بردند.

مرحله مدرن:

پاورپوینت فضای موزه لوور پاریس

در سال ۱۹۸۱ میلادی، به عنوان بخشی از پروژه‌ای عظیم، طراحی بخشی از پذیرایی جدید و بهبود بخش‌هایی از موزه لوور فرانسه، بر عهده یو مینگ پی (Ieoh Ming Pei)، معمار برجسته چینی-امریکایی، گذاشته شد. این بخش‌ها به صورت رسمی در ۳۰ می سال ۱۹۸۹ میلادی به سوی عموم گشوده شدند. این بازگشایی همزمان با جشن دویست سالگی انقلاب فرانسه بود. زمانی که ریاست جمهوری وقت فرانسه، فرانسوا میتران (Francois Mitterrand)، پروپوزال یو مینگ پی جهت اجرا در موزه لوور فرانسه را مطالعه کرد، بی‌درنگ با ساخت هرمی شیشه‌ای در قلب دادگاه ناپلئون (Cour Napoléon) موافقت نمود. هرم شیشه‌ای عظیمی که با انبوهی از فواره‌ها احاطه شده بود و ظاهر مدرنش همخوانی خاصی با ماهیت موزه لوور پاریس نداشت.

پاورپوینت کامل موزه لوور پاریس

هرم شیشه‌ای عظیم ساخته شده که در طراحی آن از هرم خئوپس (جیزه) الگو گرفته شده بود، به دروازه اصلی بخش اداری و موزه بدل شد. ارتفاع این هرم ۲۰.۶ متر و قطر پایه ی آن برابر ۳۵ متر است. سطوح این هرم با ۶۰۳ قطعه الماس و ۷۰ شیشه ی مثلثی پوشیده شده‌اند. این هرم و اتاق ورودی اصلی آن در زیر زمین قرار دارد که علت آن مشکلات مربوط به ورودی اصلی آن است. در واقع این بخش، نیاز اصلی مربوط به سیل بازدیدکنندگان روزانه را برطرف نمی‌کند.

پاورپوینت کامل معماری موزه لوور پاریس

امروزه، بازدیدکنندگان پس از ورود به هرم، به منظور تحویل بلیت‌ها وارد اتاق بزرگ دیگری می‌شوند و تنها پس از آن است ک می‌توانند وارد ساختمان اصلی موزه شوند. شایان ذکر است که هرمی معکوس نیز در موزه لوور پاریس به عنوان نماد مادین و نقطه مقابل نرینگی هرم اصلی، در اندازه‌ای کوچکتر، طراحی و ساخته شد که برخلاف هرم اصلی ورودی تنها در نقش یک نورگیر عمل می‌کند.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل موزه لوور فرانسه:

 • ساختارهای معماری
 • مکان
 • تاریخ
 • نمونه ساختاری
 • سیستم ساختاری
 • آب و هوا
 • متن
 • شیوه
 • هرم لوور (موزه لوور )
 • محتویات
 • طراحی و ساختار
 • پیشنهاد اصلی
 • جام نواحی شهری
 • منابع در فرهنگ عمومی
 • سازه‌های فضا کار
 • انواع سازه فضاکار
 • امتیازات سازه‌های فضاکار

پاورپوینت تحلیل موزه لوور فرانسه برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۹۲ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل موزه لوور فرانسه یکی از بهترین منابعی جهت مطالعه موزه لوور پاریس و معماری باشکوه آن را در دست خواهید داشت که می‌تواند به عنوان یک پروژه معماری فوق‌العاده نیز کاربرد داشته باشد.

منبع: https://en.wikiarquitectura.com/building/louvre-museum

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+