پاورپوینت پل معلق آمل

پاورپوینت تحلیل پل معلق آمل (پل فلزی آمل)

پل فلزی آمل که در میان اهالی با نام پل معلق آمل شناخته می‌شود، یکی از پل‌های فلزی زیبای ساخته شده در دوران پهلوی است که به سبب طراحی خاص خود شهرت دارد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه پاورپوینت تحلیل پل معلق آمل در قالب ۳۳ اسلاید می‌پردازیم.

شهر آمل:

نقشه شهر آمل

آمل شهری واقع در استان مازندران و مرکز همین شهرستان است. این شهر به عنوان یکی از کهن‌ترین شهرهای این استان و کشور، از دیرباز به سبب موقعیت سوق‌الجیشی خود مورد توجه قرار داشت و قطب تجاری این استان و بخش اعظمی از مناطق شمالی کشور تلقی می‌شد؛ به طوری که حتی در دوران حکومت آل زیار و علویان، عنوان پایتختی را یدک می‌کشید. آمل به عنوان سومین شهر بزرگ استان مازندارن، دارای اماکن تاریخی بسیاری است که در کنار طبیعت بکر و سرسبزش، آن را به یکی از قطب‌های گردشگری شمال کشور بدل می‌سازد. با این حال در دوران معاصر نیز شاهد طراحی و ساخت آثار متعددی در این شهر هستیم که بر زیبایی و اهمیت آن می‌افزایند.

مطالب پیشنهادی:

پاورپوینت تحلیل سی و سه پل اصفهان

پاورپوینت تحلیل پل لا موهر بوینس آیرس اثر سانتیاگو کالاتراوا

پاورپوینت تحلیل پل قانون اساسی ونیز اثر سانتیاگو کالاتراوا

پاورپوینت تحلیل پل ساموئل بکت اثر سانتیاگو کالاتراوا

پاورپوینت تحلیل پل زوبیزوری بیلبائو اثر سانتیاگو کالاتراوا

پل معلق آمل:

پل معلق آمل

پل فلزی آمل که از آن با نام پل معلق آمل نیز یاد می‌شود، یکی از آثار برجسته و قابل توجه واقع در این شهر تاریخی است که قدمت ساخت آن به دوران پهلوی اول باز می‌گردد. این پل که توسط مهندسان روسی و آلمانی شرکت اشکودا در سال ۱۳۱۵ خورشیدی طراحی و اجرا شده است، به سبب برخورداری از دو قوس فلزی، حتی در صورت از دست دادن پایه اصلی خود بر اثر سیل و یا سایر حوادث، توان ایستادگی دارد و تخریب نمی‌شود. پل معلق آمل در ارتفاع ۵۰ متری سطح آب، به طول ۷۰ و عرض ۵۰ متر ساخته است. این پل در ضلع جنوبی پل ۱۲ چشمه آمل قرار دارد که یکی از بناهای تاریخی ارزشمند این شهر است و پیشینه ساخت آن به دوران شاه عباس صفوی باز می‌گردد.

عناوین اصلی و سرفصل‌های پاورپوینت تحلیل پل معلق آمل:

 • موقعیت منطقه
 • پیشینه تاریخی
 • دو عامل اصلی تشکیل‌دهنده بافت آمل
 • مراکز و گذرگاه‌های اصلی محلات
 • پل معلق آمل
 • معرفی سایت
 • فضاهای مربوط به سایت
 • جدول بررسی امکانات و محدودیت‌ها
 • خصوصیات ادارکی و بصری
 • خصوصیات اجتماعی و اقتصادی
 • ارائه اهداف و راهبردها و سیاست‌ها

پاورپوینت تحلیل پل معلق آمل (پل فلزی آمل) برای نخستین بار و به طور اختصاصی، توسط فروشگاه معماری دیسامگ و در قالب ۳۳ اسلاید تهیه و تدوین شده است و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار دارد. شما با خرید و دانلود پاورپوینت تحلیل پل معلق آمل، یکی از بهترین مراجع موجود جهت بررسی و تحلیل پل فلزی آمل را در دست خواهید داشت که می‌تواند در قالب یک پروژه دانشجویی کامل و بی‌نقص نیز ارائه شود.

یک شیفته معماری که در تلاش است تمام اندوخته خود را با دیگران به اشتراک بگذارد ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در صورت بروز هرگونه مشکلی طی فرآیند خرید و یا دانلود محصول خریداری شده، فقط و فقط از طریق تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید.
+